Menu


 Aktualności
«  ‹ 240/24 ›  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćHU HU HA zima nie jest zła

Pierwsze zajęcia w roku 2019 za nami. Do Filii dla dzieci zawitała grupa 6-latków z Przedszkole Publiczne nr 1 w Łasku. Czytaliśmy książkę Kate Hudson "Za dużo zimowych zabaw", która posłużyła nam za inspirację do wyliczania zalet zimowej pory. Brak śniegu za oknem nie przeszkodził nam w stworzeniu uroczych bałwanków.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAkademia Małych Artystów - spotkanie drugie

Za nami drugie spotkanie Akademii Małych Artystów. Tym razem w Filii dla dzieci powstały ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Nasze zdolne dzieciaki same wycinały wzory z masy foremkami w świątecznych kształtach, a następnie, zgodnie z własną wizją artystyczną je ozdabiały. Na deser tworzyliśmy witraże z bibuły i kolorowych papierów w kształcie bombek. Jak zawsze było wesoło, głośno, kolorowo i kreatywnie.

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWarsztaty świąteczne

13 grudnia naszą Filię odwiedzili uczniowie z klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach. Porozmawialiśmy o zbliżających się świętach i wymieniliśmy wymarzone prezenty. W ramach warsztatów plastycznych stworzyliśmy przepiękne kartki bożonarodzeniowe dla naszych najbliższych.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAkademia Małych Artystów

Pierwsze spotkanie Akademii Małych Artystów za nami. W sobotę, w Filii dla dzieci powstały przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Było pomysłowo i kreatywnie, a wszystko to w ciepłej przedświątecznej atmosferze.

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPrzepis na udane Andrzejki?

Dla naszej Filii dla dzieci to nic prostszego. Potrzebujemy:

- 4 szklanki rezolutnych przedszkolaków;
- 1 szt. ciekawej książki (my użyłyśmy "Przepraszam, czy jesteś czarownicą E. Horst");
- 1 szt. czarodzieja lub czarodziejki;
- 2 łyżeczki wyselekcjonowanych andrzejkowych wróżb;
- 1 łyżka dobrego humoru;
- 3 opakowania warsztatów plastycznych;
- 4 szczypty magii.


Wszystkie składniki należy bardzo dokładnie ze sobą wymieszać. Czekamy chwilę, potrząsamy i możemy się cieszyć super Andrzejkami.
Dziękujemy za udział przedszkolakom z Przedszkoli Publicznych Nr 1 i 6 w Łasku.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBiblioteka świętuje niepodległość

W tym tygodniu Filię dla dzieci odwiedziły grupy sześciolatków z Przedszkoli Publicznych Nr 1 i 6 w Łasku. Na warsztatach pracowaliśmy z książkami Kto ty jesteś Joanny Olech oraz Komendant wolnej Polski Wojciecha Widłaka. Dowiedzieliśmy się z nich m. in. kto to jest patriota i jak nim zostać oraz poznaliśmy postać marszałka Józefa Piłsudskiego i drogę Polski do odzyskania niepodległości. Niesamowitą przyjemność sprawiło nam odkrycie jak dużo dzieciaki już wiedzą o naszym kraju oraz jak wspaniale potrafią przedstawić swoje pomysły na bycie małym patriotą.

 

W części plastycznej zajęć tworzyliśmy przepiękne flagi złożone z biało-czerwonych serduszek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień głośnego czytania

Dziś 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji odwiedziliśmy w tym tygodniu przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kolumnie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajeczek o przygodach samochodzika Franka i Tygryska.

Pierwsza edycja tej ogólnopolskiej akcji odbyła się w 2001 roku i została zainaugurowana przez Polską Izbę Książki. Ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie postaw czytelniczych. Pamiętajmy, że czytanie na głos jest niezwykle ważne w życiu małego czytelnika, gdyż stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJak nie czytam, jak czytam

W ramach akcji "Wielka Paka dla Zwierzaka" zaprosiliśmy do nas p. Magdalenę Urbaniak z Łaskich Zwierzolubów, aby opowiedziała nam o działalność fundacji oraz przybliżyła temat bezdomnych zwierząt. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie są zasady adopcji podopiecznych Łaskich Zwierzolubów, jak można im pomagać a także poznaliśmy właściwe sposoby opieki nad naszymi pupilami.

Serdecznie dziękujemy p. Magdzie oraz dzieciom z PP nr 1 w Łasku za wizytę w naszej bibliotece.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAktywne wakacje 2018

Wtorki z Teatrzykiem Kamishibai. Warsztaty plastyczne. Arteterapia. Wycieczka do OSM Łask i Komendy Policji w Łasku. Poznawanie historii Łasku. Warsztaty biżuterii.

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJak nie czytam, jak czytam

Filia dla dzieci również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i zaprosiła najmłodszych na wspólne spotkanie z książką. Wszyscy wiemy, jak ważne jest wyrobienie nawyku czytania wśród dzieci, jednak Czytanie ma kojarzyć się z przyjemnością, relaksem, a nie przykrym obowiązkiem. Przedszkolaki same wybrały sobie lektury (z odpowiedniego dla nich przedziału wiekowego), które z zapałem wertowali strona po stronie.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćLaurki na dzień Mamy

Co prawda Dzień Mamy oficjalnie obchodzimy 26 maja, ale w naszej bibliotece zaczęliśmy w tym roku trochę wcześniej. Razem z grupą Biedronek z PP1 w Łasku czytaliśmy opowiadanie z popularnej serii o Franklinie pod tytułem Franklin mówi Kocham Cię. Razem z małym żółwiem i jego kolegami zastanawialiśmy się jaki może być najwspanialszy prezent dla mamy. Udało się kilka propozycji wymyślić, a nawet jedną z nich zrealizować. Prosto z biblioteki w ręce mam trafią przepiękne laurki wykonane przez bardzo zdolne przedszkolaki.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKłamstwo ma krótkie nogi

Jaki pracowity koniec tygodnia w naszej bibliotece. Z samego rana zawitały do nas Pszczółki z PP1 na zajęcia o bardzo ważnym zjawisku jakim jest kłamanie. Oczywiście dzieci z grupy Pszczółek nigdy nie kłamią, ale potrafiły wyjaśnić czym kłamstwo jest i kiedy może się przydarzyć. Dla pogłębienie znajomości tematu czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci oraz fragmenty książki Katarzyny Wasilkowskiej Baltazar wraca do domu. Po bardzo żywej dyskusji ustaliliśmy, że kłamać po pierwsze nie wolno, bo może być komuś przykro, a po drugie nie opłaca się, bo kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze się wydaje.
W części warsztatowej naszego spotkania dzieci tworzyły własne zakładki. Wyszło bardzo udanie.

Po zajęciach tym razem to my poszliśmy z wizytą. W ramach zajęć Poczytanki gościliśmy w PP1 w grupie 4-latków. Czytaliśmy dwie książki: O wilku, który miał humory Oriane Lallemand oraz O wiewiórkach, które nie chciały się dzielić Rachel Bright. Książki były bardzo ciekawe, bo dzieci słuchały bardzo grzecznie. Chociaż nasza wizyta była bardzo krótka to bardzo było nam miło gościć u kochanych przedszkolaków.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWiersze Pana Tuwima

Tydzień Bibliotek wciąż trwa. Dziś odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku. Zajęcia poświęciliśmy poznaniu życiu i twórczości Juliana Tuwima. Na pamiątkę wizyty w naszej bibliotece każdy z uczniów mógł zrobić sobie zakładkę do książki.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień Bibliotekarza

8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza. Odwiedziły nas w tym szczególnym dniu dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 Misiaczek oraz z Niepublicznego Przedszkola Dzieciak Plus w Łasku. Podczas zajęć poznawaliśmy tajniki pracy bibliotekarza, sprawdziliśmy ile książek jest w bibliotece, jaka książka jest najcięższa i jak wypożyczyć książkę do domu. Zwiedziliśmy też wszystkie zakamarki naszej biblioteki. W ramach relaksu czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek, a po lekturze sami tworzyliśmy niezwykłe słonie w kratkę.

Otrzymaliśmy również przepiękne kwiaty od przedszkolaków dla wszystkich naszych bibliotekarek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćSłoń w kratkę

7 maja ponownie mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece grupę Żabek z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku.
Czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek dzięki której poznaliśmy pewnego niezwykłego słonia – Elmera, który jest słoniem w kratkę. W grupach stworzyliśmy własne, niepowtarzalne słonie w kratkę.

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćChcę być EKO

Razem z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 4 „Leśne Skrzaty” obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dowiedzieliśmy się jak możemy zadbać o nasze środowisko i czy łatwo być eko? Co zrobić żeby nie marnować wody? Gdzie wyrzucać śmieci? Na te i inne pytania przedszkolaki udzieliły wyczerpujących odpowiedzi, bo mogą się już pochwalić sporą ekologiczną wiedzą. W ramach zajęć plastycznych ćwiczyliśmy segregację śmieci robiąc plakaty i kolorowaliśmy. A na koniec wizyty w naszej bibliotece to co dzieci lubią najbardziej – samodzielne przeglądanie książek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćCzy warto być miłym?

Czy można szczypać? Czemu chłopcy ciągną dziewczynki za włosy? Dlaczego nie wolno gryźć innych? Na te bardzo ważne pytanie w piątek odpowiedziała grupa Motylków z PP1. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały lektury książki Dokuczalska Joanny Fabickiej. Następnie zastanawialiśmy się, czy łatwo być miłym i co z tego wynika? Co zrobić żeby mieć wielu przyjaciół? Po żywej dyskusji warsztaty plastyczne i chwila na przeglądanie książek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćChcę być EKO

Razem z grupami 4 i 6-latków z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku poznawaliśmy sposoby na „bycie eko”. Dyskutowaliśmy na temat co sami możemy zrobić aby zadbać o nasze środowisko. Następnie uczyliśmy się zasad segregacji śmieci, która teraz nie ma już przed nami tajemnic.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Zakończenie ferii

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Spotkanie z sieciakami – sieciakowe zasady bezpieczeństwa w internecie. Edukacyjna kreskówka z sieciowymi misjami dla najmłodszych

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Czeko… Czeko… Czekolada, czyli słodkie warsztaty dla małych łasuchów

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćGry bez prądu, czyli biblioteczna planszoteka…. Planszówki poszły w ruch...

 

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Edukacja na wesoło - poznajemy lokalna historię

 

 

 

 

 

 


    Wyślij do znajomegodzień dziecka


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPopartowa choinka!

Dzisiaj wyrastała u nas POPARTOWA CHOINKA! Rosła, rosła i rosła dzięki pomocy podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku... Podlaliśmy ją poezją, kolędą i łzą wzruszenia... Dziękujemy, że byliście!

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"Taki mały, taki duży może świętym być!" – anielskie spotkania w naszej bibliotece

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMagia Świąt

O choinka!!! Ale się w bibliotece dziecięcej narobiło! Rozkompletowane puzzle, patyczki higieniczne, piórka, orzechy, a nawet etykietki od herbaty - wszystkie te niby śmieci jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przekształciły się w cudne bożonarodzeniowe dekoracje

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćRozanielony dzień w bibliotece    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny MIŚ!" 

