Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Co ty wiesz o Fantasy?
    Wyślij do znajomego


Podczas XV Jarmarku Łaskiego w Bibliotece Publicznej w Łasku odbyły się dwa turnieje gier: "Inwazja" oraz "Magic the gathering". W przypadku Inwazji obowiązywał format roll deck, każdy z uczestników losował swoją talię, a następnie odrzucał dziesięć kart, później rozegrano cztery rundy swissa i Top 2. Najlepszym graczem, który odebrał główną nagrodę okazał się Sebastian Kuliberda. Jeśli chodzi natomiast o MTG formatem gry był draft, gracze najpierw tworzyli swoje talie z losowanych kart, a następnie rozegrali cztery rundy swissa. Najlepszy w konstruowaniu własnej tali i samych rozgrywkach był Michał Szwebs. Tymi turniejami zamykamy projekt, "Co ty wiesz o Fantasy?", liczymy jednak, że to nie koniec ze spotkaniami w bibliotece.


    Wyślij do znajomego


Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Co ty wiesz o fantasy? - Roll and Game", tym razem uczestnicy poznali zasady gry "Warhammer Inwazja", a następnie zaczęli rozgrywki pomiędzy sobą.


 
    Wyślij do znajomego


Pierwsze spotkanie z cyklu "Co ty wiesz o fantasy? - Historia Fantasy" odbyło się w kameralnej aczkolwiek bardzo przyjemnej atmosferze. Uczestnicy mogli pozwolić sobie na więcej swobody podczas wykładu i zadawać swoje pytania. Pojawiło się wiele śmiechu i dygresji, spotkanie trwało dwie godziny i wydaje się że wszyscy uczestnicy nie żałują przeznaczonego czasu. Kolejne spotkanie odbędzie się 04.04.2011 (piątek godz. 17:00) w czytelni biblioteki. Serdecznie zapraszamy

    Wyślij do znajomego


Poniedziałek, 7-02-2011Zapraszamy wszystkich miłośników fantasy na cykl spotkań "Co ty wiesz o fantasy" pierwsze spotkanie "Historia Fantasy" już 18 lutego br. w Bibliotece Publicznej w Łasku

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego wzięła udział w projekcie "Młodzi Menadżerowie Kultury w bibliotekach" organizowanym przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Biblioteka wraz z Kamilem Kudzinem przygotowała wniosek zgłoszeniowy, który został zaakceptowany przez komisję. Po szkoleniu, warsztatach zatwierdzeniu formularza wniosku o dotację, biblioteka wraz z młodym menedżerem kultury-Kamilem Kudzinem będzie realizować projekt pt. "Co ty wiesz o Fantasy?".

Projekt ma za zadanie przybliżyć, głownie młodym osobom, świat fantasy, poprzez serię spotkań odbywających się w dwutygodniowym odstępie w bibliotece. Podczas nich uczestnicy będą mogli poznać między innymi: historię gatunku, najpopularniejsze książki wraz z autorami, dowiedzą się, w jaki sposób pisać i rysować, oraz nauczą się grać w szereg gier towarzyskich. Projekt przewiduje również dwa konkursy z nagrodami-literacki oraz graficzny. Pierwsze spotkanie "Historia Fantasy" odbędzie się już 18 lutego br.

"Projekt "Co ty wiesz o Fantasy" jest realizowany w ramach projektu "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Projekt "Co ty wiesz o Fantasy" sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek".
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)