Menu


 Parę słów o...
SPOTKANIE AUTORSKIE
"Moim sposobem na próbę porozumienia ze światem jest poezja": to motto naszego majowego gościa, którym była łódzka poetka pani Małgorzata Gałęcka-Skwarek. To ona 29 maja 2012 r. w naszych murach spotkała się z młodymi gimnazjalistami z Łasku, gdzie razem zaczęliśmy tworzyć wspólną przygodę z poezją. Adepci niełatwej poetyckiej sztuki brali czynny, choć na początku nieśmiały udział w warsztatach. W ruch poszły ołówki, kartki i burza mózgów, która zaowocowała własnymi pomysłami, przełamała nieśmiałość i dzięki temu powstały własne interpretacje wierszy.
Pani Małgorzata opowiadała o warsztacie poetyckim, radościach i smutkach związanych z pisaniem poezji i bycia poetką i uświadomiła młodzieży, że w każdym drzemie ziarenko poety, chociaż może wykonywać inne zawody w życiu. Jak widać, aby zaszczepić w młodych osobach ziarenko poezji nie wystarczy przeczytać im wiersz, to zetknięcie się na żywo z poezją, osobą i własnymi emocjami może wywołać moc przeżyć i spojrzeć na poezję nie tylko przez pryzmat książek ale moc płynącą z nas samych.
Miłym kończącym akcentem wspólnie spędzonego czasu, było recytowanie przez naszego gościa swych tomików, które gimnazjaliści słuchali z uwagą i powagą.
Mamy nadzieję, że nie była to ostania możliwość spotkania się z twórczością Pani Małgorzaty i wspólnie chciałybyśmy już od najmłodszych lat wskrzesić kaganek wiedzy, chęć czytania i obcowania z poezją. Bardzo dziękujemy.

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)