Istny MISIOWY ZAWRÓT GŁOWY! Czytanie, rymowanie, skakanie, cukierasy, zakładki, ilustracje i duuuużo, bardzo duuuuużo PLUSZU!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Krasnoludki są wśród nas!
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćNiewychowany Czerwony Kapturek – spektakl teatralny na Placu 11 Listopada!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"Festyn rodzinny z BIBLIOTEKĄ" - czyli spektakl teatralny, zabawa z animatorami, malowanie twarzy, dmuchanie baloników. OCH DZIAŁO SIĘ, DZIAŁO!
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPoznawanie Lokalnej Historii – zwiedzanie Muzeum, Kolegiaty i Skarbca

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWyjazd na poligon do Centrum Rozrywki Ekstremalnej w Kładach (Laser Tag i Walki Łuczników)

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień na wsi – zajęcia przyrodniczo-edukacyjne w Michałówce
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...dzień dziecka


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZdrowa żywność
– wiem co jem
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćOdżywiamy się zdrowo i znamy witaminy – lekcja z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćNasze lekcje biblioteczne
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWiosna - Zielno Mi...
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPoczytam Ci, Babciu, poczytam Ci, Dziadku – głośne czytanie połączone z kreowaniem laurki na Święto Babci i Dziadka (technika kolażu)


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć 

Od Chińczyka do Małego Księcia, czyli stare i nowe gry planszowe


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć 

Esperanto - najpiękniejszy i najłatwiejszy język na świecie


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć 

Zaczarowane ferie z chrupkami PLAYIMAIS


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć "Metamorfoza w bibliotece dla dzieci" 

Strona internetowa autora


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Wycieczka do Muzeum Historii Łasku oraz Kolegiaty


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć 

Kaligrafia dla najmłodszych


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Piracka przygoda!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Chrupiące arcydzieła!


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Czytanie w przedszkolu


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Wizyta drugoklasistów w Bibliotece


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej
     Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...

Harcerskie spotkanie w Bibliotece Publicznej    Wyślij do znajomego 


    Wyślij do znajomego 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

ANIELSKIE SPOTKANIA W BIBLIOTECE

 

 

 


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

 


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...W „Magicznej szkole Harrego Pottera”!
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...„U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki…”

Zajęcia z papierowego szaleństwa

ZA(WĄŻ) – AMY Znajomości


 

 


   


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Spotkanie ze Smerfami


 

 

 

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Wio, koniku!    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomegoWAKACJE ZREALIZOWANE W RAMACH AKCJI „AKTYWNE WAKACJE 2015”

SPONSOROWANYCH PRZEZ URZĄD MIASTA W ŁASKU

 
Więcej...

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć„Na talerzu zdrowo

i kolorowo”


Wystawa przedstawia plakaty, wykonane przez dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4 z grupy „Kwiatuszki” w ramach projektu „Na talerzu zdrowo i kolorowo”.


Przedszkolaki pamiętają
I o zdrowie swoje dbają.
Te plakaty kolorowe
Zostawiamy tu gotowe.
„Leśne Skrzaty” wycinały,
Bardzo chętnie przyklejały,
By pokazać wszystkim wkoło,
Że żyć zdrowo jest wesoło.
A kto zjada rzeczy złe,
Wcale też nie rusza się,
Ten nie będzie zdrowym wcale,
tym wiemy doskonale.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Ciekawski George 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...

Słoneczne lekcje biblioteczne    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...

Teatr z Krakowa w Łasku

 

 

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Nasze biblioteczne lekcje
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Dzień Matki

i Dzień Dziecka 


 
    Wyślij do znajomego
   Słów parę o...Podziękowanie dla

Przedszkola nr 4 w Łasku - Kolumnie


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...MAJOWA   ŁĄKA

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...O żonkilach, bzach i konwaliach, czyli lekcja o wiośnie…
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Wiosenne czarowanie    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Wystawa prac przedszkolaków    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Nasza Wielkanoc…                        


    Wyślij do znajomegoWszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Kochana rodzinka
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...WIOSNA

 


    Wyślij do znajomegoNiebawem    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Wróżby walentynkowe

w bibliotece

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Konkurs dla dzieci

na najciekawszy

zbiór kolekcjonerski
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Podróż do przeszłości…

z biblioteką
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Szuflandia”

w Bibliotece – dzień II    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

RĘKODZIEŁO W ZAKOCHANEJ BIBLIOTECE
    Wyślij do znajomegoKliknij aby powiększyć


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Słów parę o...
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 


UBIERANIE

BIBLIOTECZNEJ

CHOINKI 


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia!

 

Czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny MIŚ!
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
 

"WYSTAWA EKOLOGICZNA - JESIEŃ W PRZEDSZKOLU”

Wystawa prac dzieci i Rodziców, wykonanych podczas zajęcia otwartego, pt. „Na straganie”, zorganizowanego w grupie 4-latków w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Łasku

Dnia 10-10-2014 roku


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
To już zakończenie „Kolorowej Lokomotywy”

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Warsztaty teatralne z łódzką aktorką Sylwią Strugińską-Wochowską w ramach zajęć Kolorowej Lokomotywy

     Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Ruszyła znów „Kolorowa Lokomotywa”

 


 

    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Noc atrakcji z biblioteką

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Plenerowa lekcja patriotyzmu, czyli QUESTING po gminie Sędziejowice

 

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...„Konkurs Głośnego Czytania” na łaskim rynku


 

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Konkurs karaoke

w Bibliotece Publicznej

w Łasku (filia dla dzieci)

 

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...„MAGICZNA KSIĘGA” -

 to drugie spotkanie

z krakowskimini aktorami

w ramach akcji

 „Aktywne Wakacje”

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
WAKACYJNE  SPOTKANIE  Z KRAKOWSKIMI  AKTORAMI   W  RAMACH „AKTYWNYCH WAKACJI”


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Questing po łaskim parku z Biblioteką Publiczną (filia dla dzieci) i PIT-em

 


 

    Wyślij do znajomego 


    Wyślij do znajomegoWakacje z Biblioteką Publiczną w Łasku –

Filia dla dzieci

02.07. godz. 10.00-13.30  Questing– eskapada po nieoznakowanych szlakach turystycznych po łaskim parku (dla młodszych dzieci z gminy Wrzeszczewice i Bałucz) wymagana zgoda rodziców

 

16.07 – godz. 10.00  Questing– „Historia Łasku w tablicach ujęta” wymagana zgoda rodziców


21.07. – godz. 12.00Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa – przedstawienie „Tajemnica zaginionych liter” na płycie Rynku Głównego

(w zależności od warunków pogodowych – przedstawienie odbędzie się w bibliotece)

 

08.08. – godz. 12.00Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa, przedstawienie, pt: „Magiczna Księga”na płycie Rynku Głównego

(w zależności od warunków pogodowych – przedstawienie odbędzie się w bibliotece)

 

19.08. – godz. 11.00 Konkurs Głośnego czytania Bajek na płycie Rynku Głównego

(w zależności od warunków pogodowych możliwa zmiana daty bądź godziny realizacji zajęć)

 

20.08. – godz. 10.00-13.30Questing – Śladami II wojny światowej przez Grabno-Zamość-Siedlce (w gminie Sędziejowice)

wymagana zgoda rodziców

 

22.08 – godz. 11.00 Śpiewające zakończenie wakacji – konkurs karaoke na płycie Rynku  Głównego (dla aktywnych – nagrody!) – wspólna organizacja z ŁDK

(w zależności od warunków pogodowych możliwa zmiana daty bądź godziny realizacji zajęć)

 

29.08, godz. 18.00….. Noc Atrakcji – Zajęcia integracyjne, zabawa w terenie (wyścigi pingwinów, potrójne spodnie, zespołowe narty, rura, hokej na trawie, megatwister, eko-gry XXI) – śpiew, ognisko z kiełbaskami – teren OSiR wymagana zgoda rodziców
Codziennie – dla dzieci darmowy dostęp do Internetu!

i… do książki ;)


 

    Wyślij do znajomegoW okresie wakacyjnym

(28.06. - 31.08. 2014 r.)

FILIA DLA DZIECI

CZYNNA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK  8.00 -16.00

SOBOTA - NIECZYNNA


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Teatr Edukacji i Profilaktyki z Krakowa w Dziecięcej Bibliotece

Zobacz film 1, film 2

 


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
WRAZ Z  BIBLIOTEKĄ

 DLA DZIECI RUSZYŁA „KOLOROWA LOKOMOTYWA”
Zobacz film 1, film 2

 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
W ramach zajęć „Niezła sztuka”

 

zawitał do nas Tomasz Grala, zduńskowolski artysta fotograf.


 

    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
„WIOSNA,  WIOSNA  ACH  TO TY…”

 

INSPIRACJĄ  DLA  DZIECI  Z  PRZEDSZKOLA

w  KOLUMNIE


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Śladami Koziołka Matołka


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Ferie z Biblioteką 2014

Biblioteka Publiczna w Łasku

– Filia dla dzieci

godz.11.00-13.00

 

W ramach akcji:

 

Wtorek 21.01.

Akcja wywoływania uśmiechu u Babci i Dziadka. Zimowy dzień pisania ciepłych życzeń. Czytamy znane wiersze o Rodzicach naszych Rodziców.

 

Środa 22.01

Małe co nieco z Kubusiem Puchatkiem – czytanie książki o Misiu o Bardzo Małym Rozumku. Kolorowanki z Kubusiem.

 

Czwartek 23.01

Szczekam i na Was czekam. To ja Reksio! – czytanie przygód bohatera starej polskiej dobranocki. Prezentacja multimedialna o Reksiu.

 

Piątek 24.01

Przygoda w akcje obfitująca, czyli dzieje Wilka i zająca! Rysujemy postacie z rosyjskiej bajki.

 

Wtorek 28.01

Wtorkowa przygoda nowa, prosto z Pacanowa! – czytamy opowieść o Koziołku Matołku. Tworzymy komiks o bohaterze Kornela Makuszyńskiego.

 

Środa 29.01

Dla Hani i Hubercika ciekawe przygody Krecika. Postać z czeskiej bajeczki ozdobi nasze karteczki.

 

Czwartek 30.01

Biblioteka w ferie przypomina zabawne przygody żółwika Franklina. Sympatyczny bohater i jego przyjaciele w dziecięcej ilustracji.

 

Piątek 31.01

Karaoke, czyli zabawa z muzyką


    Wyślij do znajomego
Wesołych Świąt


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMój wymarzony Święty Mikołaj

 

"Prace dzieci z Przedszkola Publicznego nr 4 w Łasku – Kolumnie, wykonane w grupie „Pajacyków” w ramach zajęć otwartych z rodzicami


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o... 

Świąteczne spotkania w bibliotece

Od kilku tygodni Biblioteka Publiczna w Łasku – filia dla dzieci prowadzi świąteczne spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Warto zauważyć, że każde z tych zajęć prowadzone są w inny sposób, uwzględniający przede wszystkim wiek dzieci.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o..."Język to twój paszport - ucz się języków" pod takim hasłem Biblioteka Publiczna wraz z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji podlegającej Ministerstwu Edukacji zorganizowała językowe spotkania w bibliotecznych murach


 

    Wyślij do znajomego„Nasz przyjaciel Miś”

wystawa prac wykonanych przez dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 w Łasku z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia


 

    Wyślij do znajomego
   Słów parę o...„JESIENNE INSPIRACJE” wystawa prac dzieci z grupy „Kwiatuszki” z Przedszkola Publicznego nr 4 w Kolumnie
 

    Wyślij do znajomegoPODZIĘKOWANIA  OD  PRZEDSZKOLAKÓW

 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...TAŃCZĄCE   KASZTANKI

w Filii dla dzieci
 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Duszki, stworki i potworki

w bibliotece dla dzieci

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie…?”


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...„NOC DETEKTYWÓW”  w bibliotece  z Panem Krzysztofem Petkiem


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Dzieci poznają historię łaskiego parku metodą
Questingu


 

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o..."Śluby" w bibliotece

 

"Najdroższa Smerfetko, biorę sobie Ciebie za Żonę i ślubuję Ci gotować lepiej niż Łasuch, chronić przed Gargamelem, dawać rady skuteczniejsze niż Ważniak i Papa Smerf razem wzięci..."


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Królowa kwiatów w Bibliotece

Spotkanie odbyło się w Bibliotece dla dzieci i nawiązywało do zbliżającego się w ten weekend I Festiwalu Róż.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Pomarańczowa pantera

W ramach "Aktywnych Wakacji" Biblioteka Publiczna w Łasku - Filia dla dzieci zaprosiła w swe progi Teatr "Duet" z Krakowa


    Wyślij do znajomegoBiblioteka Publiczna w Łasku – Filia dla dzieci zaprasza dzieci i nie tylko na wakacyjne przedstawienie Teatru Duet-teatr z Krakowa pt.:  

„Pomarańczowa Pantera”.

