Menu


 Parę słów o...
«  4/11  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, wszystko    Wyślij do znajomegoNasza Wielkanoc…  

Tuż przed świętami wielkanocnymi przybyli do nas – notabene – zawsze mile widziani goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku. I po raz kolejny razem z nimi witaliśmy wiosnę i celebrowaliśmy przedświąteczny klimat. Na koniec – uczestnicy naszego bibliotecznego spotkania stworzyli gazetowy kolaż, przedstawiający kosz z oryginalnymi pisankami.    Wyślij do znajomego24 lutego odwiedzili nas podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku. Zajęcia, w których uczestniczyli poświęcone były rodzinie i uczuciach towarzyszących tym związkom. Oczywiście - nie zabrakło również głośnego czytania utworów o najbliższych członkach rodziny: mamie, tacie, babci i dziadku. Na koniec uczestnicy SDŚ wykonali prezent w postaci laurki dla najukochańszej osoby ze swojej rodziny.    Wyślij do znajomego 

W marcu swą pierwszą przygodę z biblioteką zaczęły sympatyczne trzylatki z Przedszkola nr 3 w Łasku. Tematem przewodnim spotkania była wiosna - jej oznaki, atrybuty, kolory i tradycje związane z jej nadejściem. Maluszki obejrzały prezentację multimedialną poświęconą typowym wyznacznikom tej optymistycznej pory roku. Pokazaliśmy zatem jak wygląda pierwiosnek, krokus, wierzbowe bazie i dlaczego na wiosnę wracają do nas bociany. Po tej wiosennej lekcji dzieciaczki zwiedziły całą bibliotekę tworząc kolorowy roześmiany pociąg ;)    Wyślij do znajomegoWróżby walentynkowe

w bibliotece


13 lutego w Bibliotece Publicznej w Łasku (filia dla dzieci) odbyło się oficjalne zakończenie ferii. Jak zwykle na wesoło, na kolorowo, z uśmiechem na twarzy... i z przymrużeniem oka. Tak się złożyło, że zwieńczenie zimowej laby wypadlo w przeddzień miłosnego święta, dlatego w czytelni dla dzieci pojawili się niezwykli goście: wróżka Annastazja i Francesca oraz Wróżbita Casperini.

Te niezwykłe osoby przepowiadały miłosną przyszłość ze szklanej kuli, z kart "Piotrusia", z dłoni oraz magicznych pereł. Jak widać na fotografiach - do stanowisk, przygotowanych do wróżenia ustawiały się kolejki.

 Dzieci chciały poznać swój miłosny los... Nawet taki zupełnie na niby.

 


    Wyślij do znajomegoKonkurs dla dzieci na najciekawszy zbiór kolekcjonerski

W Bibliotece Publicznej w Łasku (Filia dla dzieci) do końca ferii można obejrzeć wyjątkową wystawę zbiorów kolekcjonerskich. Ekspozycję tworzą niebanalne przedmioty przyniesione przez dzieci na konkurs, pt. "Kocha, szanuje i zbiera, czyli cudeńka kolekcjonera".

 Wśród kolekcji znajdziemy, m.in. karty piłkarskie, magnesy na lodówkę, megakredki, smycze, figurki z bajek, muszelki, kamienie w kształcie jajek, pocztówki oraz zbiór samochodzików z filmu "Auta".

Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się 13 lutego w czytelni filii dla dzieci (Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego, ul. 9 Maja 6). Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. (43) 675 23 99    Wyślij do znajomego 


Podróż do przeszłości…

z biblioteką

 

 

 

 

5 lutego kilkunastoosobowa grupa młodzieży wraz z paniami z Biblioteki Publicznej (filii dla dzieci) odbyła podróż w czasie, odkrywając historię kolegiaty łaskiej, skarbca oraz lokalnego muzeum. Największe wrażenie zrobił na zwiedzających niedawno odnowiony skarbiec, a zwłaszcza cenny antyfonarz z 1523 roku – dar arcybiskupa gnieźnieńskiego prymasa Polski Jana Łaskiego. Wycieczka, mimo że „miejscowa”, uświadomiła dzieciom, ile faktów i legend drzemie w naszym rodzimym mieście, a tym samym w przedmiotach, które były świadkami odległej przeszłości.

 


    Wyślij do znajomegoSzuflandia”

w Bibliotece – dzień II

 

 

 

 

 

 

4 lutego w Bibliotece Publicznej w Łasku (filia dla dzieci) panie ze Stowarzyszenia Rękodzieła „Szuflandia” wniosły w biblioteczne mury mnóstwo wiosny, ciepła, światła i serdeczności… Po raz kolejny – za sprawą tęczowego filcu. Artystki wspólnie z dziećmi kreowały ozdoby wiosenne, starannie dobierając kolory, przyklejając koraliki i doszywając wstążki.

W optymistycznych odcieniach rozkwitały kwiaty, gdakały kurki, miauczały kotki, otwierały się serca. I – o dziwo! – wyrastały nawet modne wąsy…

Cuda, cuda, cuda na patyku! Dosłownie i w przenośni.

 


    Wyślij do znajomego 

RĘKODZIEŁO W ZAKOCHANEJ BIBLIOTECE

 

W ferie w Łasku na pewno nie mogą się nudzić mali artyści. Dzięki trzem paniom, reprezentującym Łaskie Stowarzyszenie „Szuflandia” odbyły się dziś w Bibliotece Publicznej (filia dla dzieci) warsztaty twórcze, w których główną rolę odegrał filc. Materiał ten stał się inspiracją do kreowania walentynkowych upominków i dekoracji. Intensywnie kolorowy, fantazyjnie skomponowany zmieniał się w cudowne etui na telefon/okulary, zakładkę do książki, urokliwą poduszeczkę, walentynkowy ozdobnik na patyku bądź sercową „zawieszkę”.

 


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomegoUbieranie bibliotecznej choinki

 

3 grudnia - święta za pasem. Najwyższy czas rozpocząć w bibliotece przygotowania odpowiedniego nastroju. Taki magiczny klimat pomogły nam stworzyć dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku. Wspólnie z nami ubierały bożonarodzeniowe drzewko, podskakując w rytm świątecznych przebojów, zakładając raz po raz czapę Pewnego Brodatego Pana, rodem z Laponii. Atmosferę świąteczną podsyciła również przeczytana opowieść, nie o Mikołaju jednak, lecz o aniołku gwiazdy wigilijnej. Spotkanie zwieńczył słodki poczęstunek dla każdego, kto wielce utrudził się podczas zawieszania na choince kolorowych ozdób. Zresztą – zobaczcie sami!


«  4/11  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)