Menu


 Parę słów o...
"Śluby" w bibliotece

Dzisiaj w Bibliotece Publicznej (filia dla dzieci) odbyły się bardzo ważne, a jednocześnie śmieszne uroczystości. Uczestnicy zajęć, pt. "Aktywne Wakacje w Bibliotece", niczym na koloniach, zawierali przedziwne, czasem absurdalne związki małżeńskie.

W samodzielnie przygotowanych na tę okoliczność zabawnych, ale i całkiem poważnych przebraniach dzieci powtarzały zabawne słowa przysięgi, typu:

 "Najdroższa Smerfetko, biorę sobie Ciebie za Żonę i ślubuję Ci gotować lepiej niż Łasuch, chronić przed Gargamelem, dawać rady skuteczniejsze niż Ważniak i Papa Smerf razem wzięci..."

Dzieci same zadbały, by na bibliotecznych ślubach nie zabrakło prawdziwych ślubnych akcentów: obrączki, Marsz Mendelsohna, świadkowie, ksiądz, wiązanki kwiatów, pamiątkowe zdjęcia z rodziną, życzenia, a po ślubach - prawdziwa weselna uczta. Przy dźwiękach typowo weselnych przebojów dzieci zasiadły za stołem i z uśmiechem na ustach delektowały się przygotowanym słodkim poczęstunkiem.

Rozrywka tego typu okazała się doskonałą odskocznią od zajęć ściśle dydaktycznych. Po wcześniejszym dyktandzie, recytowaniu wierszyków łamiących języki, bajkopisaniu i różnorodnych zajęciach plastycznych taka forma zabawy była prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a tym samym prześmieszną wakacyjną przygodą.

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)