Przedstawienie odbędzie się

9 lipca (wtorek) godz. 930  w murach naszej książnicy.

Wstęp Wolny.


    Wyślij do znajomegoBIBLIOWAKACJE 2013


1.07 – 05.07 - Filia dla dzieci w Łasku i w Kolumnie
godz. 10:00 - 12:00

„Różane inspiracje” – zajęcia plastyczne i literackie z dziećmi z różą w tle08-12.07 i  15– 19.07 - Filia dla dzieci w Łasku i w Kolumnie
godz. 10:00 - 12:00

Baju, baju, baj czyli bajkopisanie w bibliotece; - cykl zajęć bibliotecznych, gry zabawy, karaoke09.07 – Filia dla dzieci w Łasku
godz. 9:30 (możliwa zmiana godz. przedstawienia)

Przedstawienie teatralne dla dzieci (wystąpią aktorzy z teatru Duet-teatr z Krakowa), pt.” POMARAŃCZOWA PANTERA”22.07 – 26.07 - Filia dla dzieci w Łasku i w Kolumnie

godz. 10:00 - 12:00
„Biblioteka okiem satyryka” - zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci30.07 – 02.08 - Filia dla dzieci w Łasku (data w zależności od warunków pogodowych)

Questing – eskapada po nieoznakowanych szlakach turystycznych po łaskim parku (dla młodszych dzieci)
Wymagana zgoda rodziców – zapisy do 25 lipca, liczba miejsc ograniczona12.08 – 13.08 - Filia dla dzieci w Łasku
godz. 18:00 - 6:00

"Noc detektywów"– spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Petkiem autorem książek detektywistycznych dla dzieci i młodzieży, zajęcia integracyjne, zabawa w terenie w celu poszukiwania skarbów (Celem zabawy będzie odnalezienie skarbu w postaci złotych sztab, który podczas wojny ukryto w mieście. Prowadzić do niego będą dziesiątki mikrowskazówek. Grupy odnajdywać będą kolejne listy i informacje, wpisując w specjalnie przygotowaną krzyżówkę dane historyczne, geograficzne, rozwiązania zagadek logicznych i informacje zawarte w książkach lub Internecie. Dla każdej z grup przygotowana zostanie niezależna ścieżka prowadząca do ostatniej zagadki, rozwiązanie której otworzy drogę do skrzyni ze skarbem.
Grupa wiekowa od 7 do 14 lat
Wymagana zgoda rodziców, zapisy do 5 sierpnia, liczba miejsc ograniczona13.08 - Filia dla dzieci w Łasku/Czytelnia dla dorosłych
godz. 18:00 – 24.00

„Gra dzienna” - Gra zostanie zorganizowana tak, aby uwzględnić walor poznawczy i edukacyjny, bazując na lokalnej historii, architekturze i znajomości własnego środowiska. Niezależnie od nagrody głównej, na grupy czekać będą w różnych miejscach dodatkowe nagrody motywujące. Zakończeniem gry będzie wspólne spotkanie przy ognisku i kiełbaskach.
Grupa wiekowa od 15 – 18 lat
Wymagana zgoda rodziców, zapisy do 5 sierpnia, liczba miejsc ograniczona21-22. 08 – Filia dla dzieci (dzień w zależności od warunków pogodowych)
godz. 10:00 na stadionie międzyszkolnym przy Gimnazjum nr 1 ul. Narutowicza

„Pokaz militarny dla dzieci, paintball, zabawy + kiermasz ciekawej książki”

Wakacje zorganizowane w ramach "AKTYWNYCH WAKACJI 2013" pt.: "Z ŁASKIEM ZA PAN BRAT" sponsorowanych przez Urząd Miasta w Łasku


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Bezpieczny Internet dla przedszkolaków, czyli Necio.pl
    Wyślij do znajomegoNa barwnych ścianach naszej Galerii Sztuki Dziecka zawisły niedawno prace wykonane przez grupę KWIATUSZKI z Przedszkola nr 4 w Kolumnie. Tematem dzieł małych artystów było: „DRZEWO w czterech porach roku”. Jeśli chcecie  ujrzeć imponujące zmiany zachodzące w tych sięgających nieba roślinach – przyjdźcie do czytelni w filii dla dzieci! Serdecznie zapraszamy


    Wyślij do znajomego
   Słów parę o...Rok 2013 to Rok Tuwima, więc i u nas nie mogło zabraknąć tejże postaci…
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Dzieci dzieciom, czyli przedstawienia o Tuwimie…
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Spotkania z Panem Julianem Tuwimem
    Wyślij do znajomegoZapraszamy do obejrzenia wystawy z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt.

„Z TUWIMEM WESELEJ”

zorganizowanego przez Przedszkole nr 5

w Łasku


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...No i nareszcie przyszła: Oczywiście Pani WIOSNA!
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Spotkanie z dziećmi w ramach lekcji bibliotecznej


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Wielkanocne spotkanie w bibliotece


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...

Walentynkowy zawrót g
łowy w Bibliotece dla dzieci    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...
Turniej gier fantasty w bibliotece
    Wyślij do znajomegoBiblioteczna Feriada

Propozycja filmowa została przygotowana w ramach programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece" we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty oraz z programem "Jeden Świat. Kluby filmowe".Od 11 do 13 lutego (poniedziałek – środa) godz. 12.00-14.00

 

TURNIEJ GIER FANTASY

(w czytelni dla dorosłych)

 
12 lutego(wtorek)  godz. 11.00

 

Punam

 

Dziewięcioletnia Punam Tamang z Nepalu ma mnóstwo obowiązków: musi zajmować się domem, gotowaniem, młodszym rodzeństwem, a na dodatek chodzi do szkoły. Ale i tak ma więcej szczęścia niż jej przyjaciele, którzy pracują w kamieniołomie i w fabryce cegieł.

kategoria: podstawówka, gimnazjum, film z polskimi napisami


13 lutego (środa) godz. 11.00

Nocturna

 

W sierocińcu dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce... Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi - obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła...

kategoria: przedszkole, podstawówka, film z dubbingiem w polskiej wersji językowej14 lutego (czwartek) od godz. 9.00

Włos ma głos, czyli walentynkowe spotkanie

z panem fryzjerem - Marcinem.

Na piękne fryzury zapraszamy wszystkie małe modnisie15 lutego (piątek) godz. 11.00Max Minsky i Ja

Nelly ma dopiero 13 lat, jednak jej wiedza z zakresu astronomii zadziwia nawet nauczycieli. To typ naukowca - dużo bardziej od zajęć z wychowania fizycznego woli lekcje fizyki, a czas wolny zamiast na zabawach z koleżankami spędza, czytając naukowe książki i czasopisma. Poza tym jest nieszczęśliwie zakochana w samym księciu Luksemburga.

kategoria: podstawówka, gimnazjum, film z dubbingiem w polskiej wersji językowej19 lutego (wtorek) godz. 11.00

Thembi

 

Thembi, młoda dziewczyna z RPA, zarażona wirusem HIV, nie tylko podejmuje walkę z chorobą, ale postanawia zmienić nastawienie ludzi na całym świecie do nosicieli wirusa, często piętnowanych i niezrozumianych.

kategoria: gimnazjum, liceum, film z polskimi napisami


20 lutego (środa) godz. 11.00

Wiek głupoty

 

Cywilizacja ludzka uległa zagładzie. Ostatni ocalały człowiek opowiada o epoce, w której wszystko jeszcze dało się zmienić - o naszej epoce! Dokumentalny film science fiction opowiada o ludziach, którzy doświadczają skutków zmian klimatu i próbują im przeciwdziałać

kategoria: gimnazjum, liceum, film z polskimi napisami

 

 

21 lutego (czwartek) godz. 11.00

 

Przeznaczone do burdelu

 

Wyposażona w aparat fotograficzny cudzoziemka budzi ciekawość najmłodszych mieszkańców dzielnicy czerwonych latarni w Kalkucie. Wkrótce ta nietypowa znajomość przeradza się w zażyłość. Dzieci wprowadzają fotografkę w swój świat, ona uczy je robić zdjęcia. Film zdobył Oscara i nagrody na ponad trzydziestu festiwalach

kategoria: gimnazjum, liceum, film z polskimi napisami

 

ZAPRASZAMY


    Wyślij do znajomegoNowe godziny otwarcia Filii dla dzieci (obowiązują aż do odwołania)
PONIEDZIAŁEK, WTOREK, PIĄTEK     8 - 16
ŚRODA, CZWARTEK     8 - 17
SOBOTA     nieczynna

    Wyślij do znajomegoZapraszamy na wystawę pt.: „Magia Świątecznych Kartek” wykonanych przez dzieci z Przedszkola nr 5 w Łasku.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Misiowe Spotkania w Bibliotece

Za co kochamy Misie – to pytanie, na które z nieograniczoną radością i miłością odpowiadały dzieci goszczące w bibliotecznych murach. Przez dwa dni gościliśmy najmłodszych czytelników, którzy wraz z nami uczęszczali w MISIOWYM święcie.

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Jesienne spotkania w bibliotece

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

    Wyślij do znajomegoWystawa prac konkursowych na logo Projektu: „LEISURE AND CELEBRATIONS”

Zapraszamy na wystawę prac konkursowych na logo Projektu: „LEISURE AND CELEBRATIONS” (Czas wolny i uroczystości) w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius Partnerskie Projekty Szkół realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łasku, wspólnie ze szkołami z Turcji, Anglii i Walii. Prezentujemy wszystkie prace uczniów SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO w Łasku oraz prace laureatów szkół partnerskich: AV. LUTFI ERGOKMEN OZEL EGITIM ORTA OKULU w Eskisehir, w Turcji YSGOL MAES Y COED w Walii/Wielka Brytania.    Wyślij do znajomegoTymczasowe zmiany w godzinach pracy

Z powodu choroby pracownika Filia biblioteczna dla dzieci w dniach 23 – 31 października br. będzie otwarta w godzinach 10.00 - 16.00, 27 października br. ( sobota) – nieczynna.
Przepraszamy


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA U DZIECI W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA OGŁOSZONEGO PRZEZ POLSKĄ IZBĘ KSIĄŻKI

    Wyślij do znajomego


Zapraszamy do obejrzenia wystawy elementarzy świata z kolekcji Elżbiety Bartsch pt.: "Ala ma kota"

    Wyślij do znajomegoZapraszamy w nasze mury do obejrzenia fotoreportażu z wakacji przeprowadzonych w ramach akcji Aktywne Wakacje 2012 r.    Wyślij do znajomegoWakacyjne podróże: Egipt

Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza na wystawę fotograficzną pt. „Wakacyjne podróże: Egipt”. Autorką tej wystawy jest młoda, pełna radości dziewczyna - Anna Grałka. Jej pasją jest fotografia, podróże i przygoda. To dzięki jej fotosom możemy choć na chwilę przenieść się w magiczną podróż w różne zakątki naszego globu. Tym razem dzięki Ani, możemy poznać zabytki Egiptu. To niesamowita podróż, która może stać się inspiracją dla niejednej osoby, aby sięgnąć po obiektyw aparatu i zmierzyć się z przygodą i pokazać nam coś pięknego, co zostanie z naszych sercach. Zapraszamy w nasze mury.


    Wyślij do znajomegoAKTYWNE WAKACJE 2012
Biblioteczny Kalendarz Wakacyjny

Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci serdecznie zaprasza do wspólnego spędzenia wakacyjnych chwil.
Naszą przygodę rozpoczynamy już dnia:
2 lipca a trwać będzie do 24 sierpnia


PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM- ZAPRASZAMY!!!


