Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Strona główna
«  23/32  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,
17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32,
wszystkoopublikowano: 2012-03-22
    Wyślij do znajomego


UWAGA!!! Warsztaty fotograficzne z Przemysławem Krawczykiem odbędą się 30 marca (piątek) o godz. 16:00.

ZAPRASZAMY

opublikowano: 2012-03-21
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć

opublikowano: 2012-03-14
    Wyślij do znajomego


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁASKU
Organizuje wyjazd do Teatru im. S. Jaracza
w Łodzi
na sztukę pt.
"WEDŁUG AGAFII"

w dniu 27 kwietnia (piątek) o godz. 17.30
spod Biblioteki
CENA BILETU I KOSZT PRZEJAZDU 45 zł
Zapisy w sekretariacie Biblioteki
tel. 43 6753527

Ilość miejsc ograniczona
Więcej...

Niegdyś satyra na nieudaczników bezskutecznie aspirujących do zmiany pozycji społecznej dzięki korzystnemu małżeństwu, dziś stała się obrazem pokolenia singli stęsknionych za stabilizacją, ale jednocześnie nie w pełni zdecydowanych na zmianę status quo, niegotowych, by okazać zaufanie drugiemu człowiekowi, zwłaszcza, gdy ten (czy raczej ta) wcale ufności nie wzbudza, gorzej - stanowi zagrożenie dla kawalerskiej wolności i jej przywilejów. O miłości nikt nie pamięta. No, może panna westchnie do niej czasem. Małżeństwo, lek dla frustratów, ma być potwierdzeniem i uwiarygodnieniem własnej wartości, tudzież prawidłowej orientacji seksualnej, dowodem powagi i odpowiedzialności; nawiązaniem do tradycji, którą wypada kontynuować, spełnieniem roli kulturowo usankcjonowanej i szanowanej. Po stronie plusów zapisać należy też wyższy standard życia, regularny seks, no i dzieci jako spadkobierców genów i majątku. Gdybyż można było na tym poprzestać... Niestety, małżeństwo to także wyrzeczenia, kompromisy, monotonia codzienności, przerażająca perspektywa spędzenia kilkudziesięciu lat u boku wciąż tej samej osoby. Takich rozterek nie rozproszy żaden wujek "dobra rada". Samotność, choć bywa dokuczliwa, kusi. Swojska i wygodna jak stare bambosze.opublikowano: 2012-03-12
    Wyślij do znajomegoZ radością informujemy, że etap realizacji programu "Deweloperzy wiedzy" w naszej filii bibliotecznej we Wrzeszczewicach zakończył się pomyślnie. Od 12 marca 2012 r. użytkownicy placówki mogą korzystać z przytulnego i funkcjonalnego "kącika czytelniczego" zapewniającego dostęp do najciekawszych nowości książkowych i czasopism.

Więcej...

Filia biblioteczna we Wrzeszczewicach, która wchodzi w skład łaskiej książnicy, zakwalifikowała się w ubiegłym roku do ósemki bibliotek z województwa łódzkiego, które zostały objęte programem Deweloperzy Wiedzy. Przypominamy, że organizatorem przedsięwzięcia jest firma Panattoni Western Poland Management Sp. z o.o., natomiast partnerem merytorycznym Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jednym z założeń programu było wsparcie bibliotek publicznych w rozwój oferty czytelniczej oraz prasowej poprzez prenumeratę wartościowych tytułów oraz stworzenie przyjaznych i funkcjonalnych kącików czytelniczych. Na ten cel placówce została przekazana dotacja w wysokości 5750,00 zł. Miło nam poinformować, że etap realizacji przedsięwzięcia w filii we Wrzeszczewicach zakończył się pomyślnie. Od 12 marca 2012 r. użytkownicy biblioteki mogą korzystać z przytulnego i funkcjonalnego "kącika czytelniczego" zapewniającego dostęp do najciekawszych nowości książkowych i czasopism.

Przypominamy również, że dzięki przystąpieniu do programu "Akademia Orange dla bibliotek" placówka, oprócz atrakcyjnej oferty edukacyjnej i kulturalnej, zapewnia możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu na 2 stanowiskach komputerowych.

Nowe możliwości, jakie biblioteka stwarza swoim użytkownikom , to okazja do promocji czytelnictwa i usług bibliotecznych, a także do rozwoju placówki w środowisku lokalnym.

Jedynym problemem dla biblioteki jest obecnie niepewna sytuacja lokalowa w związku z likwidacją Szkoły Podstawowej we Wrzeszczewicach, ( budynek, w którym mieści się biblioteka). Wierzymy jednak, że nie spowoduje to przerwania działalności biblioteki w tutejszym środowisku i nadal będzie w nim prężnie funkcjonować.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do skorzystania z nowej, bogatej oferty bibliotecznej filii we Wrzeszczewicach i oddania się lekturze w komfortowych warunkach nowej czytelni.
opublikowano: 2012-03-08
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć


Więcej...

