Biblioteka w Łasku - logo
 Menu

SZUKAJ NA STRONIE


NEWSLETTER


ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ DO KUPIENIA
(np. Dean Koontz-Maska)PRZEDŁUŻ KSIĄŻKĘ

PROGRAMY I DOTACJE
Łascy Globtroterzy
Wsparcie z programów UE, LEADER, PROW
Kolorowa lokomotywa
Facefood
Link do przyszłości
Kraszewski komputery
Angielski 123
Deweloperzy wiedzy
Głośne czytanie
Fun English
CATL
Program Rozwoju Bibliotek
Orange dla bibliotek
MKIDN
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Równać szanse Równać szanse
Młodzi menedżerowie kultury
DKK
NASI SPONSORZY

CHWILA RELAKSUBiuletyn Informacji Publicznej


DOSTĘPNOŚĆ STANOWISK KOMPUTEROWYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH

Komp. 1 - zajęty do 17:54:41
Komp. 2 - Dostępny
Komp. 3 - Dostępny
Komp. 4 - Dostępny

 Łódzkie czyta
    Wyślij do znajomego

    Wyślij do znajomego


KsięgoZbiór to jedna z akcji zorganizowanych w ramach kampanii społecznej ”Łódzkie czyta”, której celem jest promowanie czytelnictwa i zintegrowanie osób już czytających książki, wykreowanie pozytywnego wizerunku osoby czytającej oraz informowanie społeczeństwa o różnych miejscach i formach mogących zaspokoić potrzebę czytania. Przebieg akcji „Księgozbiór” polegał na tym, aby tego samego dnia (25 czerwca), w tym samym czasie (godzina 11.00), w wybranych miejscach na terenie całego województwa łódzkiego spotkali się miłośnicy czytania wspólnie manifestujący swoją pasję.
    Wyślij do znajomego


ZACZYTANY ŁASK

W poniedziałkowe przedpołudnie, 25 czerwca o godz. 11.00, na skwerze przed Biblioteką Publiczną w Łasku odbyła się akcja promująca czytanie jako rodzaj atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem KsięgoZbiór w ramach kampanii „Łódzkie czyta”, do której przyłączyła się także łaska książnica. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa i zintegrowanie osób już czytających książki, wykreowanie pozytywnego wizerunku osoby czytającej oraz informowanie społeczeństwa o różnych miejscach i formach mogących zaspokoić potrzebę czytania. Przebieg akcji polegał na tym, aby tego samego dnia (25 czerwca), w tym samym czasie (godzina 11.00), w wybranych miejscach na terenie całego województwa łódzkiego spotkali się miłośnicy czytania wspólnie manifestujący swoją pasję. I tak również było w Łasku, gdzie w otoczeniu zieleni gościliśmy małych „stawiających pierwsze kroki” w czytelnictwie dzieci z Przedszkola nr 5 w Łasku. To oni gromadnie i z uśmiechami na twarzach wysłuchali opowiadania z morałem o kozie i lisie. Na kocyku wśród dziwiących się przechodniów, oglądających się z uśmiechem w naszą stronę zagłębialiśmy się w lekturze. Miłym akcentem kończącym kampanię było pamiątkowe zdjęcie w pomieszczeniu naszej książnicy. Oprócz małych milusińskich na skwer przyszli także starsi miłośnicy czytania , aby wspólnie zamanifestować swoją pasję i udowodnić, że czytać można wszędzie.
Akcja taka jak ta, to dobry sposób na pozbycie się barier i wstydu przed pokazaniem się z książką w ręku wśród tłumu, aby zaczytać się w pięknie lektury. Zapewne jest to także inny, niespotykany, ale zarazem oryginalny sposób zachęcający do czytania i obcowania ze słowem pisanym.    Wyślij do znajomego


ZACZYTANE WRZESZCZEWICE

Biblioteka Publiczno-Szkolna we Wrzeszczewicach, filia Biblioteki Publicznej im Jana Łaskiego Młodszego w Łasku , wzięła udział w akcji zorganizowanej przez WiMBP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, „Łódzkie czyta”.

Celem tej kampanii jest aktywacja środowisk nieczytających, popularyzacja literatury, promowanie różnych gatunków literackich, zintegrowanie środowisk już czytających itp.

W dniu 25 czerwca o godzinie 11 w bibliotece zostało przeprowadzone działanie polegające na wspólnym czytaniu w przestrzeni publicznej pod hasłem KSIĘGOZBIÓR .

Mieszkańcy lokalnej społeczności zostali zaproszeni tego dnia na plac przed budynkiem Szkoły Podstawowej, aby wspólnie rozpocząć czytanie.

Większość czytających stanowiły dzieci szkolne, ale nie zabrakło także czytających pośród innych grup. Z uwagi na niekorzystną aurę, czytanie kontynuowano w bibliotece. Wśród książek zaproponowanych do czytania przez bibliotekę przeważały pozycje o walorach edukacyjno-rozrywkowych, poznawczych, np. „Gry i zabawy z dziećmi”, „Hocki klocki dla każdego….” Czy książka Magdaleny Zawadzkiej „Gustaw i ja”. Dzieci czytały książkę G. Kasdepke „Gdybym była chłopcem, gdybym był dziewczynką” , książeczki z serii „Mam przyjaciela” i inne. W bibliotece najmłodszym dzieciom czytała bibliotekarka.

