21.07.2020 r. - "Natura - uchwycone w kadrze" - wystawa fotografii Kamili Olszewskiej.

W Galerii pod Korabiem można stanąć oko w oko z biedronkami, pszczołami, konikami polnymi czy muchami‼️ Wszystko za sprawą Kamili Olszewskiej i jej niesamowitych zdjęć, ukazujących piękno natury. W fotograficzną podróż po świecie owadów zaprasza biblioteka oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej. Całość zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Łask. Wystawa będzie czynna do końca września.

Kamila Olszewska - uwielbia fotografię w każdym wydaniu, a szczególnie tę artystyczną, która polega nie tylko na wciśnięciu spustu migawki, lecz także na aktywnym tworzeniu "scenografii", czy też odpowiedniej aranżacji planu zdjęciowego. Często wypuszcza się z aparatem na łąkę, by podczas spaceru uwiecznić, to co „czai” się w trawie… koniki polne, pająki o wielkich oczach, zroszone poranną rosą biedronki, a także wygrzewające się w słońcu motyle. Kocha dobre sushi, swojego kota oraz podróże "z plecakiem". Od ponad trzynastu lat czerpie radość z występów scenicznych jako tancerka belly dance oraz instruktorka. Na co dzień realizuje się jako magik od marketingu internetowego i organizacji targów.

07.02.2020 r. - "Załęcze 2019" - poplenerowa wystawa prac Stowarzyszenia Plastyków Amatorów Ziemi Łaskiej

Stowarzyszenie istnieje od listopada 2016 r. Jego członkowie biorą czynny udział w wielu warsztatach i plenerach malarskich. Jednym z ulubionych tematów prac jest przyroda i krajobrazy. Stowarzyszenie od początku współpracuje z naszą biblioteką. „Załęcze 2019” to już kolejna wystawa prac członków stowarzyszenia zorganizowana w Galerii pod Korabiem. Prezentowane obrazy powstały podczas pleneru w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. Na wystawie swoje prace prezentują: Barbara Ciechańska, Krystyna Fleming, Daniela Krupa, Alicja Kulesza, Anna Malinowska, Krystyna Mianowska, Maria Pawlina, Barbara Skotnicka, Krzysztof Stasiak, Grażyna Śliwińska, Urszula Wiktorowska. Wystawa czynna do 31 marca br.

Sky Bet by bettingy.com