Roma Alvarado-Łagunionok z urodzenia zduńskowolanka, z zawodu psycholog, z zamiłowania pisarka. Pisze wiersze i prozę, zajmuje się też publicystyką kulturalną. Wydała osiem książek: Poranne trolle (1997), W słońcu i chłodzie (1997), Magie i niespodzianki (1998), W hamaku (1999), Imiona pomalowane wierszem (2000), To i tamto (2002), Tak wędrując (2005), Śpiewnik Werony (2006). Do druku przygotowaną ma książkę pt. "Pomiędzy Szafą, a niebem", która stanowi kontynuację "Tak wędrując". Jest to poetycko zabarwiona proza, której myślą przewodnią jest miłość codzienna. Autorka należy do Klubu Literackiego "Topola" w Zduńskiej Woli, Związku Literatów Polskich - Oddział w Łodzi, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie.opublikowano: 2012-03-01
    Wyślij do znajomego


Więcej...

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie trzech utworów, które nie były publikowane i nagradzane w terminie do dn. 30 kwietnia 2012 r.

Prace konkursowe opatrzone godłem należy nadesłać w trzech egzemplarzach napisanych na komputerze lub w formie maszynopisu i zapisanych na nośniku elektronicznym w trzech zestawach na adres:

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego 98-100 Łask, ul. 9 Maja 6 tel. (43) 675 23 99

z dopiskiem na kopercie:

I Powiatowy Konkurs Poezji Regionalnej "O Laur Grzegorza Jana Zdziewojskiego"

O wynikach zmagań konkursowych powiadomimy listownie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE POETYCKIM

Więcej szczegółów nt. konkursu w regulaminie znajdującym się w Bibliotece Publicznej w Łasku oraz tutajopublikowano: 2012-02-27
    Wyślij do znajomego


ZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ PRACOWNIKA FILIA DLA DZIECI OD DNIA
27 LUTEGO (AŻ DO ODWOŁANIA) W SOBOTY BĘDZIE NIECZYNNA
A W POZOSTAŁE DNI CZYNNA W GODZINACH OD 8:00 DO 16:00
KSIĄŻKI DO ZWROTU BĘDZIE MOŻNA ZOSTAWIĆ W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH
ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

opublikowano: 2012-02-27
    Wyślij do znajomegoBIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁASKU
Organizuje wyjazd do

CENTRUM NAUKI KOPERNIK w Warszawie

Dzień wyjazdu 29 czerwca 2012 r. wczesnym rankiem;)
Cena biletu wraz z przejazdem: 80 zł
Zapisy w sekretariacie biblioteki tel. 43 675 35 27
(ilość miejsc ograniczona)


Więcej...

Świat w ruchuCzłowiek i środowiskoStrefa światłaKorzenie cywilizacji
Nasza planeta, woda w oceanie, krew w naszych żyłach, cząsteczki tworzące powietrze, którym oddychamy - cały otaczający nas świat znajduje się w nieustannym ruchu.Znajdujące się tu eksponaty pozwalają zajrzeć w głąb ludzkiego organizmu oraz poprzez samodzielne eksperymenty poznawać otaczający nas świat.Pogrążona w mroku wystawa daje okazję do poznania własności światła oraz doświadczenia różnego rodzaju iluzji optycznych.Wystawa umożliwiająca odbycie podróży od zamierzchłych dziejów po czekającą nas przyszłość oraz poznanie najważniejszych osiągnięć ludzkiej myśli.
BZZZ!RE: GeneracjaTeatr robotycznyPark odkrywców
Świat wykreowany z myślą o najmłodszych gościach Centrum Nauki Kopernik, dzieciach w wieku od dwóch do sześciu lat, rozbudzający wyobraźnię i ciekawość.Generacja to miejsce stworzone specjalnie dla ludzi młodych, wkraczających w dorosłe życie. Czekające tutaj eksperymenty pozwalają zgłębić tajniki ludzkiej psychiki.To teatr, w którym występują roboty, A mówiąc ściśle RoboThespiany, czyli RoboAktorzy.Między kępami zieleni i drzewami na zwiedzających czekają niezwykłe instalacje, interpretujące w autorski sposób pojawianie się dźwięku i muzyki.opublikowano: 2012-02-24
    Wyślij do znajomego


UWAGA!!! Warsztaty fotograficzne z Przemysławem Krawczykiem odbędą się 2 marca (piątek) o godz. 16:00.

ZAPRASZAMY

opublikowano: 2012-02-22
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć


BIBLIOTEKA PUBLICZNA
im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku


zaprasza na spotkanie z podróżnikiem

Tomaszem Walkiewiczem

i otwarcie wystawy fotograficznej

"Tajemnicze plemię Mentawai"

25 lutego 2012 r. (sobota) - godz. 17.00
Galeria pod Korabiem - Łask, 9 Maja 6Więcej...

Mentawai - rdzenni mieszkańcy wysp Mentawai. Prowadzą pół koczowniczy tryb życia łowców i zbieraczy, a ich populacja szacowana jest na około 64.000. Posługują się językiem Mentawai, który należy do rodziny języków austronezyjskich (język rdzennych mieszkańców wysp Oceanii i Azji Południowo - Wschodniej). Plemię Mentawai charakteryzuje się dużą duchowością, sztuką zdobienia ciała (jedna z najstarszych tradycji robienia tatuaży na Świecie) i rytuałem wyostrzania zębów, co wg wierzeń czyni ich piękniejszym. Mentawai mieszkają w tradycyjnych domkach Uma. Żyją jak ich przodkowie sprzed 4 tysięcy lat. Zbierają owoce w dżungli, polują na małpy, łowią ryby. Ubrania robią z kory drzew. Mentawai to już ostatnie takie plemię na świecie.«  23/32  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,
17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32,
wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)