Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Dyskusyjny Klub Książki
    Wyślij do znajomego


W czwartek 25 października 2012 r. nasza biblioteka gościła Agnieszkę Lingas-Łoniewską. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu: "Dyskusyjne Kluby Książki". Wzięły w nim udział klubowiczki DKK oraz zaproszeni goście. Przygoda z pisarstwem pani Agnieszki rozpoczęła się kilka lat temu publikacjami zamieszczonymi w internecie, a dziś ma już na swoim koncie 5 tytułów książek (nie licząc opowiadań wydanych w tomach zbiorowych). Autorka mówiła o początkach swojej drogi pisarskiej, już wydanych książkach i tych, które ukażą się w najbliższej przyszłości. Nie zabrakło wiadomości o jej rodzinie i pracy zawodowej. Podczas dyskusji padło wiele ciekawych pytań i interesujących odpowiedzi, a po spotkaniu każdy chętny otrzymał autograf pisarki.
    Wyślij do znajomego


Dyskusyjny Klub Książki przy BP w Łasku zaprasza na spotkanie autorskie z Hanną Kowalewską - pisarką, poetką i autorką dramatów, słuchowisk i widowisk.
Spotkanie odbędzie się 3 października 2011 r. o godz. 1900 w czytelni biblioteki, ul. 9 Maja 6.

Możliwe do nabycia książki i uzyskanie autografu!
 
    Wyślij do znajomego


Zapraszamy na spotkanie z Izabelą Sową autorką literatury dla kobiet, Smak świeżych malin, Herbatniki z jagodami, Cierpkość wiśni, 10 minut od centrum, Świat szeroko zamknięty.
Spotkanie odbędzie się 25 maja o godz. 19:00 w ramach DKK w czytelni BP w Łasku.

 
    Wyślij do znajomego


27 stycznia 2011 roku w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Łasku o godzinie 18.00 po raz kolejny spotkaliśmy się w gronie stałych i nowych klubowiczów w ilości 6 osób by przyjrzeć się bliżej "Bibliotekarkom" Teresy Moniki Rudzkiej. Wybrałam ten tytuł z rozmysłem. Jestem bibliotekarką od 30 kilku lat w zawodzie i powodowała mną ciekawość jak widzą nas inni. Myślałam, nareszcie ludzie zobaczą, że pracownicy bibliotek to ludzie wykształceni, na tzw. poziomie, lubiący swoją pracę. A tu niespodzianka. Nastawiłam się pozytywnie i bardzo się rozczarowałam. Z irytacją przebrnęłam do końca powieści nie chciałabym aby czytało ją grono czytelników, nie polecam przynajmniej środowisku bibliotekarskiemu. Klubowicze, jako że temat dotyczył bibliotekarek nie bardzo chcieli wyrazić swoją opinię. Sugerowali, że obraz jest mocno przerysowany, że na siłę śmieszny, raczej plotkarski niż rzetelny, ale dobrze się czyta. Podsumowali powieść Rudzkiej określeniem literatury "leżakowej" Mnie się taki obraz bibliotekarek nie podoba i nie zgadzam się z nim.

Następne spotkanie Klubu 24 lutego o godzinie 18.00 i propozycja do dyskusji - "Fausta" Krystyny Kofty 
    Wyślij do znajomego


24 lutego 2011 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowano o książce Krystyny Kofty "Fausta". Książka opowiada podwójną historię kobiet: Fausty, a tuż obok Bogny niejako spisującej jej życie. Jest to znakomite studium psychologiczne o poszukiwaniu własnej tożsamości, ale również skomplikowanej przyjaźni między tymi dwoma kobietami. Powieść Kofty zmusza do myślenia nad tym jak ogromnie różne mogą być ludzkie losy, jak to wszystko co widzimy może być tylko sceniczną maską, pod którą chowamy cierpienie prowadzące do zguby. Na każdej z kartek powieści czai się tajemniczość. Autorka z niespotykaną precyzją pokazuje kobiecą psychikę i specyficzne odczuwanie świata, które nieustannie prowadzi do pytań o sens miłości, macierzyństwa, cierpienia, o ewentualność Boga, o sens życia i śmierci też. Jednogłośnie 6 uczestników klubowego spotkania bardzo gorąco poleciłoby tę książkę osobom, które nie zetknęły się z twórczością Krystyny Kofty.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 31 marca (czwartek) o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Łasku. Podyskutujemy o książce Doroty Terakowskiej: POCZWARKA

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)