Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Strona główna
opublikowano: 2012-03-12
    Wyślij do znajomegoZ radością informujemy, że etap realizacji programu "Deweloperzy wiedzy" w naszej filii bibliotecznej we Wrzeszczewicach zakończył się pomyślnie. Od 12 marca 2012 r. użytkownicy placówki mogą korzystać z przytulnego i funkcjonalnego "kącika czytelniczego" zapewniającego dostęp do najciekawszych nowości książkowych i czasopism.

Więcej...

Filia biblioteczna we Wrzeszczewicach, która wchodzi w skład łaskiej książnicy, zakwalifikowała się w ubiegłym roku do ósemki bibliotek z województwa łódzkiego, które zostały objęte programem Deweloperzy Wiedzy. Przypominamy, że organizatorem przedsięwzięcia jest firma Panattoni Western Poland Management Sp. z o.o., natomiast partnerem merytorycznym Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jednym z założeń programu było wsparcie bibliotek publicznych w rozwój oferty czytelniczej oraz prasowej poprzez prenumeratę wartościowych tytułów oraz stworzenie przyjaznych i funkcjonalnych kącików czytelniczych. Na ten cel placówce została przekazana dotacja w wysokości 5750,00 zł. Miło nam poinformować, że etap realizacji przedsięwzięcia w filii we Wrzeszczewicach zakończył się pomyślnie. Od 12 marca 2012 r. użytkownicy biblioteki mogą korzystać z przytulnego i funkcjonalnego "kącika czytelniczego" zapewniającego dostęp do najciekawszych nowości książkowych i czasopism.

Przypominamy również, że dzięki przystąpieniu do programu "Akademia Orange dla bibliotek" placówka, oprócz atrakcyjnej oferty edukacyjnej i kulturalnej, zapewnia możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu na 2 stanowiskach komputerowych.

Nowe możliwości, jakie biblioteka stwarza swoim użytkownikom , to okazja do promocji czytelnictwa i usług bibliotecznych, a także do rozwoju placówki w środowisku lokalnym.

Jedynym problemem dla biblioteki jest obecnie niepewna sytuacja lokalowa w związku z likwidacją Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach, ( budynek, w którym mieści się biblioteka). Wierzymy jednak, że nie spowoduje to przerwania działalności biblioteki w tutejszym środowisku i nadal będzie w nim prężnie funkcjonować.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do skorzystania z nowej, bogatej oferty bibliotecznej filii we Wrzeszczewicach i oddania się lekturze w komfortowych warunkach nowej czytelni.

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)