Filia Biblioteczna we Wrzeszczewicach
98-100 Łask, Szkoła Podstawowa we Wrzeszczewicach
tel. (043) 675 14 21

Godziny pracy biblioteki:

Wtorek 9.00 - 17.00
Środa 11.00 - 19.00


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Narodowe Czytanie we Wrzeszczewicach.

Biblioteka po raz kolejny wzięła udział w narodowej akcji czytelniczej. Na tegoroczną lekturę Polacy wybrali dramat Stanisława Wyspiańskiego –„Wesele”. Miłośnicy książek spotkali się w pierwszym tygodniu września, aby popularyzować to wyjątkowe dzieło w polskiej literaturze, budować więzi pokoleniowe i tworzyć wspólnotę lokalną. Zaproszono do wspólnego czytania mieszkańców, pracowników lokalnych szkół podstawowych oraz uczniów ze starszych klas.

Odczytano list Prezydenta do Rodaków oraz wprowadzono uczestników w atmosferę narodowej tożsamości ówczesnych czasów. Młodsi z wyjątkowym zaangażowaniem odgrywali scenki dramatu, a czytanie z podziałem na role przyniosło wiele satysfakcji. Wywiązała się dyskusja wokół utworu Wyspiańskiego, jego znaczenia w aspekcie narodowym ówcześnie, jak i na płaszczyźnie dzisiejszych czasów. Doznań muzycznych dostarczyły fragmenty ”Wesela” w wykonaniu Marka Grechuty i Czesława Niemena. Ponad to uczestnicy mogli przybić pieczęć związaną z tegoroczną edycją czytelniczą.„Aktywne wakacje 2017” z Biblioteką we Wrzeszczewicach.

Biblioteka zaopatrzona w nowo zakupione artykuły do prac plastycznych i 6 nowych gier planszowych, mogła wyłącznie sprawiać radość użytkownikom . Dlatego też tegoroczne wakacje z biblioteką były udane. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra „Dobble Kids” wymagająca bardzo bystrego oka… Było dużo dobrej zabawy i śmiechu…Pozostałe planszówki także budziły wiele emocji .W zajęciach kreatywno-plastycznych uczyliśmy się prac technicznych z bibuły i krepiny. Powstały piękne róże. Powodzeniem cieszyła się plastelina i chrupki Play Mais, świetnie nadające się do kreatywnej i bezpiecznej zabawy.Możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozwoliło dzieciom na radość z wakacyjnego przebywania w bibliotece.My też czytamy

W dzień Dziecka o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przystąpili do czytania książek. Miało to związek z ogólnopolską akcją czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”. Czytający spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie w wygodnych pozycjach siedząc lub leżakując na materacach oddawali się w ciszy przyjemności czytania. Ochotnicy czytali na głos fragmenty książek. W akcji czytelniczej, która trwała 45 minut uczestniczyło 51 osób. Impreza wspólnego czytania udała się. Sala gimnastyczna to dobre miejsce również na czytanie!Wielkanoc w Bibliotece!

Biblioteka we Wrzeszczewicach, w oczekiwaniu na zbliżające się święta zaprosiła młodych czytelników do udziału w zajęciach plastycznych. Dzieci ochoczo przystąpiły do działań, wykorzystując każdą wolną szkolną chwilkę …. Rysowali, malowali, naklejali, jak podpowiadała im inwencja twórcza. Powstawały kolorowe malowanki symbolizujące wielkanocne jajeczka, kurczaczki, zajączki, baranki. Uczestnicy zapoznali się także z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi. Z prac powstała kolorowa wystawa, która cieszyła oko wszystkich oglądających.Wiosna w Bibliotece!

Za oknem przyroda budzi się ze snu zimowego… a w Bibliotece we Wrzeszczewicach już prawdziwa Wiosna! Młodzi czytelnicy z zapałem przystąpili do kreatywnego działania, przywołując tę piękną porę roku. Powstały kolorowe wiosenne kwiaty. Bibułowe cuda „rosły” powoli, nieśmiało, jak przyroda na przedwiośniu, jeszcze niezręczne, niekształtne ale jakże urocze.
Podczas spotkania uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z różnorodnymi gatunkami kwiatów wiosennych.Ferie w Bibliotece!
W czasie ferii główną furorę zrobiły chrupki „PlayMais”. Z ogromnym zaangażowaniem i inwencją uczestnicy w przedziale wiekowym od 0- 80 lat przystąpili do działań twórczych. Powstawały, jak wyczarowane, różne gatunki roślin, zwierząt oraz inne niesamowite rozmaitości. Cały zasób plastycznych chrupek został przekształcony i ożywiony. Nie mogło zabraknąć także gier planszowych, przy których wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.
Sky Bet by bettingy.com