Wraz z nowym rokiem w Bibliotece Publicznej w Łasku pojawiła się nowa oferta dla Czytelników.Teraz w Czytelni dla dorosłych oraz Filii dla dzieci można wypożyczać gry planszowe do domu. Można też zagrać na miejscu. Gry planszowe - jeszcze niedawno całkiem zapomniane, od kilku lat stają się coraz modniejsze. Są alternatywą dla komputera i telewizji, sposobem na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Planszówki to nie tylko rozrywka, ale także możliwość rozwijania wyobraźni, ćwiczenia spostrzegawczości, refleksu, pogłębiania i zdobywania wiedzy. Uczą logicznego myślenia, cierpliwości, współdziałania w grupie. Spotkania przy planszy to wspaniały sposób na integrację w gronie rodziny, czy znajomych, a także możliwość poznania nowych osób.

Biblioteka Publiczna w Łasku posiada w swoich zbiorach gry logiczne, familijne, zręcznościowe, edukacyjne, ekonomiczne, słowne, m.in. Dobble, Tempo, Tik tak bum, Geniusz, Terra, Catan, Duuuszki, Carcassone, Mistakos i wiele innych. Dzięki grom planszowym oferujemy społeczności lokalnej dodatkową propozycję pożytecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu.

Jak skorzystać z nowej oferty? To bardzo proste – wystarczy mieć 15 lat i być Czytelnikiem naszej biblioteki. W przypadku gier dla dzieci poniżej 15 roku życia mogą je wypożyczyć ich rodzice lub opiekunowie prawni, którzy są Czytelnikami biblioteki. Jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie 2 gry na okres 7 dni. Za wypożyczenie gry pobieramy niewielką opłatę eksploatacyjną. Szczegółowy regulamin dostępny w bibliotece.

Zapraszamy!
Renata Grabowska