05.04.2019 r. - Mariusz Gosławski: prelekcja pt. "Zwyczaje wielkanocne w kulturach świata" oraz wernisaż wystawy pt. "Koty"

W okresie przedświątecznym gościliśmy w naszej bibliotece Mariusza Gosławskiego (czarekart), który poprowadził wykład nt. zwyczajów wielkanocnych w różnych kulturach świata. Nasz gość rozpoczął swoją prelekcję od rodzimego podwórka, zapoznając słuchaczy z tradycjami i zwyczajami trzech wyznań chrześcijańskich, aby później zabrać ich w podróż po świecie. Odwiedziliśmy m.in. Wyspę Wielkanocną, Afrykę, Azję i Australię. Po wykładzie odbył się wernisaż jego prac zatytułowany "Koty".

28.02.2019 r. - spotkanie z zielarzem, Andrzejem Wojtkowskim

Czy słyszysz głos przyrody?" to tytuł czwartkowej prelekcji wygłoszonej w łaskiej bibliotece przez znanego hodowcę ziół i przypraw p. Andrzeja Wojtkowskiego. Nasz gość opowiadał o zdrowotnych właściwościach m.in. dzikiej róży, kolendry, i głogu, a także podzielił się swoją życiową filozofią opartą na pozytywnym nastawieniu oraz racjonalnym odżywianiu. Podczas spotkania padło wiele pytań, na które pan Andrzej wyczerpująco odpowiadał. Dodatkowo można było delektować się niezwykle aromatyczną herbatką i pysznymi faworkami. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał prezent - mieszankę ziołową oraz egzemplarz kwartalnika "Zdrowie z wyboru".

25.01.2019 r. - Wernisaż prac Agaty Chudzia.

To był niezwykły wieczór. Uczestnicy wernisażu prac Agaty Chudzia poprzez jej obrazy mogli odbyć fascynującą podróż dookoła świata. Między wielkomiejskimi drapaczami stolic świata: Warszawa, Bangkok, czy Nowy Jork, malarka wplata widoki z pejzażami łąk, wzgórz, pól, a także kwiatów. Woda, powietrze i ziemia to nieodzowne żywioły towarzyszące autorce. Spokój tafli jezior czy leniwy nurt rzek ukazane w pracach pani Agaty porywają naszą wyobraźnię w baśniowy klimat. Autorka swoje inspiracje twórcze czerpie z podpatrywania natury, najchętniej, będąc na plenerach, gdzie odizolowana od zgiełku cywilizacji tworzy swoje wizje świata. Całość imprezy uświetnił niespodziewany występ gości z Gruzji, którzy swoim śpiewem przenieśli zebranych do swojego kraju.

25.01.2019 r. - "Niepoetyckie Niespotkanie" - wieczór poezji z Anną Sobczak.

Sky Bet by bettingy.com