07.09.2018 r. - "Przyroda Kolumny na fotografii" - wernisaż

13.07.2018 r. - "Bronisław Piłsudski 1866-1918 r." - wernisaż

02.06.2018 r. - Dzień Dziecka w Krasnolandii

15.05.2018 r.- Spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek spotkała naszych czytelników miła niespodzianka – gościł bowiem u nas jeden z najpopularniejszych autorów książek historycznych – Sławomir Koper. Nasz gość okazał się świetnym mówcą i z zapałem opowiadał o swoim warsztacie pisarskim. Zdradził tajemnicę pozyskiwania materiałów do książek (archiwa IPN, listy, wywiady, akta sądowe) oraz przybliżył wiele ciekawych anegdot z życia swoich bohaterów. Czytelnicy dowiedzieli się, jak i gdzie rozpaczał Daniel Olbrychski po rozstaniu z Marylą Rodowicz; co pisały o sobie nawzajem Zofia Nałkowska i Maria Dąbrowska oraz ile kobiet kochał Ryszard Kukliński. Jednak nie wszystkie zdobyte informacje ujrzały światło dzienne, ponieważ pisarz przestrzega granicy intymności bohatera, której nie można przekraczać.

Dużo uwagi poświęcił również swojej najnowszej książce – „Zbrodnie z namiętności”, ukazującej historie najsłynniejszych zbrodni z szaleńczym uczuciem w tle. Wspomina w niej m.in. znanego i lubianego piosenkarza, Andrzeja Zauchę i jego tragiczną historię miłosną, która różni się znacznie od tej znanej nam ze świata mediów.

Spotkanie było niezwykle interesujące, o czym świadczy dyskusja z pisarzem oraz liczne pytania zadawane przez czytelników.

Wszystkich miłośników twórczości Sławomira Kopra zapraszamy do naszej biblioteki po jego najnowszą książkę , a pozostałych - do zapoznania się z dorobkiem literackim pisarza.

Dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi oraz Instytutowi Książki za współpracę przy realizacji spotkania, które odbyło się w ramach programu ”Tu Czytamy. Dyskusyjne Kluby Książki”.

11.05.2018 r. - Wernisaż wystawy pt. "Obrazy ze skóry" autorstwa Liliany Rudnickiej.

05.04-08.05.2018 r. - "Tak mało i tak wiele" - wystawa kalendarzyków listkowych ze zbioru Romana Nowoszewskiego

09.03.2018 r. - Wizyta przedstawicieli szkół z Ukrainy w bibliotece

W dniu wczorajszym gościliśmy grupę ukraińskich nauczycieli, dyrektorów szkół oraz kierowników wydziałów oświaty z obwodu charkowskiego. Głównym celem wizyty, poza prezentacją Biblioteki i Muzeum Historii Łasku, było omówienie zagadnień związanych z rolą Biblioteki w upowszechnianiu wiedzy i rozwoju kultury w Łasku.

02.03.2018 r. - Wernisaż wystawy pt.:"Portrety" Mariusza Gosławskiego

26.01.2018 r. - Spotkanie autorskie z Tadeuszem Zawadowskim

Sky Bet by bettingy.com