02.07. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – Ostrożnie! Bezpieczne Wakacje – aktywne spotkanie z przedstawicielem Policji
03.07. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ I ty możesz uratować komuś życie” –– poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy plus ćwiczenia praktyczne
04.07 ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „Ostrożnie z ogniem!” – wycieczka do Straży Pożarnej, poznanie pracy
05.07. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ W bibliotece nie straszy – Wszystkie Balony w Górę” -Balonowa zabawa konstrukcyjna
06.07. ( piątek )
10.00 – 12.00 – „ W bibliotece nie straszy” – Przyjdź – Pośpiewaj! – Konkurs piosenki karaoke
09.07. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Wolny dostęp do gier online” – Turniej gier komputerowych. Wyłaniamy najlepszych
10.07. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Planszolandia” – Turniej gier planszowych
11.07 ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Puzzlomania” – Turniej w indywidualnym i grupowym układaniu puzzli
12.07. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „Fabularne Gry fantasy” – poznanie zasad i reguł fabularnych gier fantasy
13.07. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Fabularne gry fantasy” – Turniej gier fantasy. Niespodzianka dla najlepszych
16.07. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – Dzień Marii Konopnickiej upamiętniający 170 rocz. urodzin poetki (pokaz multimedialny, pogadanka, zabawy plastycznei literackie)
17.07. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Przygoda z Koszmarnym Karolkiem” (pokaz multimedialny, poznanie przygód Karolka, zabawy plastyczne)
18.07 ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Drzwi Otwarte w Muzeum” Przyjdź – Zobacz – Poczuj Zapach Historii – wycieczka po muzeum, zabawa w poszukiwaczy skarbów
19.07. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „Wakacyjny collage czyli 365 pomysłów na dekorację – zabawy plastyczne
20.07. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Wakacyjny bukiet czyli 365 pomysłów na letnie kwiaty – zabawy plastyczne
23.07. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „Gry online” – Turniej gier komputerowych. Wyłaniamy najlepszych
24.07. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „Portretomania” – zajęcia plastyczne dla dzieci
25.07 ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „Cykl przyrodniczy – Piknik na trawie” (wycieczka do Parku Łaskiego, aktywne zabawy, zajęcia plastyczne
26.07. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ W bibliotece nie straszy” – Przyjdź – Pośpiewaj! – Konkurs piosenki karaoke
27.07. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Gry online” – Turniej gier komputerowych, wyłaniamy najlepszych
30.07. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Uczymy się rękodzieła – Dzień koronką owiany (nauka robótek szydełkowych dla małych i nie tylko, mile widziane własne materiały: szydełko, nici)
31.07. ( wtorek )
godz. 10.00 – „Uczymy się rękodzieła – Dzień haftem malowany” (poznanie techniki haftu dla małych i nie tylko, mile widziane własne materiały)
01.08. ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Uczymy się rękodzieła – Dzień krzyżykiem przeplatany” (poznanie tajnik haftu krzyżykowego dla małych i nie tylko, mile widziane własne materiały)
02.08. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Uczymy się rękodzieła – Dzień oczkiem dziergany” (nauka podstaw robótek na drutach dla małych i nie tylko, mile widziane własne materiały
03.08. ( piątek )
godz. 10.00 – „Uczymy się rękodzieła – Dzień z papieru stworzony” – wspólne tworzenie dekoracji z papieru
06.08. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Poznajmy historię swojego miasta” – wizyta w Muzeum, w Łaskiej Kolegiacie (konkurs rysunkowy Historia Łasku w dziecięcych rysunkach)
07.08. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Fotograficzny warsztat od zaplecza (jak to jest w zakładzie fotograficznym” – wycieczka do zakładu fotograficznego, wspólne pamiątkowe zdjęcie
08.08. ( środa )
godz. od 18.00 – „Z książka w tle – spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem pt. Noc Detektywów” – (potrzebna zgoda rodziców, liczba miejsc ograniczona, zapisy do 25.07
09.08. ( czwartek )
godz. do 8.00 – zakończenie spotkania „Noc Detektywów”
10.08. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Gry online” – Turniej gier komputerowych, wyłaniamy najlepszych
13.08. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „Świat oczami dzieci – I Ja też mogę być królem” – czytanie fragmentu książki „Król Maciuś I” - zabawy plastyczne
14.08. ( wtorek )
godz. 10.00 – 12.00 – „Harcerska zachęta” – aktywne spotkanie z harcerzami
16.08. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Gawędy o drzewach” - wycieczka do Nadleśnictwa Kolumna)-potrzebna zgoda rodziców, zapisy do 31.07
17.08. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „Piknik pod skrzydłami” – wycieczka na lotnisko, konkurs plastyczny – potrzebna zgoda rodziców, zapisy do 31.07
20.08. ( pon. )
godz. 10.00 – 12.00 – „Kosmetyczne szaleństwo” (przyjdź, powąchaj, wypróbuj) – spotkanie z przedstawicielką kosmetyczną
21.08. ( wtorek )
godz. 10.00 – „ Źdźbło historii – Poznajemy zabytki naszego miasta (konkurs plastyczny)
22.08. ( środa )
godz. 10.00 – 12.00 – „Kosmetyczne szaleństwo” (przyjdź, powąchaj, wypróbuj) – spotkanie z przedstawicielką kosmetyczną
23.08. ( czwartek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Tworzymy wakacyjny album wspomnień 2012” – tworzenie pamiątkowej kroniki z wakacji
24.08. ( piątek )
godz. 10.00 – 12.00 – „ Tworzymy wakacyjny album wspomnień 2012” – tworzenie pamiątkowej kroniki z wakacji


    Wyślij do znajomego"ZACZYTANI ŁASKOWIANIE - zaczytaj się razem z nami"

Łask czyta w przestrzeni publicznej

1.Weź swoją ulubioną książkę
2.Przyjdź na skwer przed Biblioteką Publiczną w Łasku
3.Przeczytaj fragment książki

25 czerwca 2012 r. o godz. 11:00


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćSPOTKANIE Z IDĄ PIERELOTKIN

Ida Pierelotkin - zadebiutowała książką „Ala Betka", która została nagrodzona w pierwszej edycji Konkursu im. Astrid Lindgren (I miejsce w kategorii wiekowej 6-10 lat). Później ukazała się „Pepa, nie świruj!" nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody literackiej Książka Roku 2010. Niedawno do rąk czytelników trafiły dwie jej kolejne książki: skierowana do dzieci baśniowa historia „Co ma piernik do wiatraka?" oraz przeznaczona dla nastolatków powieść: „Dwie połówki pomidora".

Spotkanie odbędzie się 19 czerwca w Filii dla dzieci Mile widziani uczniowie z klas 4-6.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...DZIEŃ DZIECKA W BIBLIOTECE

2 czerwca (sobota) Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza na godz. 10:00 do wspólnego obejrzenia filmu animowanego specjalnie przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty pt. „SEKRET ELEONORY”

Razem z siedmioletnim Natanelem przeniesiemy się w magiczną podróż do bajkowego świata książek, gdzie znakomite postaci, znane każdemu małemu czytelnikowi ożywają, a czytanie staje się umiejętnością.

Dodatkową atrakcją dla małych widzów będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie "DZIECIAKI RYSUJĄ BOHATERÓW" organizowanym w ramach akcji Sekret Eleonory. Do wygrania między innymi fantastyczne audiobuki z bajkami, przygotowane dla najmłodszych. (regulamin konkursu w bibliotece)
Nasze rysunki będą również umieszczone na stronie programu "Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece" i mają możliwość otrzymania największej liczby głosów i specjalnej Nagrody Publiczności.


Przyjdź i spędź miło z nami wspólnie czas!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...SPOTKANIE AUTORSKIE

BIBLIOTEKA PUBLICZNA - FILIA DLA DZIECI

ZAPRASZA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z ŁÓDZKĄ POETKĄ MAŁGORZATĄ GAŁĘCKĄ-SKWAREK

"Moim sposobem na próbę porozumienia ze światem jest poezja"

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 29 MAJA 2012 r. o godz. 10:00

    Wyślij do znajomegoKRĘGOSŁUP DRZEWO ŻYCIA

Zapraszamy na 2 wykład z cyklu
KRĘGOSŁUP DRZEWO ŻYCIA

Wykład prowadzi Zbyszko Patyk - znany polski specjalista medycyny alternatywnej, specjalista rehabilitacji kręgosłupa i propagator medycyny alternatywnej i profilaktyki zdrowia.

NA SPOTKANIU DOWIESZ SIĘ:
- co jest główną przyczyną choroby
- dlaczego ból nie chce ustąpić
- jak dbać o swoje zdrowie

WYKŁAD ODBĘDZIE SIĘ 22 MAJA 2012 (WTOREK) O GODZ. 16.30

WSTĘP WOLNY    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćSERCEM SZYTE

Zapraszamy wszystkie dzieci i nie tylko do obejrzenia wystawy zrodzonej z miłości i troski do najmłodszych. Wystawa zatytułowana jest SERCEM SZYTE, i stworzona przez matkę dla swego dziecka. Twórcą wystawy jest Małgorzata Żuczek z Wrześni k/Poznania. (www.sercemszyte.pl) Lalki wykonane są z największą starannością oraz wysokiego gatunku materiałów. Dodatkowym atutem jest to że są szyte tylko przez jedną osobę. Zabawki zostały wypełnione specjalnym ekologicznym materiałem, który zachowuje swój kształt. U nas można również zakupić te wyjątkowe zabawki.
Zapraszamy w nasze mury!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

Książka naszym przyjacielem to pod takim hasłem 10 kwietnia odbyły się nietypowe zajęcia w ramach projektu "Bajki bajeczki czytajmy dzieciom" gdzie pani bibliotekarka z filii dla dzieci w przebraniu Wróżki Książki odwiedziła dzieci z Przedszkola nr 4 im. "Leśne Skrzaty" w Kolumnie. Tematem zajęć była Zgaduj - Zgadula w których czynny udział brały przedszkolaki z gr. 4 "Misie", gr 5 "Kwiatki" i gr 6 "Motylki". Wspólnym celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach zainteresowań literaturą i stworzenie wspólnej integracyjnej zabawy.


    Wyślij do znajomego"ZAKRĘĆ" SIĘ Z BIBLIOTEKĄ

Zbierając wspólnie z nami plastikowe nakrętki i makulaturę pomagasz nam wzbogacić księgozbiór naszej książnicy w nowe tytuły i lektury do szkół.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej akcji!!!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"MOJA KSIĄŻECZKA"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej pt. "Moja książeczka". Prace zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców z Przedszkola nr 4 im. "Leśne Skrzaty"

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"LOKOMOTYWA"

Zapraszamy do obejrzenia prac uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych prowadzonych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Łasku, u których orzeczono głęboki stopień niepełnosprawności intelektualnej. Prace inspirowane utworem J. Tuwima pt. : "LOKOMOTYWA".

