Menu


 Parę słów o...
Świąteczne spotkania w bibliotece

Od kilku tygodni Biblioteka Publiczna w Łasku – filia dla dzieci prowadzi świąteczne spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Warto zauważyć, że każde z tych zajęć prowadzone są w inny sposób, uwzględniający przede wszystkim wiek dzieci. 3-latki z Przedszkola nr 3 („Misiaczek”) zostały zapoznane ze świątecznymi zwyczajami za pomocą – specjalnie w tym celu przygotowanej - multimedialnej prezentacji, wizualizującej wszelkie bożonarodzeniowe symbole. Dla maluszków przygotowaliśmy także część muzyczną, oczywiście, również utrzymaną w świątecznym klimacie.
5-latki z tego samego przedszkola miały do wykonania ponadto dekorację choinki, ale takiej niezwykłej, napisanej wierszem przez Ludwika Jerzego Kerna. Dzieciaki w mikołajkowych czapeczkach z błyskiem w oku opowiadały o swoich wymarzonych prezentach.
Wszystkie dzieci wysłuchały zabawnego „Listu do św. Mikołaja”, autorstwa Wiesława Drabika oraz obejrzały zimową wystawę dziecięcej literatury.
Dokładnie w Mikołajki odwiedziła nas również roześmiana grupa dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Łasku. Przy nastrojowym dźwięku kolęd mali czytelnicy ubierali naszą biblioteczną choinkę.
12 grudnia – odwiedzili nas uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej w Wiewiórczynie. Wspólnie wykonaliśmy długi jak wąż boa i kolorowy jak tęcza – łańcuch choinkowy, symbolizujący niezwykłą więź, przyjaźń, sympatię. Dla tych uczniów przygotowaliśmy specjalne gwiazdkowe kolędowanie. Świąteczny akompaniament zapewnił uczeń PG nr 1 w Łasku – Przemysław Frąc, który profesjonalnie przygotował się do występu. A tym samym nas – słuchaczy wprawił w pełne magii i cudowności oczekiwanie na te wyjątkowe dni – Święta Bożego Narodzenia…

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)