Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Program Równać Szanse 2010
«  ‹ 1/2  »
1, 2, wszystko    Wyślij do znajomego


PREMIERA FILMU "BIBLIOTEKA.PL"
W sobotę 11 czerwca 2011 r. o godz. 11.30 w sali widowiskowej Łaskiego Domu Kultury, odbyło się uroczyste zakończenie projektu - projekcja filmu pt. "Biblioteka.pl", którego organizatorem była Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego. Przypomnijmy, że projekt pod nazwą "Warsztaty dla młodych filmowców - kulisy mediów" był realizowany w ramach regionalnego konkursu grantowego "Równać Szanse 2010", którego sponsorem jest Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności, natomiast administratorem Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nadrzędną misją programu "Równać Szanse" jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży pochodzącej z terenów wiejskich. Główny cel, który zakładał projekt "Warsztaty dla młodych filmowców - kulisy mediów" to nauka pracy w grupie. Cel ten został osiągnięty, a więc projekt zakończył się pomyślnie.

Całość realizowania była przez grupę młodzieży w wieku 15-18 lat z terenu powiatu łaskiego działająca w projekcie. Główne role odegrali: Rafał Tyluś, Sandra Suszek, Agata Barszczyk. W filmie zagrali jeszcze inni, wśród których byli też mieszkańcy naszej gminy: Paweł Rykała, Stanisław Szczepaniak, Ania Barszczyk, Ania Kuliberda, Michał Pniewski oraz pozostała grupa projektowa.

Na uroczyste zakończenie młodzież zaprosiła samorządowców, rodziców, dziadków, nauczycieli, dyrekcję szkół i uczniów, a także wszystkich zainteresowanych.

Koordynator projektu Aneta Krawczyk, oraz dyrektor biblioteki Pani Bożena Trocka-Dąbrowa w paru słowach podsumowała przebieg warsztatów oraz podziękowała: młodzieży za udział w programie, Panu Sławomirowi Kulikowskiemu za prowadzenie warsztatów filmowych i wszelką pomoc przy jego realizacji, mieszkańcom naszej gminy, którzy przyczynili się do powstania filmu oraz wszystkim gościom za przybycie.

 
    Wyślij do znajomego


We wtorek 31 maja 2011 r. grupa projektowa wraz z koordynatorem projektu udała się do studia pod nazwą "Kulixfilm" Produkcja i Dystrybucja Filmowa Sławomir Kulikowski do Dobronia w celu pracy nad montażem filmu.

CZAS NA MONTAŻ
Mamy już nagrane zdjęcia. Jest to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. Materiał jest jeszcze surowy i trudno go nazwać filmem. Teraz czeka nas praca nad montażem filmu, którym w dzisiejszych czasach jest komputer. Podczas montażu zadawaliśmy sobie pytania: gdzie uciąć, gdzie skleić, jak podłożyć głos? Wszystko zależy od naszych decyzji. Musieliśmy pamiętać o złotej zasadzie montażysty - im mniej, tym lepiej, im krócej, tym ciekawiej! Twój film właśnie w tym momencie powstaje na nowo.

Pierwszym krokiem było przerzucenie materiału filmowego z kamery na komputer. Następnie otworzyliśmy swój film w programie do montażu - Adobe Premiere Pro i dokładnie zapoznaliśmy się z całym nakręconym materiałem oraz przystąpiliśmy do łączenia ze sobą poszczególnych ujęć, pamiętając, że każdego bohatera, myśl, historię można przedstawić na wiele sposobów - montaż dał nam mnóstwo możliwości.

Młodzież pracująca nad montażem filmu.