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZapraszamy do obejrzenia dekoracji wielkanocnych wykonanych przez:

UCZNIÓW OBJĘTYCH ZAJĘCIAMI REWALIDACYJNYMI

GOŚCI SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO „WIOSENNA WIELKANOC”

III GRUPY INTERNATU SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJOGA W BIBLIOTECE
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych w mury naszej książnicy na spotkanie z panem ZBYSZKIEM PATYKIEM - prezesem polskiej filii Światowej Federacji Medycyny Alternatywnej, Międzynarodowego Centrum Profilaktyki Zdrowotnej, nauczycielem jogi klinicznej oraz propagatorem alternatywnych metod leczenia. Od wielu lat uznanym i cenionym terapeutą niosącym pomoc potrzebującym. Dzięki pacjentom corocznie od 1994 roku bierze udział w plebiscycie miesięcznika UZDRAWIACZ na najlepszego polskiego uzdrowiciela, znajdując się w gronie 100 najskuteczniejszych krajowych uzdrowicieli.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O MEDYCYNIE ALTERNATYWNEJ, POZNAĆ TAJNIKI YOGI I ODWAŻYĆ SIĘ BYĆ ZDROWYM, ZAPRASZAMY 17 kwietnia o godz. 16:30 DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ (FILIA DLA DZIECI)


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomegoZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ PRACOWNIKA FILIA DLA DZIECI OD DNIA
27 LUTEGO (AŻ DO ODWOŁANIA) W SOBOTY BĘDZIE NIECZYNNA
A W POZOSTAŁE DNI CZYNNA W GODZINACH OD 8:00 DO 16:00
KSIĄŻKI DO ZWROTU BĘDZIE MOŻNA ZOSTAWIĆ W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

    Wyślij do znajomegoSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

"W ZIMOWEJ KRAINIE"

PRACE DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 4 W ŁASKU IM. "LEŚNE SKRZATY" UCZĘSZCZAJĄCE NA KOŁO PLASTYCZNE "PLASTUŚ"

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBIBLIONERZY czyli biblioturniej wiedzy o książce i bibliotece
Bibliotecznej Feriady to już przedostatni dzień i jak przystało na instytucję biblioteki nie mogło zabraknąć u nas akcentu związanego z książką i wiedzą o bibliotece. W związku z tym przygotowany został konkurs zwany Biblionerzy, czyli biblioturniej z którym zmierzyli się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat kadry bibliotecznej, roku powstania biblioteki, adresu i wiele innych tematów związanych stricte z biblioteką. Nie zabrakło również pytań z rekwizytem czyli : do czego to służy…. Nasi konkursowicze musieli wykazać się nieliczną wyobraźnią widząc dziwne żelazko (zgrzewacz do folii czy czytnik do kodów książkowych). Inną formą pytań były działania praktyczne, czyli jak to zrobić… drużyny musiały ułożyć kilka książek w porządku alfabetycznym, wyszukać w encyklopedii hasła, wskazać kartkę tytułową…Na wszystkie zagadki członkowie biblioturnieju z pomocą prowadzącej i opiekunki odpowiedzieli śpiewająco. Najbardziej rozbawiły tzw. pytania z uśmiechem, czyli śmieszne pytania dotyczące pań z filii dla dzieci a mianowicie : „która z pani najbardziej krzyczy i daje kary.

Końcowym elementem Biblioturnieju była słodka nagroda dla dwóch drużyn oraz nagroda w postaci kalendarza ściennego z bohaterką lubianej opowieści Martynką dla zwycięscy konkursu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPOZNAJ ZDROWIE SWOJEGO ZWIERZAKA. ZAPYTAJ WETERYNARZA
W Bibliotecznych murach prowadziliśmy rozmowy co to uroda, czystość i higiena a dziś przyszedł czas, jak zadbać o czworonożnego przyjaciela. To dziś mimo chłodu na dworze, przybyła do nas grupa „feryjnych” dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łopatkach, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej oraz wielbiciele czworonogów chcących uzyskać medyczne porady dotyczące swych pupili. A to wszystko to za sprawą specjalnego gościa, którym była przesympatyczna pani Anna Szałas - lekarz weterynarii. Grupa dzieci przybyłych do biblioteki w większości przyprowadziła swych ulubieńców począwszy od chomików, świnek, królików na kotkach i pieskach skończywszy. Celem spotkania było poznanie i uświadomienie, że zwierzęta, tak jak ludzie są żywymi istotami, które też chorują, cierpią i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Nasz gość poprzez prezentację multimedialną opowiedział jak przygotować się do nowego członka rodziny, którym ma być nasz zwierzak, co należy zakupić, jak karmić i go pielęgnować. Na koniec spotkania dzieciaki zaspokoiły swoją ciekawość zadając pani weterynarz masę pytań, która to odpowiadając na nie rozwiała ich wszelką ciekawość. Dodatkową atrakcją była bezpłatna porada weterynaryjna każdego z naszych czworonożnych pupili. Pani Annie serdecznie Dziękujemy i piszemy się na następne spotkanie.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"WŁOS MA GŁOS"
Dziś minął kolejny dzień feriady w bibliotece, tym razem pod hasłem "WŁOS MA GŁOS". Na wyczesane spotkanie z panem Marcinem i jego koleżanką po fachu panią Ewą przybyło wiele mniejszych i większych modniś, które zapragnęły na swych głowach niecodziennych fryzur. Zainteresowanie modnymi fryzurami, technikami i pielęgnacją nie tylko zainteresowało płeć piękną, na spotkaniu pojawiło się również kilku chłopców (może nowych fachowców naszych głów). Loków, koków, warkoczy i kolorowych pasemek nie zabrakło w naszych murach. Każda główka była inna, niepowtarzalna i oryginalna (aż szkoda było zakładać zimowe czapy). Kolejka do rąk fachowców, wiła się jak przysłowiowy wąż boa, każda z modniś z niecierpliwością czekała na swą kolej. Z zazdrością na swe pociech, zerkały tylko mamy, które o tak fantazyjnych fryzurach mogły tylko pomarzyć. I kto zaprzeczy pytając:

"LUSTERECZKO, LUSTERECZKO POWIEDZ PRZECIE, GDZIE SĄ NAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY NA ŚWIECIE" oczywiście w ŁASKIEJ BIBLIOTECE.

W imieniu czytelniczek i biblioteki panu Marcinowi i pani Ewie serdecznie dziękujemy i czekamy na następne równie wyczesane spotkanie.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"WIZYTA NA KOMENDZIE POLICJI"
To już piaty dzień ferii, który dzieci chętnie spędzają wraz z Łaską Książnicą - Filią dla dzieci. Tym razem wspólnie z naszymi milusińskimi (grupą ok. 30 osób) tj. podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku, dziećmi z Placówki Szkolno-Wychowawczej oraz uczestnikami Świetlicy Środowiskowej odwiedziliśmy mury łaskich mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Z wypiekami na twarzach zobaczyliśmy jak na co dzień pracuje oficer dyżurny.

Sporo emocji wzbudził monitoring miejski, gdzie dzieci mogły obejrzeć i zobaczyć jak działają kamery i co można dzięki nim zobaczyć. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów oraz mogły zwiedzić te miejsca jednostki, które nie są dostępnego dla każdego. W dalszej części wycieczki nasi milusińscy mogli dobrowolnie poddać się badaniu daktyloskopijnemu. Osobiście złożyli swój odcisk palca a dokument mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. Atrakcją było również badanie na obecność alkoholu we krwi. Oczywiście wszystkie badania pokazały same zera. Podczas zwiedzania nie mogło zabraknąć prezentacji policyjnych radiowozów do których każdy uczestnik mógł wsiąść i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Spotkanie zakończyła pogadanka o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i przekazaniu dzieciom dobrych rad związanych z bezpieczeństwem. Komisariat opuściliśmy z prezentami w postaci malowanek tematycznych z nr alarmowymi oraz odblaskami, dzięki którym zapamiętamy wizytę na komendzie, ale i nosząc je będziemy bezpieczni podczas drogi do szkoły. Mimo wielkie mrozu wycieczkę zaliczamy do udanych a łaskiej komendzie DZIĘKUJEMY!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"NA ZDROWIE"
to pod takim hasłem spędziliśmy kolejny dzień ferii w bibliotece. Wśród feryjnych gości witaliśmy dziś naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci przybyłych z chęcią dowiedzenia się wiadomości o zdrowym trybie życia. Miła Pani pielęgniarka w bardzo obrazowy sposób naświetliła, że nie POMADKA I PUDER URODY DODA LECZ MYDŁO I WODA. Nasi feryjni goście dowiedzieli się jak dbać o higienę osobistą, włosy, cerę, skórę i zęby.
Podsumowaniem spotkania były zagadki tematyczne przygotowane przez panią pielęgniarkę. Miło było patrzeć jak każda zagadka w mig została odgadnięta przez naszych słuchaczy. Świadczy to o tym, ze nasi najmłodsi super znają zasady higieny i aktywnie uczestniczyły w naszym spotkaniu. Miłym akcentem była masa pytań, które uczestnicy zadawali naszemu gościowi. Wynika z tego, że temat zdrowia i higieny zainteresował naszych feryjnych gości.
Każdy maluch z naszego spotkania wyszedł z malowanką i naklejką "SUPER PACJENTA"


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKolorowe Buźki na zimowe smutki
pod takim hasłem, witaliśmy dziś kolejny dzień feriady w łaskiej bibliotece. Czytelnia biblioteki zapełniła się małymi gośćmi z Przedszkola nr 3 „Misiaczek” (ok. 20 os. grupa), uczestnikami Świetlicy Środowiskowej (ok. 10 os.) oraz maluszkami, które przybyły w nasze mury kolejny raz, ze swoimi uroczymi mamusiami. Maluchy chętnie wystawiały swe policzki do malowania różnorodnych wzorów począwszy od trupich czaszek do kolorowych truskawek , kwiatków i serc. Każda buźka była wyjątkowa i radosna. Te kolorowe metamorfozy zawdzięczamy dzięki zaangażowaniu firmy Oriflame, za co bardzo DZIĘKUJEMY! Uwieńczeniem tegoż dnia, było kolejne spotkanie Mam ze swoimi pociechami, które wspólnie bawiły się interaktywnie w kolejnym Dniu Malucha. Mali goście dziś żwawo tańczyli, podskakiwali i malowali w rytm płynących edukacyjnych melodii.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień malucha
Dzień Malucha to drugi dzień ferii w Łaskiej Bibliotece, który obfitował w bezgraniczną radość dzieci. Maluszki w wieku 1-5 lat wraz ze swoimi mamami uczestniczyły w zajęciach relacyjno-relaksacyjnych, stymulujących rozwój, rozbudzających kreatywność, a przede wszystkim – umacniających więź między dzieckiem a rodzicem. Podczas 1,5 godzinnego spotkania mali goście poznali dobrodziejstwo dziecięcego masażyku, rozwijali małą motorykę bawiąc się tzw. zabawkami niedokończonymi, pokonując kolorowy tor przeszkód czy też kąpiąc się w gazetowym deszczu. W tym samym czasie w czytelni starsi czytelnicy (inspirowani urokiem naszego miasta) chwycili za pędzle i tworzyli prace pt. „Łask oczami dzieci”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


    Wyślij do znajomegoFERIADA BIBLIOTECZNA 2012
Chcesz przepędzić zimową nudę?

Pragniesz rozwijać talenty?

Chcesz się dowiedzieć, jak udzielać pierwszej pomocy?

A może po prostu masz ochotę dobrze się bawić?

Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco - to znak, że tegoroczne ferie na pewno spędzisz w BIBLIOTECE!


Biblioteka Publiczna w Łasku (filia dla dzieci) proponuje pogodną rozrywkę na chłodne dni. W programie, m.in.:

-Spotkania z osobami o niezwykłych zawodach (policjant, pielęgniarka, weterynarz)
-Karaoke, a zatem śpiewać każdy może...
-Biblioturniej "BIBLIONERZY", czyli co Ty wiesz o książce? (UWAGA: NIESPODZIANKA!)
-"Wierszopisanie na zawołanie" (wesołe lekcje poezji dla mniejszych i większych)
-"Łask oczami dzieci" - konkurs plastyczny
-Turniej gier on-line
-Dzień Malucha - Zabawy ruchowo-relaksacyjne wspomagające rozwój najmłodszych dzieci (1-5 lat)

Ponadto dla wszystkich miłośników dobrej lektury - książki, książki, książki...30.01 PONIEDZIAŁEK

godz.11.00

Gry on-line

31.01. WTOREK

godz. 11.00

Dzień Malucha”-

zabawy ruchowo-relaksacyjne wspomagające rozwój najmłodszych dzieci (1-5 lat)

UWAGA: Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą matę/karimatę;
Obecność rodzica/opiekuna – obowiązkowa!

a dla starszych

Łask oczami dzieci”zajęcia plastyczne

01.02 ŚRODA

godz. 10.00

Kosmetyczne szaleństwo - czyli kolorowe buźki na zimowe smutki

02.02. CZWARTEK

godz. 11.00

Na zdrowie!” – spotkanie z pielęgniarką

03.02. PIĄTEK

godz.10.00

(9.50 – zbiórka pod biblioteką)


Pod numerem 997” – zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji w Łasku

06.02 PONIEDZIAŁEK

godz.11.00


godz. 17.00


Gry on-line


Spotkanie zAndrzejem Sapkowskimpisarzem fantasy, autorem sagi o „Wiedźminie”(spotkanie w ŁDK)

07.02. WTOREK

godz. 10.00

Włos ma głos”- czyli wyczesane spotkanie z fryzjerem” – zapraszamy wszystkie modnisie

08.02. ŚRODA

godz. 11.00

Poznaj zdrowie swojego zwierzaka. Zapytaj weterynarza”
- czyli spotkanie z weterynarzem

(na spotkanie możesz zabrać swojego pupila)


09.02 CZWATREK

godz. 11.00


Biblionerzy” - biblioturniej wiedzy o książce, bibliotece i wiedzy + NIESPODZIANKA!

