Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Strona główna
«  22/32  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,
17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32,
wszystkoopublikowano: 2012-05-16
    Wyślij do znajomego


BIBLIOTEKA PUBLICZNA - FILIA DLA DZIECI
zaprasza na 2 wykład z cyklu

KRĘGOSŁUP DRZEWO ŻYCIA

Wykład prowadzi Zbyszko Patyk - znany polski specjalista medycyny alternatywnej, specjalista rehabilitacji kręgosłupa i propagator medycyny alternatywnej i profilaktyki zdrowia.

NA SPOTKANIU DOWIESZ SIĘ:
- co jest główną przyczyną choroby
- dlaczego ból nie chce ustąpić
- jak dbać o swoje zdrowie

WYKŁAD ODBĘDZIE SIĘ 22 MAJA 2012 (WTOREK) O GODZ. 16.30

WSTĘP WOLNYopublikowano: 2012-05-14
    Wyślij do znajomego

opublikowano: 2012-05-14
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBiblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku zaprasza na spotkanie
z Wiktorem Trojanem
autorem książki
Axis Mundi
albo bohater własnego życia
18 maja 2012 r. godz. 18:00

Więcej...

Wiktor Trojan, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat jest właścicielm firmy zajmującej się konsultingiem, szkoleniami, zarządzaniem projektami informatycznymi. Obecnie oddaje się dwóm pasjom: nauce i pisaniu. Fascynuje go historia, religioznawstwo, ewolucjonizm, kosmologia i nowe technologie. Interesują go aspekty psychologii decydujące o magicznym postrzeganiu świata. Stąd fascynacja gnostycyzmem, magią, alchemią, ale też religiami, szczególnie monoteistycznymi. Owocem tych zainteresowań jest książka Axis mundi, która niedawno została wydana. Na wydawcę czeka kolejny tytuł, fantastyczno-naukowe Ostatnie pokolenie oraz liczne opowiadania. Autor pracuje również nad dwoma kolejnymi książkami. Ceni w nich przede wszystkim treść, która wnosi coś do życia. Czyta dużo, przede wszystkim literaturę popularnonaukową.opublikowano: 2012-05-08
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć


Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku
zaprasza na spotkanie
z Jolantą Szwalbe

Nie starzeje się ten,
kto nie ma na to czasu...

11 maja 2012 r. (piątek) - godz. 18.00
Więcej...

Nazywam się Jolanta Szwalbe. Od lutego 2002 roku w ramach własnej działalności prowadzę firmę Usługi Finansowo-Ubezpieczeniowe. W lipcu 2008 rozszerzyłam działalność o wydawanie i sprzedaż książek. Zrobiłam to z myślą o samodzielnym wydaniu opracowanego przeze mnie zbioru cytatów pt. Myśl i działaj dla przyszłości. Jestem od zawsze niepoprawną optymistką, mimo, że nie zawsze wychodzi mi to na dobre. Wszystkie dotychczasowe niepowodzenia traktuję jak przystało na optymistkę, w kategorii Cenne Doświadczenie. Wierzę, że tym razem, moją decyzję o otworzeniu wydawnictwa im. Benjamina Franklina, zapiszę w kategorii Sukces. Lubię czytać książki. Mój ulubiony gatunek to: dzienniki, biografie, reportaże, książki motywacyjne, no i oczywiście książki poświęcone finansom. Bardzo lubię sport. Śledzę na bieżąco wydarzenia na arenach sportowych. Moją ulubioną dyscypliną jest tenis ziemny, w którego zresztą gram amatorsko (z przerwami) od czasów szkoły średniej. Ludzie, na których się wzoruję - to wszyscy, którzy w życiu do czegoś doszli, pokonując jednocześnie swoje słabości i nie zniechęcając się przy pierwszej, czy też kolejnej przeszkodzie. To również ludzie, którzy działają charytatywnie na rzecz potrzebujących.

