Menu


 Parę słów o...
Ruszyła znów „Kolorowa Lokomotywa”

W ubiegły piątek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku po raz kolejny zasiedli w wagonikach „Kolorowej Lokomotywy” (przypomnijmy, że jest to „projekt artystyczno-ekologiczny dla dzieci z województwa łódzkiego - Poznaj łódzką małą ojczyznę”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Łódzki Dom Kultury, partnerem - Biblioteka Publiczna w Łasku (filia dla dzieci) oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Łasku).

Tym razem wyruszyliśmy autokarem na Politechnikę Łódzką do Instytutu Architektury i Urbanistyki w Łodzi. Tam uczniowie wysłuchali wykładu na temat architektury biomorficznej, jak również o wpływie ekologii na pracę architekta, obejrzeli też fotografie, ilustrujące wpływ natury na konstrukcję budynków, kompozycję przestrzeni i… ogólne samopoczucie mieszkańców.

Po wykładzie – przyszła pora na warsztaty plastyczne. Mali artyści z Łasku chwycili za nożyczki, pędzle, farby, kolorowe kartony i tworzyli scenografię ekologiczną do przedstawienia teatralnego „Ptasie promocje”, inspirowanego – rzecz jasna - „Ptasim radiem” Juliana Tuwima. I tak oto powstało drzewo (pełniące rolę supermarketu), leśne szyldy reklamowe, marketowe koszyki dla ptaków, a nawet tzw. żelki robacze, imitujące ptasie przysmaki.

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)