10.02 PIĄTEK

godz.11.00

Karaoke - czyli śpiewać każdy może...

Śpiewające zakończenie ferii

Mile widziane wcześniejsze zarezerwowanie większej grupy.

    Wyślij do znajomegoKOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE


Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łask.: Filia dla dzieci oraz Filia Publiczno-Szkolna w Bałuczu zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, "foto-lekcji" i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Kurs jest oparty o metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i "foto-lekcja" oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie "FunEnglish w bibliotece". Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udziela:

Filia dla dzieci - Agnieszka Bartoszczyk, e-mail : biblioteka_lask_dzieci@wp.pl

Filia Publiczno-Szkolna w Bałuczu - Agnieszka Klimczak, e-mail : biblioteka_balucz@wp.pl

    Wyślij do znajomegoWesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich czytelników życzy Filia dla dzieci

    Wyślij do znajomegoWALT DISNEY


człowiek o wielkiej wyobraźni, wielkiej odwadze i wielkim sercu Stworzył wiele filmów pełnych magii
Kim był?
Czarodziejem-artystą?
Dlaczego właśnie jemu, niewykształconemu chłopakowi, którego jedynym majątkiem były pomysły i determinacja, udało się zostać królem rodzinnej rozrywki i ukochanym wujkiem wszystkich dzieci świata? Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza na wystawę książkową poświęconą 110 rocz. urodzin i 45 roczn. śmierci twórcy Myszki Miki - WALTA DISNEYA

Zainteresowane grupy chcące poznać życie i twórczość Walta Disneya (pokaz multimedialny) zapraszamy na spotkanie w naszych murach po uprzednim zarezerwowaniu terminu.    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW naszej Galerii prezentujemy wspólne prace dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku (gr. IV "Misie") oraz dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łasku powstałe podczas zajęcia integracyjnego w szkole nt "Drzew liściastych jesienią" w ramach projektu edukacyjnego "Z uśmiechem do szkoły" przeznaczonego dla dzieci pięcioletnich mającego na celu poznanie szkoły i jej funkcjonowania, eliminowania lęku związanego z podjęciem w przyszłości roli ucznia w szkole. Zajęcia prowadzone przez nauczycielkę z przedszkola gr IV Anny Piotrowskiej.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZAPROSZENIE

Biblioteka dla dzieci zaprasza w grudniu na poetycko-muzyczne spotkanie z Panem Zbigniewem Paprockim sieradzkim bardem, autorem książeczki dla dzieci "O kogucie listonoszu". W programie: recytacja wybranych fragmentów z twórczości Pana Zbyszka i a jakże - gitarowe przyśpiewki, pełne poezji, refleksji, zadumy... Istnieje możliwość kupienia książeczek autorstwa naszego gościa i uzyskać osobiście autograf.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćTo już 14 października ulubieniec najmłodszych, najzabawniejszy miś o małym rozumku zwany Misiem Puchatkiem będzie obchodził swoje 85 urodziny. Dokładnie 14 października 1926 r. została wydana w Londynie pierwsza książka pt. "Kubuś Puchatek".
W związku z tym na swoich wielbicieli tych małych i nie tylko Miś Puchatek czeka w Filii dla dzieci. Chętnych i kochających MISIA zapraszamy do składania życzeń urodzinowych w naszej bibliotece. Na wszystkich czekać będzie małe co nie co...

ZAPRASZAMY!

    Wyślij do znajomegoFilia dla dzieci zaprasza wszystkich chętnych lubiących piękny malunek do obejrzenia wystawy uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku

Marioli Moryto


    Wyślij do znajomego
29 wrzesień to DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA więc i nasza Filia obchodziła go w swoich murach. W związku z tym gościliśmy sympatycznego gościa, którym była Pani Ewa Buss. Ona to w wspaniały sposób przeczytała bajeczkę czterolatkom z Przedszkola nr 3 w Łasku. Uśmiechu na twarzach dzieci było wiele. Spotkanie zakończyła pogadanka i pokaz multimedialny o Darach Jesieni, przy którym dzieci rozbudzały swą wyobraźnię i pogłębiały znajomość o Złotej Porze Roku.

    Wyślij do znajomegoPLASTYCZNE SZALEŃSTWA


Wszystkim dzieciom, które szukają ciekawego i kreatywnego pomysłu na spędzenie wolnego czasu - Biblioteka Publiczna w Łasku proponuje - cykl grupowych zajęć plastycznych dla małych artystów poprzedzone jesiennym pokazem mulitimedialnym. Spotkania poprowadzi profesjonalna plastyczka - Katarzyna Omiecińska. Temat pierwszego spotkania


"Jesień oczami dzieci"
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć28 września odbyło się spotkanie z uczestnikami ŚDS w Łasku na temat:
"Poznajemy Mitologiczne Postacie". Obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą mityczny świat bohaterów, wysłuchaliśmy opowieści o Demeter i Korze oraz historię czterech pór roku. Po prezentacji - w celu utrwalenia materiału - rozwiązaliśmy krzyżówkę odczytując w niej ukryte hasło - mitologia.

 


    Wyślij do znajomegoSIECIAKI - BEZPIECZNY INTERNET

Zapraszamy chętne grupy na zajęcia w ramach pakietu edukacyjnego Bezpieczny Internet dystrybuowanego w ramach programu Akademii Orange dla Bibliotek.
Wspólnie "Poznamy Bezpieczny Internet", sieciakowe zasady bezpieczeństwa oraz podpiszemy umowę z Sieciakami.
Zajęcia wzbogaci kreskówka edukacyjna z sympatycznymi bohaterami drużyny sieciaków.

ZASTAŃ RAZEM Z NAMI SIECIAKIEM!!

Zainteresowane grupy serdecznie zapraszamy!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBARWY JESIENI
Filia dla dzieci serdecznie zaprasza grupy przedszkolne na lekcję biblioteczną pt. "Barwy Jesieni". Lekcję wzbogaci pokaz multimedialny ukazujacy Kolory Jesieni, a spotkanie zakończy wspólne wykonanie jesiennego krajobrazu.

Zainteresowane grupy - zapraszamy w nasze mury!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA W NASZEJ KOLOROWEJ GALERYJCE WYSTAWY ZDJĘĆ POKONKURSOWYCH Z MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PT. :

"MOJA PIĘKNA MIEJSCOWOŚĆ"
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA W NASZEJ KOLOROWEJ GALERYJCE WYSTAWY PRAC UCZESTNIKÓW ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W ŁASKU. PRACE WYKONANO METODĄ DYWIZJONIZMU.

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWAKACJE Z BIBLIOTEKĄ!


Podczas tegorocznych wakacji filia dla dzieci, działająca przy Bibliotece Publicznej w Łasku zaproponowała najmłodszym - jak co roku zresztą – kreatywne spędzenie wolnego czasu. Mali czytelnicy mogli wziąć udział w zajęciach plenerowych, promujących zarówno „letnie lektury”, jak i bibliotekę. Wystarczyła garść pomysłów i kolorowa kreda, by na chodniku przed budynkiem biblioteki wyczarować pogodne, wakacyjne rysunki i hasła, zachęcające do czytania i odwiedzania łaskiej książnicy, np.: „Książka na wakacje – przyjemność z każdej strony”, „Koncert świerszczy, kompot z wiśni, z książek płyną świeże myśli”, „Zaczytaj się latem” czy „Najtańsze podróże w najdalsze strony – książka na lato”. Ponadto dzieci wykonały i rozwiesiły na słupach ogłoszeniowych mini-plakaty, przekonujące przechodniów o wartościach, płynących z czytania książek. Ze względu na lipcowe kaprysy pogodowe nie udało się zrealizować akcji: - „Czy tu, czy tam – CZYTAM”, czyli czytania bajek w plenerze. Miejmy nadzieję, że w sierpniu aura będzie nam sprzyjać i wspólnie z dziećmi usiądziemy na kocykach, by w promieniach słonecznych delektować się wyśmienitą lekturą. Przez cały wakacyjny okres czytelnicy mogą oglądać w czytelni dla dzieci 3 wystawy: Prace uczestników ŚDS w Łasku wykonane techniką dywizjonizmu, fotografie będące zwieńczeniem międzyprzedszkolnego konkursu, pt: „Moja piękna miejscowość” oraz publikacje – „Zrób to sam”, prezentujące poradniki dla małych artystów i rodziców. Codziennie do biblioteki zgłaszają się dzieci, które pragną rozwijać swe plastyczne talenty podczas wspólnego malowania i rysowania. Na cierpliwych milusińskich czekają puzzlowe szaleństwa, a dla miłośników wirtualnego świata – komputery, tego lata – zdecydowanie najbardziej oblegane.

    Wyślij do znajomegoBiżuteryjna zabawa - i tym razem wyobraźnia młodych dam (uczestniczek warsztatów plastycznych z panią Kasią) wzięła górę. Mega zdolności manualne pozwoliły dziewczętom na wykonanie z modeliny przepięknych kolczyków, broszek i bransoletek. Miło było patrzeć, jak w tych małych rączkach powstawała biżuteria, którą z dumą będą nosiły nasze projektantki. Z wielką precyzją małe artystki wylepiały kolczyki w kształcie smakowitych truskawek, soczystych bananów, makaronowe bransoletki, czarne koty przynoszące nam szczęście lub inne ozdoby, które można oglądać w naszej galeryjce. Serdecznie zapraszamy!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBaśniowe metamorfozy   Z okazji Dnia Dziecka, w bibliotece czekały na milusińskich nie lada niespodzianki. Na zajęcia plastyczne z Panią Kasią Omiecińską dzieci miały przynieść jedynie... lusterko. Zapowiadało się tajemniczo i ciekawie. I rzeczywiście – dzieci się nie rozczarowały. Na początek spotkania Pani Kasia przygotowała dla swych „podopiecznych artystek” słodki cukierkowy poczęstunek, a korzystając z pomocy specjalnych farb zorganizowała wspaniałą zabawę, polegającą na fantazyjnym malowaniu twarzy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nasze uczestniczki przeobraziły się w piękne motyle, sympatyczne pieski i prawdziwe księżniczki, zdobione kwiatowymi ornamentami. Twarzyczki zmieniły się nie do poznania również dlatego, że ich urodę podkreślił prawdziwie szczery uśmiech:) A jak to stwierdził Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat...”

Musicie to zobaczyć! Obowiązkowo!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKwiaty dla mamy, czyli LAURKA od serca.

Z okazji jutrzejszego Święta Mamy uczestniczki zajęć plastycznych wraz z Panią Kasią Omiećińską z wielkim zaangażowaniem i miłością wycinały i wyklejały laurki dla swych mam. W ruch poszły kolorowe kwiaty, brokat, motylki i kokardki. W wielkiej tajemnicy przed mamami powstały barwne laurki, które my możemy tylko podziwiać w naszej kolorowej galeryjce. Zapraszamy.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćFANTAZYJNE PLAMY,
CZYLI PLAMA TU – PLAMA TAM a CO WYJDZIE ZOBACZ SAM!?