Jolanta Szwalbe jest autorką książek: MYŚL I DZIAŁAJ DLA PRZYSZŁOŚCI - 900 inspirujących myśli o: pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, czasie, sukcesie, przyszłości..., ZŁAP NA ZAWSZE WIATR W ŻAGLE - 1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w tobie ducha przedsiębiorczości, WYRUSZ W DROGĘ - 900 inspirujących myśli Jana Pawła II o: działaniu, człowieku, życiu, starości, pracy.opublikowano: 2012-05-08
    Wyślij do znajomego


BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁASKU
Organizuje wyjazd do Teatru Muzycznego
w Łodzi
na musical
"CZŁOWIEK Z LA MANCHY"

w dniu 15 czerwca (piątek) o godz. 17.00

CENA BILETU I KOSZT PRZEJAZDU 70 zł
Zapisy w sekretariacie Biblioteki
tel. 43 6753527Więcej...

Historia o błędnym rycerzu Don Kichocie z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend. To również jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie, o marzeniach i rzeczywistości, a także o teatrze i życiu. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie, a to za sprawą ciągle aktualnej mądrości Cervantesa, hiszpańskiego kolorytu i pięknej muzyki. Opowieść o Don Kichocie rozgrywa się w dwóch planach: w więzieniu sewilskim, gdzie sam Cervantes przebywał, skazany przez trybunał inkwizycji, i w La Manchy - krainie przygód Don Kichota i Sancho Pansy.opublikowano: 2012-05-02
    Wyślij do znajomego

opublikowano: 2012-04-26
    Wyślij do znajomegoUWAGA!!! Warsztaty fotograficzne z Przemysławem Krawczykiem odbędą się 28 kwietnia (sobota) o godz. 16:00 w parku w okolicach mostu

ZAPRASZAMY

opublikowano: 2012-04-20
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćEDWARD WAROWNY

HOLANDIA
wernisaż wystawy fotograficznej
27 kwietnia, godz. 17:00
Galeria pod Korabiem
Łask, ul. 9 Maja 6

Więcej...

Fotografia pasjonuje mnie od 55 lat. Najbardziej lubię portret i reportaż. W czasach studenckich brałem udział w różnych wystawach fotograficznych. W tym czasie zajmowałem się samodzielną obróbką filmów i fotografii czarno-białych. Podobnie jak po rozpoczęciu pracy zawodowej, będąc członkiem przyzakładowej grupy fotograficznej. Wykonywałem fotoreportaże dla miejscowej gazety "Głos Chodakowa". W 2001 roku otrzymałem wyróżnienie w konkursie fotograficznym w Piasecznie. W tym samym roku - również wyróżnienie w konkursie Foto-Lato organizowanym przez Magazyn Fotograficzny. Jestem aktywnym członkiem klubu fotograficznego f8 działającego przy Konstancińskim Domu Kultury. Uczestniczyłem we wszystkich wystawach zbiorowych klubu.
W 2005 roku pokazałem pierwszą wystawę indywidualną zatytułowaną "Portretomania" w KDK Konstancin i w warszawskiej Galerii Abakus. W międzyczasie prezentowałem następne wystawy Indywidualne. Były to "Portrety w starym stylu", "Uśmiech kobiety" i "Holandia".
Patrząc przez obiektyw na ludzi nie wymyślam wyszukanych póz, nie przestawiam ich z miejsca na miejsce. Chcę, aby byli autentyczni. Staram się zajrzeć do ich duszy. Niestety, jej fotografowanie nie jest możliwe, fotografuję więc rzeczywistość. Nie lubię robić zdjęć ładnych, staram się robić zdjęcia ciekawe.
Najnowsza wystawa to próba pokazania Holandii w telegraficznym skrócie. Razem z kolegami spędziłem w Holandii (Amsterdam, Haga, Zaansee Schans i ogrody tulipanowe "Keukenhof") 5 dni na zaproszenie grupy fotograficznej z partnerskiego miasta Leidschendam-Voorburg. Zdjęcia, które prezentuję tym razem, to powrót do mojej młodości, kiedy obiektywem chwytałem uciekające chwile. Każde zdjęcie jest fragmentem zastanej rzeczywistości, którą tworzą ludzie i krajobrazy. To moja kronika pisana obrazami i towarzyszącymi im emocjami. Czy udało mi się oddać klimat odwiedzanych miejsc? Oceńcie Państwo sami.

Edward Warownyopublikowano: 2012-04-17
    Wyślij do znajomego


Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku oraz Filia dla dzieci
w dniach:

2 i 4 maja czynna do godz. 16:00
1 i 3 maja nieczynna
opublikowano: 2012-04-03
    Wyślij do znajomego

«  22/32  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16,
17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32,
wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)