Menu


 Parę słów o...
Podsumowanie ferii w Bibliotece Publicznej

W tym roku Filia Biblioteki Publicznej dla dzieci w Łasku przygotowała Biblioteczną Feriadę 2014 w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Dlatego właśnie na naszych feriowych zajęciach kładliśmy nacisk na głośne czytanie, głównie bajek inspirowanych starymi - nieco zakurzonymi - kreskówkami. Udowodniliśmy, że czytać każdy może: bo czytały nie tylko bibliotekarki, ale i chętne dzieci, czytały nawet mamy, które wraz ze swoimi pociechami zawitały do naszego książkowego królestwa. Każda opowieść, jak i każdy bohater został najpierw szczegółowo scharakteryzowany, również pod kątem związanych z nim ciekawostek: dzieci dowiedziały się, m. in. że w Bielsku-Białej istnieje ulica Reksia, maskotka Krecika poleciała w kosmos, a w Pacanowie funkcjonuje Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka.
Następnie dzieci przenosiły konkretną postać na papier, malując ją samodzielnie, kolorując lub… kalkując. W ten sposób w naszej małej galeryjce zagościł polski Reksio i Koziołek Matołek, czeski Krecik, rosyjski Wilk i zając, a także angielski Kubuś Puchatek. Oprócz lektury czytanej na głos, na małych czytelników czekały krótkie filmowe seanse, podsumowujące niejako zajęcia poświęcone konkretnemu bohaterowi.
Na początku ferii – w Dzień Babci i Dziadka wykonywaliśmy kolorowe laurki, opatrując je oryginalnie skomponowanymi życzeniami.
Natomiast zwieńczenie feriowych zajęć w bibliotece wypadło śpiewająco! Zorganizowane po raz kolejny karaoke przyciągnęło – jak zwykle zresztą – wielu małych melomanów. Muzyka stworzyła idealne warunki do integracji, zabawy oraz naprawdę przyjemnego zimowego odpoczynku

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)