Grupa małych artystów pod skrzydłami pani Kasi z uśmiechem na ustach i z wielką precyzją wyciskały kolorowe plamy z tubek farb. Następnie po zgięciu kartonów z niepewnością oglądały swoje dzieła, które wyglądały jak kolorowe olbrzymie kleksy. Każdy inny i nie do powtórzenia. Wyobraźnia u dzieci zaczęła działać i każde w swych obrazach dostrzegało niepowtarzalny magiczny obrazek (samoloty, kwiaty, motyle...). Do owych prac wykorzystywane zostały nie tylko pędzle, ale i DŁONIE., które w różnych barwach wyglądały jakby były w rękawicach. Przekonajcie się sami oglądając naszą galeryjkę!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPoznajemy zwierzęta domowe

Uczestnicy ŚDS w Łasku obejrzeli w bibliotece prezentację multimedialną przedstawiającą wizerunki zwierząt (szczekanie psa, miauczenie kotka,beczenie owieczki czy rżenie konia...). Po prezentacji goście wzięli udział w quizie, polegającym na odgadywaniu zwierząt po fragmencie ich obrazu na multimedialnych puzzlach. Zwieńczeniem zajęć w bibliotece było kolorowanie wybranego domowego zwierzaka bliskiego ich sercu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZ SERCEM NA DŁONI, czyli warsztaty ceramiczne.
   W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dniem Matki, dzieci uczestniczące w warsztatach ceramicznych, prowadzonych przez Panią Donatę Lesińską z czułością i z piosenką na ustach wylepiały z gliny serca dla swych kochanych mam. Oczywiście, każde z nich było wyjątkowe i niepowtarzalne z uwagi na miłość płynącą z ich serc i małych rączek.
   Oprócz gorących glinianych serc na szczególną uwagę zasługują również prace małych artystów, którzy z wielką precyzją i zamiłowaniem wylepiały kolekcję ceramicznych zwierzątek.
   Czekamy na efekty, które będziemy mogli podziwiać za kilka dni, gdyż artystyczne dzieła wypalają się w piecu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMotyle i tyle!

   Delikatne, zwiewne, pastelowe motylki przysiadały na pracach zgromadzonych w bibliotece małych artystów. Prowadzaca warsztaty plastyczne – Pani Kasia Omiecińska zapoznała dzieci z różorodnymi gatunkami tych skrzydlatych stworzeń, pokazując pięknie ilustrowane albumy o motylach jak i gabloty z prawdziwymi azjatyckimi motylami o naprawdę imponujących gabarytach. Wybrane kształty i desenie dzieci przenosiły na kolorowe papiery, tworząc wielobarwne i doprawdy interesujące prace! Jakie?


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW ŚWIECIE WYNALAZKÓW...


- Co to są wynalazki?
- Dlaczego powstają?
- Jakie pełnią funkcję w naszym życiu?
Na te i inne pytania odpowiadali w bibliotece uczestnicy ŚDS. Poprzez wyciąganie z worka rozmaitych nowoczesnych sprzętów z życia codziennego, biblioteczni goście poznawali przedmioty za pośrednictwem zmysłu dotyku. Dowiedzieli się do czego służy konkretny przedmiot taki jak np. pendrive, czytnik kodów kreskowych, aparat fotograficzny, skaner i inne. Kolejnym etapem zajęć o wynalazkach było wykonanie prac manualnych. Z powycinanych z gazet obrazków powstawały prace prezentujące ulubione przedmioty naszych uczestników ułatwiające nasze i ich życie, czyniąc je przyjemnym i przede wszystkim wygodniejszym.
Dzięki zajęciom w bibliotece ponownie doceniliśmy wartość pralki, komputera czy zwykłej żarówki...


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWydrapywanka - a to heca, czyli farbki i świeca!

   Na kolejnych zajęciach z Panią Kasią Omiecińską mali artyści poznawali efekt pracy z kredkami świecowymi i farbkami. Wszyscy zgodnie kolorowali w tęczowej tonacji swoje kartony a następnie za pomocą świecy tworzyli magiczne zwierzęta i kwiaty. Było przy tym wiele śmiechu i radości, gdy następnie musieli je szukać na swych obrazach i z wielką dokładnością wydrapywać za pomocą nożyków i wykałaczek. Po wydrapaniu farby ukazały się pastelowe zwierzaki i kolorowe kwiaty.
Obrazki wykonane tą techniką widnieją już w bibliotecznej Galerii sztuki Dziecka. Koniecznie zobaczcie sami!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMalowane jaja!

   Drugi etap zmagań plastycznych za nami! Wielkanocne element (ulepione na poprzednich zajęciach) dzięki tęczowym farbkom nabrały niepowtarzalnego charakteru.
W pastelowych tonacjach i kolorowych nastrojach powitaliśmy Święta w bibliotece. Popatrzcie sami!


    Wyślij do znajomego   Przypominamy, że Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci w Łasku bierze udział w charytatywnej inicjatywie „Zakręcona akcja” polegająca na zbieraniu plastikowych nakrętek przeznaczonych do recyklingu.
Nasza biblioteka znajduje się na 130 pozycji w wykazie partnerów, którzy biorą czynny udział w akcji Fundacji Nauka i Kultura.

Dzięki zebranym nakrętkom przyczyniliśmy się do zakupu wózka inwalidzkiego dla małej Zuzi. Obecnie w kolejce do pomocy czeka trójka dzieci, w tym 10-letni Jakub ze Skarżyska Kamiennej, u którego stwierdzono Dystrofię Mięśniową postępującą typu Duchenn’a. Koszt zakupu wózka inwalidzkiego to około 7000 zł.

Dziękujemy zatem wszystkim darczyńcom, którzy swą pamięcią i zaangażowaniem dbają nie tylko o środowisko, ale i drugiego człowieka.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.zakretki.info

Czekamy na więcej!
PODZIĘKOWANIE DLA BIBLIOTEKI

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćLEPIMY
RYSUJEMY
MALUJEMY

   W Bibliotece Publicznej w Łasku – Filia dla dzieci odbędą się zajęcia plastyczne dla najmłodszych, które poprowadzi absolwentka liceum plastycznego w Krakowie z wyjątkowym podejściem do sztuki.
   W programie m.in.: modelowanie z masy solnej, malowanie na szkle, drewnie, przy pomocy suchych pasteli, szkice węglem...
   Chętnych do rozwijania swoich umiejętności, a może nawet odnalezienia swojej życiowej pasji - serdecznie zapraszamy w nasze progi!


   Szczegółowe informacje udzielane są bezpośrednio w Bibliotece Publicznej - Filii dla dzieci bądź telefonicznie – (43 675 23 99)    Wyślij do znajomego   Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza wszystkie kreatywne dzieci (a także tych, którzy tę kreatywność pragną dopiero rozbudzić) do udziału w warsztatach ceramicznych z Panią Donatą Lesińską.
   Podstawą warsztatów będzie zabawa i nauka rozbudzająca wyobraźnię. Zajęcia te pomogą małym artystom pomysłowo i pożytecznie spędzić czas, a także doznać nieocenionej satysfakcji płynącej z samodzielnie kreowanych dzieł sztuki z gliny.

Każdy warsztat trwać będzie od półtora do dwóch godz.
Grupa max. - 20 osób.
Cena 8 zł. od osoby.

Na warsztaty chętnych zapraszamy po uprzednim umówieniu się w trzech wolnych terminach: 6, 17 i 20 maj


  

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW ramach pakietu edukacyjnego dla bibliotek „Bezpieczny Internet” dystrybuowanego w ramach programu Akademii Orange dla Bibliotek – Filia dla dzieci organizuje spotkania pt. „Poznaj Bezpieczny Internet” opracowany przez Fundację Dzieci Niczyje. Wspólnie będziemy poznawać sieciakowe zasady bezpieczeństwa, dobre i złe sieciuchy oraz razem podpiszemy umowę o bezpiecznym internecie.

Zapraszamy na wspólne sieciakowanie z biblioteką.
Zostań z nami
SIECIAKIEM!

    Wyślij do znajomegoW FILII DLA DZIECI Z NASTANIEM PIERWSZYCH MARCOWYCH DNI ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE WARSZTATY ORGANIZOWANE PRZEZ WYDAWNOCTWO KURZA STOPKA J. TYLUŚ-MALAK

Program warsztatów pt. „Jak powstaje książka”, skierowany głównie do szkół (preferowane klasy 1-3):

   Na podstawie książki pt. „O Małej Ogrodniczce” autorstwa Joanny Tyluś zostanie pokazany cykl powstania książki od momentu pomysłu, poprzez spisanie go na papier, obróbkę cyfrową, aż do momentu druku. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z techniką druku offsetowego, m.in. oglądając płyty drukarskie, wydruki próbne, ilustracje i inne rekwizyty związane z produkcją książki. Czynny udział w warsztatach weźmie również ilustratorka książki – Urszula Pankowska, zdradzając różne techniki tworzenia ilustracji, sposoby mieszania barw, itp. W nagrodę za uczestnictwo w warsztatach dzieci otrzymują książeczkę, na której poznawały tajniki druku. Przeczytana będzie również książeczka „O Małej Ogrodniczce” oraz przeprowadzenie krótkiej o niej dyskusji.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć   Od początku lutego Galeria Sztuki Dziecka w czytelni dla dzieci zapełniła się pracami małych artystów. W antyramach podziwiać można dzieła autorstwa czytelników odwiedzających naszą bibliotekę podczas tegorocznych ferii i uczestników wieczoru z Ch. H. Andersenem, m.in. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Łasku.    Obrazki inspirowane są twórczością H.Ch. Andersena, filmikiem o „SIECIAKACH” - promowanym przez fundację Orange, „Czarem starych bajek” odtwarzanych ze starego projektora do bajek a także zimową scenerią i bibliotecznymi zajęciami odbywającymi się w naszych murach.

Jest to najlepszy dowód na to, że w u Nas nie jest nudno!

    Wyślij do znajomegoWYSTAWA FOTOGRAFICZNA

Kiedy byłem/am małym dzieckiem…”


    Nic tak nie ocala wspomnień jak fotografia… Z tego też powodu organizujemy w bibliotece dla dzieci cudowną podróż do krainy dzieciństwa. Będzie to wycieczka pełna wzruszających historii, chwil urzekających beztroską, bądź po prostu – zupełnie śmiesznych. Podróż do przeszłości nie będzie jednak możliwa bez Was, Kochani Czytelnicy. Dlatego prosimy o wszelkie fotografie, uwieczniające ten najpiękniejszy okres w Waszym życiu, czas, kiedy wszystko wydaje się prawdziwsze, prostsze, wręcz - piękniejsze.
    Zwracamy się z tą prośbą nie tylko do dorosłych, którzy – niestety - ten czas mają już za sobą, ale apelujemy także do „współczesnych” dzieci o zdjęcia, prezentujące dzisiejszy smak dzieciństwa. Z przyniesionych przez Was fotografii uczynimy interesującą wystawę, której bohaterem zostanie każdy z nas, choć w odrobinę młodszym wydaniu…

Stańmy się znów wszyscy dziećmi – choć na chwilkę...Termin przynoszenia fotografii – 11.01. – 31.01.2011r. Miejsce – Biblioteka Publiczna w Łasku (filia dla dzieci)

    Wyślij do znajomego
W dniach 17.01 – 30.01.2011 r. Filia dla dzieci organizuje zimowy zawrót głowy z biblioteką w godz. 10 – 12.
Zapraszamy naszych czytelników w nasze mury, aby wspólnie spędzić zimowe godziny.
Wśród propozycji znajdą się m. in.:
  • Bałwan feriowych pomysłów
  • Czar starych bajek – projekcja bajek z rzutnika
  • Lepienie bibliotecznego bałwana (jak pozwoli aura)
  • Laurka dla Babci i Dziadka
  • Tajemniczy gość
  • Animacja z Kamilem
  • BiblioKINO
  • Śpiewające zakończenie ferii
Ponadto wspólna wystawa fotografii :
„Ocalmy wspomnienia – Kiedy byłam/em małym dzieckiem” do udziału w której zapraszamy wszystkich chętnych.
Prosimy zabrać ze sobą dobry humor!!!

