Menu


 Parę słów o...

Wypisz Wymaluj PIRACI

Nieopodal portu Łódź, na uroczej wyspie Łask buszowali piraci, a w bocianim gnieździe wykluło się jajko.

A niech to dunder świśnie! – zawołał bocian. Bo szczur lądowy je ukradł! OMG! – krzyknął Jackie. Do 100 tysięcy talarów! Nikt mi nie będzie prawił morałów! Brudny pokład! Czarna perła – to mój cel. Wyruszamy na głębokie wody, tam gdzie czekają nas przygody! Ahoj! Ahoj!

Z dala dobiegały klimatyczne szanty. Kapitan statku wyglądał bardzo groźnie, w ręku trzymał zakrzywioną szablę. Wiatr rozczochrał mu czuprynę. Piraci rodem z Buczku, Wodzierad, Sędziejowic i Widawy wspólnie zabawiali dzieci z okazji Gminnego Dnia Dziecka. Miały niezły ubaw.

A tymczasem na bezludnej wyspie jamy wyłoniła się tajemnicza smoczych i… powiedziała, że bolą ją kły i jak dzieci będą niegrzeczne to je zje!

Bo to była gadająca smoczych, z 6 rogami, 9 nogami, z różowym włosem i oczyskami barwy mórz i oceanów. Kamraci zaklęli pod wpływem rumu:

  • Z piąchy w mordę lej!
  • Goń się w lecie po tapecie!
  • Ahoj! Ahoj!
  • Nie sikajcie za burtę! – burknął brodaty, przystojny, acz wielce nieśmiały kapitan, zwany potocznie Ildefonsem Kapustą II.

Po tych słowach wyrzucił pusta butelkę po rumie.

O jajko! Tylko dlaczego zgniłe?

Bo woda była słona i fala oszalała tralalala.

  • Na pieczonego węgorza! – krzyknął Ildefons Kapusta II – co w języku murzyńskich potomków wschodnioamerykańskich znaczyło „O cholera!” Na to Jack wybełkotał następujące słowa: butiojojo rurirakratasrata, haja jaja a smoczych szuka jaja. Szuka i szuka i szuka… i szuka. Jaja i dalej szuka, aż w końcu wykluł się kurczak! Ko-Ko EURO SPOKO! A ten kurczak uciekł na statek piracki i wyruszył w podróż z piratami na bezludną wyspę statkiem widmo.
  • Postawić żagle! – krzyknął Hak. Płyniemy piracie do Łasku, gdzie czekają na nas wspaniałe dzieci. Dzieci są roześmiane i wesołe. Pirat Hak zabrał wszystkie grzeczne dzieci i rozdał im słodkości.

Miniam… mniam… Miał też dużo pirackich skarbów. Ahoj! Ahoj!

WSIADAJCIE NA POKŁAD Z BIBLIOTEKĄ

X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)