Menu


 Parę słów o...
Warsztaty teatralne z łódzką aktorką

25 września do Biblioteki Publicznej w Łasku (filia dla dzieci) przybyła aktorka i solistka z Teatru Muzycznego w Łodzi - Sylwia Strugińska-Wochowska. Zajęcia, które przygotowała, dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, to kontynuacja spotkań z projektem „Kolorowej Lokomotywy” (organizowanego przez Łódzki Dom Kultury). Na dzieci czekała zatem prawdziwie aktorska rozgrzewka: mormorando, oddychanie za pomocą przepony, ćwiczenia mimiki, gestykulacji, odgrywanie rozmaitych emocji.

Po tych praktycznych ćwiczeniach przyszedł czas na odegranie spektaklu „Ptasie promocje”, według scenariusza łaskiej bibliotekarki - Anny Sobczak. Warto dodać, że wskazówki łódzkiej aktorki znacznie ułatwiły uczniom odegranie przez nich roli konkretnego ptaka z wiersza Juliana Tuwima. Aktorka zwróciła uwagę na sposób poruszania się postaci na scenie, dykcję, tempo i sposób mówienia.

Jak się okazało podczas próby – sztuka aktorska wcale nie jest łatwym zadaniem. Wymaga od aktora koncentracji, dobrej kondycji, plastycznej mimiki, umiejętności modulowania głosu, świetnej pamięci oraz oczywiście… talentu.

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)