ZAPRASZAMY


    Wyślij do znajomegoWesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich czytelników


    Wyślij do znajomegoW krainie baśni Andersena

 

   W dniu 7 grudnia o godz. 17.30 w Bibliotece Publicznej w Łasku (filia dla dzieci) organizujemy niezwykle nastrojowy wieczór z baśniami słynnego duńskiego twórcy – Hansa Christiana Andersena pt. Rozgrzewamy serce Królowej Śniegu
   Zapraszamy wszystkich małych i większych Baśniolubów na spotkanie z niezwykłymi bohaterami i ich czarodziejskimi przygodami, które wzruszają, uczą i wychowują.
Przyjdźcie, a na pewno wyczarujemy uśmiech na Waszych twarzach!:)

    Wyślij do znajomego25 LISTOPADA-
DZIEŃ
PLUSZOWEGO
MISIA

Mały Czytelniku, przynieś w tym dniu do biblioteki swojego ulubionego pluszowego niedźwiadka i napisz, dlaczego go uwielbiasz. Wszystkie odpowiedzi zostaną zaprezentowane na wielkim misiowym modelu P.S. Dla najciekawszych autorów wypowiedzi, niespodzianki – oczywiście w kształcie misia    Wyślij do znajomegoZAKRĘCONA AKCJA!     Wszem i wobec zawiadamiamy, iż Biblioteka Publiczna w Łasku organizuje zbiórkę wszelkich plastikowych nakrętek po napojach i innych płynach (artykułach spożywczych i chemicznych). Cel zbiórki jest bardzo szczytny: tona tego kolorowego plastiku gwarantuje wózek inwalidzki dla potrzebującego dziecka.

      Zatem –ZBIERAJMY NAKRĘTKI, PRZYNIEŚMY DO BIBLIOTEKI I POMÓŻMY! TO PRZECIEŻ NIC NIE KOSZTUJE!

P.S. Pojemnik, do którego można oddawać kolorowe nakrętki znajduje się w wypożyczalni dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy za każdą oddaną nakrętkę    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWystawa w Bibliotece Publicznej w Łasku, a ściślej - w filii biblioteki dla dzieci, żartobliwie zatytułowana: „Psoty Pana Jana i Juliana” to prezentacja na wskroś wyjątkowa. Przedstawia bowiem plejadę niezwykle lubianych „wierszowych” bohaterów (bądź ich nieodłączne atrybuty) opatrzonych odpowiednimi fragmentami z poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Ekspozycja - która na pierwszy rzut oka przypomina kram z dziwacznym asortymentem - łączy słowo pisane z przedmiotem, uruchamia wyobraźnię, bo choć ilustruje za pomocą symbolicznego eksponatu, nie zawsze czyni to wprost. Tak przykładowo: kłębek z wbitymi szpilkami imituje jeża , stare żelazko i kolorowe klocki przedstawiają słynną lokomotywę z wagonikami , zielone klamerki – paszcze krokodyli znad Nilu , niebieska wstążeczka – wijącą się rzeczkę, a rozrzucone bezwiednie kolorowe piórka doskonale puentują wiersz Tuwima „Ptasie plotki”, w którym dochodzi do szarpaniny skrzydlatego inwentarza. Niektóre przedmioty zaprezentowane na wystawie same w sobie stają się niesłychanie wymowne: „grzebień zęby się szczerzy, a szczotka się jeży”, „idzie klej i po kolei napotkane rzeczy klei” albo „igła biegnie drobnym ściegiem, a za igłą – nitka biegiem”. Bohaterowie wierszy (wśród których roi się od przedmiotów martwych, typu zapałka, globus, miotła ) to figury, które dopiero tu, na tej zgoła oryginalnej ekspozycji mają coś do powiedzenia, ich los staje się nauką, przestrogą, niesłychanie ważną lekcją. Dopiero tutaj stają się zauważalne, a nawet godne podziwu.

Wystawa pozwala spojrzeć na otaczający świat inaczej (z perspektywy robaczka w zielonym kubraczku, kłamczuchy, renifera, którego wnet przerobią na rękawiczki), rozwija empatię – pomaga przecież zauważyć i docenić rolę przedmiotów użytkowych w codziennym życiu, uczy tolerancji, co wybornie ilustruje wiersz o murzynku Bambo.

Dorośli patrzą z sentymentem, uśmiechają się, wspominają dzieciństwo, dzieci natomiast bacznie obserwują, czytają z zaciekawieniem, niektóre fragmenty po raz pierwszy w życiu. Wystawa spełnia więc funkcję poznawczą - poprzez bezpośredni kontakt można niejako „dotknąć” wiersza, a to sprawia maluchom nieopisaną frajdę. Uczą się także dorośli, bo ekspozycja w filii dla dzieci przywołuje nie tylko klasykę poezji dziecięcej, ale również utwory mniej znane, typu „Pan Drops i jego trupa” czy „Pan Soczewka na księżycu”, a więc lirykę niesprawiedliwie pomijaną, choć równie dobrą i zabawną.

Pani Halina Kendra (bibliotekarka z oddziału dla dorosłych) podczas oglądania wystawy zauważyła, że ta wierszowana ferajna to, cytuję: „istna skarbnica śmiechu”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo przecież o śmiech i zabawę tu idzie, właśnie ową psotę, ujętą w tytule ekspozycji.

Jeśli Wam również marzy się taki szczery chichot - nic prostszego - dajcie susa do biblioteki. Pragniecie wyruszyć na spotkanie ze zgubą Pana Hilarego , Kaczką-dziwaczką , Słoniem Trąbalskim i innymi równie sympatycznymi rekwizytami??? Przychodźcie bez wahania.

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku: dzieci i tych, którzy nadal się nimi czują.

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćGdy wreszcie stopniały śniegi, biblioteka wkroczyła w etap „Wiosennego fantazjowania”, gdzie wspólnie budziliśmy do życia bezgraniczną dziecięcą wyobraźnię poprzez zabawy z wykorzystaniem metody Klanzy. W wspólnej zabawie wiosennych fantazji naśladowaliśmy odgłosy wiosennej aury a na zakończenie dzieci wykonały wiosenne rysunki, które rozświetlały i dekorowały ściany Galerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka. W ramach Wiosennego Fantazjowania odbyły się również interdyscyplinarne warsztaty (edukacja, ruch, teatr) – promujące czytelnictwo wśród dzieci, poprzez zabawę z książką. Warsztaty miały formę zajęć pokazowych dla bibliotekarek z powiatu łaskiego. W warsztaty te przygotowane były razem z panią Agnieszką Krakowiak z Przedszkola nr 1 i jej 6-letnimi podopiecznymi.


    Wyślij do znajomego

Zimową nudę w okresie ferii przegnało „Wesołe feriowanie z biblioteką”, czyli cykl różnorakich zintegrowanych zajęć, zabaw terapeutycznych, plastycznych, ruchowych, w których niezaprzeczalnym gwoździem programu było czytanie bajek nie tylko przez bibliotekarki. Bajeczki dla najmłodszych czytały ich starsze koleżanki w nietuzinkowych przebraniach utożsamiając się ze znanymi postaciami ulubionych opowiadań. W ramach cyklu feriowania z biblioteką w przestępny sposób przybliżyliśmy również małym czytelnikom sylwetkę Fryderyka Chopina, który przecież też kiedyś był małym chłopcem i miał swoje dziecięce radości i troski. Przy muzycznym akompaniamencie tego wielkiego pianisty, o wiele łatwiej było dzieciom przyswoić dorobek artystyczny Chopina. Dzieci inspirowane muzyką artysty wykonywali prace plastyczne i bawili się w gry rozwijające zręczność i spostrzegawczość. W wesołym feriowaniu gościliśmy grupy dzieci z MOPSU (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), które wspólnie bawili się i integrowali z innymi dziećmi uczęszczającymi na zajęcia w bibliotece.Hobbiści
Ostatnio dużym powodzeniem cieszyła się wystawa małych hobbystów, prezentująca oryginalne dziecięce kolekcje, począwszy od zbieranych kamyczków, przez gromadkę szczęśliwych słoni, aniołów, smerfów i koników, na monetach i plakatach skończywszy. Wszystkich uczestników konkursu hobbistycznego nagrodzono symbolicznymi nagrodami zachęcając do dalszej zabawy w zbieractwo. Konkurs zakończyło wspólne grupowe zdjęcie.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW każdą środę już od rana
Nowa bajka jest czytana!
Więc włóż buty i zaglądaj,
gdy wybije punkt Dziesiąta!
Bo dla chłopców i dziewczynek
mamy słowny upominek:

Usłyszy ją każdy z gości -
Bajkę – a w niej stos mądrości.
Wie to przecież człowiek mały,
Że w bajeczkach są morały.
I księżniczki i Puchatki
Są z piernika słodkie chatki,
Słoń Trąbalski, dziwna kaczka
(co rozśmieszy przedszkolaczka).

A specjalnie dla dziewczynki -
Są syrenki i Martynki
Wśród tych naszych głośnych bajek
Będzie psotny Mikołajek!
Chłopcom pewnie się spodoba
Świat Budowniczego Boba

I brat Bolka mały Lolek
No i koszmarny Karolek!
Rozwieją poranne smutki -
Baśnie – a w nich krasnoludki...

Ta atrakcja na Was czeka
Tam, gdzie napis: BIBLIOTEKA!

    Wyślij do znajomegoOd 18 stycznia 2010r. rozpoczęliśmy cykl spotkań zatytułowanych: "Poranki z bajką". W trakcie zajęć mali czytelnicy wysłuchali ciekawych bajek, po czym wykonali prace plastyczne inspirowane ich treścią. Poprzez zabawę edukacyjno-ruchową wprowadziliśmy milusińskich w świat znanych i lubianych opowieści, które wyzwalały aktywność i wyobraźnię dzieci. Warto wspomnieć, że spotkania cieszyły się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców Łasku i okolic - w sumie odwiedziło nas ponad 400 przedszkolaków i dzieci z klas wczesnoszkolnych! W powyższych zajęciach książka uosabiała dobrą wróżkę, a panie bibliotekarki w pięknych czarodziejskich strojach wprowadzały najmłodszych w magiczny świat bajek i baśni.


(Na fotoreportaż z „Poranków...” zapraszamy do „Kolorowej Galeryjki”)


    Wyślij do znajomegoNasza filia dla dzieci otrzymała tytuł Honorowego Członka „Klubu Przyjaciół Kota Piotrka” przyznanego przez Fundację Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Łodzi, która zorganizowała konkurs na projekt zabawy z książką. Członkostwo w klubie świadczy o tym, że nasza książnica pracuje metodą projektu w wykorzystaniem metod aktywizujących w edukacji promującej literaturę i czytelnictwo wśród najmłodszych dzieci. W ramach projektu pt. „Bożonarodzeniowe zwyczaje”, przeprowadzonego wspólnie przez Bożenę Trocką-Dąbrowę i Katarzynę Wilk, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 1, zrealizowano w bibliotece wystawy i warsztaty interdyscyplinarne, wszystkie w oparciu o literaturę tematu. Dzieci wykonały prace plastyczne w technice collagu oraz ozdoby choinkowe, którymi udekorowały bożonarodzeniowe drzewko. Wigilijne spotkanie upłynęło w prawdziwe rodzinnej atmosferze: dzieci pod kierunkiem pani Kasi Wilk zaprezentowały własne wyobrażenie jasełek, wspólnie z rodzicami przystroiły świąteczny stół, a potem oczywiście otrzymały podarunki od Świętego Mikołaja. Wspólny poczęstunek w czytelni i śpiewanie kolęd przy nastrojowym płomieniu świec, wprawiły i małych, i dużych w pełne refleksji samopoczucie, a nade wszystko umocniły więź między dziećmi i rodzicami, przybliżały i uatrakcyjniły wizerunek biblioteki. Projekt otrzymał specjalne wyróżnienie fundacji FERSO za zorganizowanie najbardziej rodzinnych spotkań warsztatowych zabawy z książką.


«  ‹ 240/24 ›  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)