    Wyślij do znajomego


Poniedziałek, 23-05-2011


UWAGA!!! Warsztaty filmowe z Panem Sławomirem Kulikowskim odbędą się 28 maja(sobota) godz. 10:00 w czytelni dla dorosłych. Zapraszamy
    Wyślij do znajomego


Piątek, 15-04-2011


UWAGA!!! Warsztaty filmowe z Panem Sławomirem Kulikowskim odbędą się 7 maja(sobota) godz. 10:00 w czytelni dla dorosłych. Zapraszamy
    Wyślij do znajomego


   W Bibliotece Publiczne w Łasku odbywają się warsztaty filmowe. Młodzi fani kręcenia filmów, pod okiem Pana Sławomira Kulikowskiego, poznają tajniki sztuki filmowej.
W dniu 21 kwietnia na ulicach naszego miasta, w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki oraz w Bibliotece Publicznej w Łasku, kręcone były ujęcia do filmu pt. "Biblioteka - ważna instytucja w moim mieście".
   Jako pierwszą postanowili nagrać II scenkę, w której swoje role grali Wiki i Rafał. Scenkę tą nagraliśmy na jednej z ulic naszego miasta. Jako drugą nagraliśmy scenkę III, gdzie główni bohaterowie, którymi byli Rafał, Wiki, Ania i ochroniarz spotkali się w sali komputerowej - serwerowi Liceum Ogólnokształcącego, bo tam właśnie miała miejsce akcja. Następnie spotkaliśmy się w Bibliotece Publicznej, gdzie kręciliśmy kolejną scenę, w której główną rolę odegrali Wiki i Rafał.   Główni bohaterowie byli dobrze przygotowani - nauczyli się swoich ról i przynieśli potrzebne rekwizyty. Praca nad tymi scenami zajęła młodzieży ponad trzy godziny, ale wszystko wyszło zgodnie z planem.

   Młodzież była bardzo zaangażowana, a przy kręceniu było dużo śmiechu, dzięki czemu w dobrych nastrojach uczyli się oni pracy w zespole.
   Kolejne warsztaty odbędą się 7 maja o godzinie 10.00 - powstaną wtedy kolejne sceny do filmu kręcone przez młodych łaskowian. Dowiedzieliśmy się, że wśród uczestnicy warsztatów mają a sobą już amatorskie próby filmowe - nakręcili kilka zabawnych scenek, które można obejrzeć na YouTube.

    Wyślij do znajomego


Piątek, 15-04-2011


UWAGA!!! Warsztaty filmowe z Panem Sławomirem Kulikowskim odbędą się 21 kwietnia(czwartek) godz. 10:00 w czytelni dla dorosłych. Zapraszamy

    Wyślij do znajomego


Wtorek, 5-04-2011


UWAGA!!! Warsztaty filmowe z Panem Sławomirem Kulikowskim odbędą się 9 kwietnia(sobota) godz. 10:00 w czytelni dla dorosłych. Zapraszamy
    Wyślij do znajomego


W sobotę 2 kwietnia 2011 roku uczestnicy Warsztatów dla młodych filmowców - kulisy mediów wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Kinematografii w Łódź, której budynek mieści się na placu Zwycięstwa 1

Wycieczkę zorganizowano w ramach programu Równać Szanse Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.


Wraz z przewodnikiem muzeum panią Dominiką Pawlak obejrzeliśmy wystawę czasową pt."DEKALOG Krzysztofa Kieślowskiego - wystawa z cyklu ŚWIAT WEDŁUG KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO" - której ekspozycja miała charakter multimedialny.
Obejrzeliśmy również wystawę stałą. W skład, której wchodzą:

TAJEMNICE PLANU FILMOWEGO - by umożliwić widzowi poznanie sekretów powstawania filmu od prapoczątków kinematografii do czasów współczesnych.
HISTORIA SCHEIBLERÓW.  FILMOWY PAŁAC. Celem wystawy jest przybliżenie historii rodziny Scheiblerów, zbudowanego przez nich przemysłowego imperium i pałacu przy dawnym Wodnym Rynku w Łodzi.
Najważniejsze fakty przedstawiono w formie kalendarium obejmującego okres od urodzin Karola Wilhelma Scheiblera w roku 1820 do roku 1986, kiedy jego dawna rezydencja stała się siedzibą Muzeum Kinematografii.
Wystawa "RÓWIEŚNIK KINEMATOGRAFU. MAGIA SEANSÓW W FOTOPLASTIKONIE to nowoczesna, multimedialna ekspozycja ilustrująca historię stereoskopii - trzeciego wymiaru, a także dzieje powstania oraz funkcjonowania fotoplastikonu.
Ekspozycja stała "CUD OŻYWIONEJ FOTOGRAFII. ZABYTKI TECHNIKI FILMOWEJ" poświęcona fenomenowi ruchomych obrazów, wynalazkowi końca dwudziestego wieku, który zmienił oblicze panteonu sztuk, wprowadzając do niego nową, X Muzę. Celem wystawy było pokazanie działania mechanizmów optycznych służących do wyświetlania ruchomych obrazów na ekranie, które od 1890 r. zaczęto nazywać "żywymi fotografiami".
PAŁAC PEŁEN BAJEK. Jest to kolejna odsłona wystawy, w której prezentowane były fragmenty scenografii i planów filmowych do filmów Tadeusza Wilkosza, Marka Skrobeckiego, Mariana Kiełbaszczaka i Zbigniewa Koteckiego, a także lalki, rysunki i fotosy, filmy i materiały z planu filmowego do dzieł wielu innych autorów.
Widzowie mogli się zapoznać z tajnikami animacji i własnoręcznie spróbować ożywić filmowe postacie. Jest to stała ekspozycja muzealna przeznaczona zarówno dla dzieci i młodzieży jak i odbiorców dorosłych, dla których historia polskiej animacji filmowej była doświadczeniem dzieciństwa i młodości.
    Wyślij do znajomego


Środa, 30-03-2011


UWAGA!!! Wyjazd do Muzeum Kinematografii w Łodzi w związku z projektem pt. "Warsztaty dla młodych filmowców - kulisy mediów" odbędzie się
2 kwietnia(sobota) godz. 9:30, zbiórka w Bibliotece Publicznej w Łasku.
    Wyślij do znajomego


   W dniach 5,19 i 26 marca o godz. 10 w Czytelni Biblioteki Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku odbyły się warsztaty filmowe.

   Warsztaty prowadzi Sławomir Kulikowski - reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Działalność twórczą rozpoczął od teatru, sztuką "Bilet", nagradzaną na wielu festiwalach. Twórca kilku filmów krótkometrażowych, dokumentu oraz magazynu telewizyjnego. Założył studio KulixFilm.

Filmy fabularne krótkometrażowe

  • Psychodrama
  • Ruina
  • Psychastenia
  • Robak śni pod kocem

Film dokumentalny

  • Europejczyk

Magazyn filmowy

  • Atelier

Filmy fabularne pełnometrażowe

  • W matni
  • Olek
  • Leśne doły


   Pierwszy warsztat miał na celu zdobycie przez uczestników wiedzy na temat tworzenia dzieła filmowego i realizacji własnych pomysłów na film pt. "Biblioteka - ważna instytucja w moim mieście". Zwiedziliśmy również wszystkie zakątki biblioteki oraz izbę muzealną i galerię mieszczącą się w łaskiej książnicy.

   Drugie spotkania obejmowało teoretyczną wiedzę pisania scenariusza na podstawie rysunków pt. Trójaktywna struktura linearna oraz Schemat motywacji postaci. Uczestnicy warsztatów omawiali i prezentowali swoje scenariusze. Wszystkie scenariusze były ciekawe, ale po owocnych obradach doszliśmy do porozumienia i powstał jeden scenariusz do naszego filmu.

   Trzecie spotkanie to głównie praca przed kamerą. Przedstawialiśmy zakres poszczególnych ról filmowych, opisywaliśmy jej bohaterów oraz miejsca, które musimy koniecznie odwiedzić przed pierwszym "klapsem"
«  ‹ 1/2  »
1, 2, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)