Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    Wyślij do znajomego


Po raz kolejny Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku otrzymała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup książek w ramach programu "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" zarządzanego przez Bibliotekę Narodową.
Udało nam się pozyskać 17 000 zł, za które kupiono książki dla 6 naszych bibliotek, które po wpisaniu do księgozbioru zostały udostępnione naszym Czytelnikom.
    Wyślij do znajomego


Miło nam poinformować, iż Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Infrastruktura Bibliotek" otrzymała grant w wysokości 60 tysięcy złotych. Konkurencja była ogromna, bo na około 800 startujących bibliotek z całej Polski dofinansowanie otrzymało tylko 77 placówek. środki te zostaną przeznaczone na:

Modernizację wnętrz i wymianę wyposażenia Biblioteki Publicznej w Łasku, Filii Bibliotecznej dla dzieci i Filii Bibliotecznej w Bałuczu

Remont ten obejmujący wiele prac, będzie kosztowny i środki z dotacji nie wystarczą na pokrycie całości tego zadania. Część funduszy wypracowaliśmy sami (usługi ksero, kursy języków obcych, Internet) brakującą kwotę otrzymamy od Urzędu Miejskiego w Łasku jako wkład własny projektu.

Ogólnie środki te pozwolą poprawić wizerunek BP w Łasku, FB dla dzieci i FB w Bałuczu, podwyższyć komfort i efektywność świadczonych usług, poszerzyć grupę czytelników oraz zwiększyć ofertę kulturalną i edukacyjną.

W odremontowanych pomieszczeniach zainstalujemy nowoczesny sprzęt komputerowy otrzymany z programu Rozwoju Bibliotek, który przyczyni się do tego, że Biblioteki staną się miejscem do przyjemnego i komfortowego spędzania czasu wolnego przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Pieniądze z dotacji muszą być wydatkowane do końca 2009 roku.    Wyślij do znajomego


27.10.2009

Od 21 października br. w Bibliotece Publicznej w Łasku im. Jana Łaskiego Młodszego trwają prace związane z wymianą opraw oświetleniowych w wypożyczalni i czytelni dla dzieci i dorosłych. Obecnie w budynku biblioteki trwa malowanie ścian wraz z gruntownymi naprawami tynkarskimi. Przypominamy, że projekt modernizacji łaskiej książnicy zostanie dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach przystąpienia do programu "Infrastruktura Bibliotek". Powyższe przedsięwzięcie zakłada stworzenie funkcjonalnej, przyjaznej i estetycznej przestrzeni zarówno dla czytelników dorosłych, jak i tych najmłodszych.

Filia biblioteki dla dzieci proponuje jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę: ściany w prawdziwie bajkowych odcieniach, specjalny kącik do zabaw, miejsce dla rodziców, a także inspirująca galeria sztuki dziecięcej. To tylko niektóre niespodzianki, czekające na najmłodszych adeptów wiedzy.

Mamy nadzieję, że kontakt z książką, szczególnie w miłym i przytulnym wnętrzu okaże się wspaniałą rozrywką, chwilą relaksu, a przede wszystkim prawdziwie intelektualną ucztą.
    Wyślij do znajomego


13.11.2009

Dobiegają końca prace remontowe w pomieszczeniach BP w Łasku. Ściany wypożyczalni i czytelni dla dorosłych dzięki nowej niebanalnej kolorystyce nabrały nowoczesnego charakteru.

Wkrótce na suficie tychże pomieszczeń zostanie zamontowane nowe oświetlenie. Polepszy się komfort czytania.

Z przyjemnością będziemy gościć czytelników w naszych odnowionych, kolorowych wnętrzach.    Wyślij do znajomego


2.12.2009

      Z nieopisaną radością zawiadamiamy, że dobiegły końca prace remontowe we wnętrzach Biblioteki Publicznej w Łasku.
W ramach modernizacji zainstalowano nowoczesne oświetlenie, które wpłynie nie tylko na estetykę pomieszczeń, lecz przede wszystkim podniesie komfort czytania. W wypożyczalni dla dzieci i dorosłych założono nowe wykładziny, wstawiono kolorowe regały, zdecydowanie poprawiono kondycję ścian.
      Jednym słowem - pomieszczenia biblioteki zachęcają teraz kolorem, świeżością, wygodą i jak zwykle ciekawym księgozbiorem. Czytelnia dla dzieci przypomina...istny plac zabaw (oczywiście z książkami w roli głównej). Atrakcyjne wizualnie mebelki kuszą różnością kolorowych czasopism i albumów. Wielobarwne kontenery na książeczki przystosowane do wzrostu najmłodszych czytelników zachęcają milusińskich do samodzielnego wyboru lektury.
Zmęczony mały czytelnik (bądź też jego opiekun) będzie mógł skorzystać z wygodnej sofy, a miłośnikom aktywnej formy zabawy na pewno przypadnie do gustu kolorowy domek pełen edukacyjnych zabawek.

      Serdecznie zapraszamy do korzystania z dobrodziejstw książki w naszej odmienionej i o wiele bardziej sympatycznej bibliotece.
Zresztą - dość pochwał - efekt oceńcie sami!.
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)