Menu


 Parę słów o...
«  3/11  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, wszystko    Wyślij do znajomegoLecimy w kosmos!

14 lipca razem z bohaterem bajki „Ciekawski George” mali czytelnicy obejrzeli pokaz multimedialny o historii sympatycznej małpki i pana w żółtym kapeluszu, poznali inne autentyczne zwierzątka latające rakietą, a przy okazji odbyli lekcję geografii poznając podstawy nauki o wszechświecie. Atrakcją numer jeden była jednak możliwość sfotografowania się w specjalnej rakiecie, w słynnym żółtym kapeluszu, tuląc do serduszka maskotkę znanej z bajki ciekawskiej małpki.

A na deser wszyscy nasi  „mali kosmonauci” obejrzeli animowaną opowieść, o George’u rzecz jasna.

 


    Wyślij do znajomegoSłoneczne lekcje biblioteczne

9 lipca odwiedziły nas dwie grupy: dzieciaczki z półkolonii w Teodorach oraz młodzież z Buczku wraz z tamtejszą bibliotekarką – panią Alicją Hans.

Uczestnicy pierwszej wycieczki do biblioteki zwiedzili wszystkie zakamarki naszej książnicy, wysłuchali absolutnie wakacyjnej bajeczki oraz zobaczyli wyjątkowo zniszczoną książkę, która ma za zadanie przestrzegać przed niszczeniem innych literackich dzieł.

Grupa z Buczku także odbyła peregrynację po bibliotecznych pomieszczeniach, przemaszerowała przez magazyny, poznając procesy przygotowania i opracowywania książki, docierając wreszcie do wnętrz, w których jeszcze niedawno mieściło się Muzeum Ziemi Łaskiej – obecnie to miejsce artystycznych spotkań uczestniczek łaskiej „Szuflandii”.


    Wyślij do znajomegoTeatr z Krakowa w Łasku

 

29 czerwca filia dla dzieci Biblioteki Publicznej w Łasku zaprosiła aktorów z krakowskiego Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego Moralitet. Przedstawienie, pt. „Kłopoty Misia Zdzisia” przyciągnęło tłumy uśmiechniętych małych czytelników, którzy pod chmurką (na placu łaskiego muzeum) obejrzeli widowisko, mające na celu promowanie zasad bezpieczeństwa. Dzieci poznawały perypetie Misia Zdzisia, który zgubił się przebywając na wakacjach w Krakowie. Bohater musiał poradzić sobie w trudnych i niecodziennych sytuacjach - w związku z tym maluchy poznały zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole, w domu, nad wodą i na drodze. Edukacyjny spektakl poruszał też kwestie korzystania z urządzeń elektrycznych, asertywności i nieufności wobec nieznajomych, a dzięki interaktywnej formie zapewnił aktywny udział dzieci i umożliwił nawiązanie z nimi dialogu.


    Wyślij do znajomegoPODZIĘKOWANIE!

Chciałybyśmy złożyć serdeczne podziękowanie dla Przedszkola nr 4
w Łasku - Kolumnie za podarowanie Bibliotece Publicznej (Filii dla dzieci) książek dla najmłodszych.    Wyślij do znajomegoNasze lekcje biblioteczne

W kolorową biblioteczną lokomotywę w maju wsiadło kilka przedszkolnych i szkolnych grup. Odwiedziły nas, m. in.  4-latki z Przedszkola nr 6 w Łasku, a także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku. Wspólnie z wyżej wymienionymi grupami przemierzyliśmy wzdłuż i wszerz wszelkie biblioteczne zakątki, nie zapominając o dziale gromadzenia i opracowywania zbiorów, poprzez obszerne magazyny, w których młodzi czytelnicy poznali tajniki przygotowania książki do momentu jej udostępnienia.    Wyślij do znajomegoDzień Matki i Dzień Dziecka to doskonała okazja do spotkania poświęconego tym właśnie członkom rodziny. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Łasku w bibliotece doceniali zwłaszcza rolę matki w życiu człowieka. Specjalnie dla najbliższej sercu osoby, nasi goście wykonali przepiękne laurki, wyrecytowali (a nawet zaśpiewali) wzruszające utwory, podkreślając tym samym rangę matczynego „zawodu”.    Wyślij do znajomegoMajowa łąka to wystawa prac dzieci z grupy „Kwiatuszki” z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku/Kolumnie powstałych podczas zajęć: 

  • „Na wiosennej łące skaczą nie tylko zające” – zajęcia otwarte z rodzicami
  • „Przygody bociana na łące” – zajęcia plastyczne
  • „Motyle na łące” – zajęcia muzyczne


    Wyślij do znajomegoO żonkilach, bzach i konwaliach, czyli lekcja o wiośnie…

 

Ostatniego dnia marca powiew wiosennego ciepła odczuła zerówka ze Szkoły Podstawowej nr 1. Mali czytelnicy ochoczo odpowiadali na pytania związane z wiosenną florą i fauną, no i oczywiście aurą. Pogawędziliśmy o zbliżających się świętach, obejrzeliśmy wystawę rękodzieła, wyeksponowaną w Galerii pod Korabiem i zrobiło nam się bardzo zielono…


 


    Wyślij do znajomegoWiosenne czarowanie

 

W kwietniu powitaliśmy w bibliotece 6 i 7-latków z Przedszkola nr 4 w Kolumnie. Oczywiście po raz kolejny w wiosennym klimacie. „Pociąg” stworzony z dzieci wyruszył w magiczną podróż po zawiłościach naszych książkowych magazynów. 

 

 

 


    Wyślij do znajomegoWystawa prac przedszkolaków

„Zajączki, baranki, jajka malowane” – to tytuł wystawy prac plastycznych przygotowanych przez dzieci 4 i 5-letnie z grupy IV KWIATUSZKI z przedszkola Nr 4 w Łasku. Zapraszamy do podziwiania!

«  3/11  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)