Wspólne czytanie wniosło z sobą miła i niepowtarzalną atmosferę . To także okazja do promowania interesującej i bogatej oferty zasobów bibliotecznych.    Wyślij do znajomego


ZACZYTANY BUCZEK

Gminna Biblioteka w Buczku przyłączyła się do akcji „Łódzkie czyta”. 25 czerwca o godz. 11.00 z uczniami Szkoły Podstawowej w Buczku spotkaliśmy się na placu zabaw przed budynkiem szkoły. Patronką szkoły jest Maria Konopnicka, więc wspólnie podjęliśmy decyzję, że 30 minut czytania poświęcimy twórczości poetki. Dzieci wybrały do czytania różnorodne miejsca, ale każde było odpowiednie. Mamy nadzieję, ze zachęciła ich ta akcja do czytania podczas wakacji i do plecaka każdy z nich zapakuje książkę, Bo czytać można wszędzie!    Wyślij do znajomego


ZACZYTANY MARZENIN

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach Filia Biblioteczna w Marzeninie przystąpiła do kampanii „Łódzkie Czyta” oraz akcji „Masz Głos, Masz Wybór”. W dniu 25 czerwca 2012 o godz. 11.00, przed naszą biblioteką w Marzeninie, podobnie jak w całym województwie łódzkim, odbyło się głośne czytanie bajeczek dzieciom z klas „0” z Zespołu Szkół w Marzeninie. Bajeczki dla najmłodszych były czytane przez radnych: pana Daniela Angermana, Marka Okupińskiego, dyrektora szkoły – pana Krzysztofa Jaworskiego, także właściciela prywatnej firmy, a jednocześnie wielkiego społecznika - Pana Janusza Sikorę. Bajeczki o trzech świnkach, o wilku i koźlętach, kruku i lisie oraz źrebaczku bardzo podobały się naszym milusińskim. Przy okazji kampanii Łódzkie Czyta dzieci mogły porozmawiać z radnymi - było to ich pierwsze spotkanie. Ponadto dzieciaki brały udział w kilku konkursach – obie drużyny „różowych” i „zielonych” zremisowały. Całe spotkanie, w bardzo miłej atmosferze, zakończyło się obietnicą, ze wkrótce znowu się spotkamy w takich okolicznościach – podczas głośnego czytania nowych bajek…    Wyślij do znajomego


ZACZYTANE WODZIERADY

Do akcji „KsięgoZbiór" GBP w Wodzieradach zaprosiła nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół w Kwiatkowicach (Szkoła Podstawowa klasy 0-VI oraz Gimnazjum Publiczne klasy I-III). Spotkanie miało miejsce w sali gimnastycznej, a głośno czytali nauczyciele (Panie Anna Grzybowska, Alicja Piasta, Beata Omiecińska) oraz uczniowie gimnazjum (Ewa Roźniecka, Daria Olejnik, Ewelina Rosińska, Dominika Kołodziejczak, Artur Jurczuk, Jędrzej Mrozowski).    Wyślij do znajomego


ZACZYTANE KWIATKOWICE

Dni Gutenberga

Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach aktywnie włączyła się w obchodzone w województwie łódzkim Dni Gutenberga.
11 października zorganizowaliśmy happening, w którym uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach. Rozpoczęła go "Parada Czcionek". Następnie uczennice z klasy VI przekazały krótkie informacje i ciekawostki o Gutenbergu – wynalazcy przemysłowej metody druku. Spotkanie zakończyło wspólne skandowanie haseł zachęcających do czytania, jak: "Czytanie sprawia radość!", "Książka Twoim przyjacielem!, "Czytanie jest modne", "Czytajmy razem!"

Dni Gutenberga promowaliśmy również poprzez okolicznościową wystawkę w lokalu biblioteki.
Tydzień Zakazanych Książek

W tym roku po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach wzięła udział w Tygodniu Zakazanych Książek. Chcieliśmy zainteresować naszych czytelników ciekawymi przypadkami z historii literatury. Z tego względu przejrzeliśmy zbiory i wyłoniliśmy z nich tytuły znajdujące się z różnych względów na cenzurowanym. Posłużyły nam one do przygotowania wystawki. Ponadto przeprowadziliśmy pogadanki na temat cenzury oraz akcję głośnego czytania niektórych zakazanych książek.MISS WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO CZYTA DZIECIOM

Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach gościła w dniu 22 października Panią Natalię Pigułę – Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2012.
Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej "Łódzkie czyta", a uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach.
Pani Natalia, w nawiązaniu do założeń kampanii, zachęcała dzieci do czytania. Opowiedziała dzieciom o swoich zainteresowaniach czytelniczych, wspominała ulubione książki z dzieciństwa. Najchętniej przez nią czytaną książką okazała się powieść Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" i właśnie jej fragment przeczytała głośno podczas spotkania. Następnie opowiedziała o swojej drodze do udziału w wyborach Miss Polonia oraz o pracy modelki. Opowieść ilustrowana była zdjęciami z pokazów mody i konkursów piękności. W dalszej części spotkania Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2012 odpowiadała na niezliczone pytania dzieci, rozdawała autografy i pozowała do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie Pani Natalia przygotowała dla dzieci niespodziankę – mini konkurs z nagrodami. Zwycięzców obdarowała ufundowanymi przez siebie upominkami. Myślę, że wszyscy uczestnicy tego spotkania będą je miło wspominać przez długi czas.


X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)