Menu


 Aktualności
«  23/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMalowane jaja!

   Drugi etap zmagań plastycznych za nami! Wielkanocne element (ulepione na poprzednich zajęciach) dzięki tęczowym farbkom nabrały niepowtarzalnego charakteru.
W pastelowych tonacjach i kolorowych nastrojach powitaliśmy Święta w bibliotece. Popatrzcie sami!


    Wyślij do znajomego   Przypominamy, że Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci w Łasku bierze udział w charytatywnej inicjatywie „Zakręcona akcja” polegająca na zbieraniu plastikowych nakrętek przeznaczonych do recyklingu.
Nasza biblioteka znajduje się na 130 pozycji w wykazie partnerów, którzy biorą czynny udział w akcji Fundacji Nauka i Kultura.

Dzięki zebranym nakrętkom przyczyniliśmy się do zakupu wózka inwalidzkiego dla małej Zuzi. Obecnie w kolejce do pomocy czeka trójka dzieci, w tym 10-letni Jakub ze Skarżyska Kamiennej, u którego stwierdzono Dystrofię Mięśniową postępującą typu Duchenn’a. Koszt zakupu wózka inwalidzkiego to około 7000 zł.

Dziękujemy zatem wszystkim darczyńcom, którzy swą pamięcią i zaangażowaniem dbają nie tylko o środowisko, ale i drugiego człowieka.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę www.zakretki.info

Czekamy na więcej!
PODZIĘKOWANIE DLA BIBLIOTEKI

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćLEPIMY
RYSUJEMY
MALUJEMY

   W Bibliotece Publicznej w Łasku – Filia dla dzieci odbędą się zajęcia plastyczne dla najmłodszych, które poprowadzi absolwentka liceum plastycznego w Krakowie z wyjątkowym podejściem do sztuki.
   W programie m.in.: modelowanie z masy solnej, malowanie na szkle, drewnie, przy pomocy suchych pasteli, szkice węglem...
   Chętnych do rozwijania swoich umiejętności, a może nawet odnalezienia swojej życiowej pasji - serdecznie zapraszamy w nasze progi!


   Szczegółowe informacje udzielane są bezpośrednio w Bibliotece Publicznej - Filii dla dzieci bądź telefonicznie – (43 675 23 99)    Wyślij do znajomego   Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza wszystkie kreatywne dzieci (a także tych, którzy tę kreatywność pragną dopiero rozbudzić) do udziału w warsztatach ceramicznych z Panią Donatą Lesińską.
   Podstawą warsztatów będzie zabawa i nauka rozbudzająca wyobraźnię. Zajęcia te pomogą małym artystom pomysłowo i pożytecznie spędzić czas, a także doznać nieocenionej satysfakcji płynącej z samodzielnie kreowanych dzieł sztuki z gliny.

Każdy warsztat trwać będzie od półtora do dwóch godz.
Grupa max. - 20 osób.
Cena 8 zł. od osoby.

Na warsztaty chętnych zapraszamy po uprzednim umówieniu się w trzech wolnych terminach: 6, 17 i 20 maj


  

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW ramach pakietu edukacyjnego dla bibliotek „Bezpieczny Internet” dystrybuowanego w ramach programu Akademii Orange dla Bibliotek – Filia dla dzieci organizuje spotkania pt. „Poznaj Bezpieczny Internet” opracowany przez Fundację Dzieci Niczyje. Wspólnie będziemy poznawać sieciakowe zasady bezpieczeństwa, dobre i złe sieciuchy oraz razem podpiszemy umowę o bezpiecznym internecie.

Zapraszamy na wspólne sieciakowanie z biblioteką.
Zostań z nami
SIECIAKIEM!

    Wyślij do znajomegoW FILII DLA DZIECI Z NASTANIEM PIERWSZYCH MARCOWYCH DNI ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE WARSZTATY ORGANIZOWANE PRZEZ WYDAWNOCTWO KURZA STOPKA J. TYLUŚ-MALAK

Program warsztatów pt. „Jak powstaje książka”, skierowany głównie do szkół (preferowane klasy 1-3):

   Na podstawie książki pt. „O Małej Ogrodniczce” autorstwa Joanny Tyluś zostanie pokazany cykl powstania książki od momentu pomysłu, poprzez spisanie go na papier, obróbkę cyfrową, aż do momentu druku. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z techniką druku offsetowego, m.in. oglądając płyty drukarskie, wydruki próbne, ilustracje i inne rekwizyty związane z produkcją książki. Czynny udział w warsztatach weźmie również ilustratorka książki – Urszula Pankowska, zdradzając różne techniki tworzenia ilustracji, sposoby mieszania barw, itp. W nagrodę za uczestnictwo w warsztatach dzieci otrzymują książeczkę, na której poznawały tajniki druku. Przeczytana będzie również książeczka „O Małej Ogrodniczce” oraz przeprowadzenie krótkiej o niej dyskusji.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć   Od początku lutego Galeria Sztuki Dziecka w czytelni dla dzieci zapełniła się pracami małych artystów. W antyramach podziwiać można dzieła autorstwa czytelników odwiedzających naszą bibliotekę podczas tegorocznych ferii i uczestników wieczoru z Ch. H. Andersenem, m.in. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego w Łasku.    Obrazki inspirowane są twórczością H.Ch. Andersena, filmikiem o „SIECIAKACH” - promowanym przez fundację Orange, „Czarem starych bajek” odtwarzanych ze starego projektora do bajek a także zimową scenerią i bibliotecznymi zajęciami odbywającymi się w naszych murach.

Jest to najlepszy dowód na to, że w u Nas nie jest nudno!

    Wyślij do znajomegoWYSTAWA FOTOGRAFICZNA

Kiedy byłem/am małym dzieckiem…”


    Nic tak nie ocala wspomnień jak fotografia… Z tego też powodu organizujemy w bibliotece dla dzieci cudowną podróż do krainy dzieciństwa. Będzie to wycieczka pełna wzruszających historii, chwil urzekających beztroską, bądź po prostu – zupełnie śmiesznych. Podróż do przeszłości nie będzie jednak możliwa bez Was, Kochani Czytelnicy. Dlatego prosimy o wszelkie fotografie, uwieczniające ten najpiękniejszy okres w Waszym życiu, czas, kiedy wszystko wydaje się prawdziwsze, prostsze, wręcz - piękniejsze.
    Zwracamy się z tą prośbą nie tylko do dorosłych, którzy – niestety - ten czas mają już za sobą, ale apelujemy także do „współczesnych” dzieci o zdjęcia, prezentujące dzisiejszy smak dzieciństwa. Z przyniesionych przez Was fotografii uczynimy interesującą wystawę, której bohaterem zostanie każdy z nas, choć w odrobinę młodszym wydaniu…

Stańmy się znów wszyscy dziećmi – choć na chwilkę...Termin przynoszenia fotografii – 11.01. – 31.01.2011r. Miejsce – Biblioteka Publiczna w Łasku (filia dla dzieci)

    Wyślij do znajomego
W dniach 17.01 – 30.01.2011 r. Filia dla dzieci organizuje zimowy zawrót głowy z biblioteką w godz. 10 – 12.
Zapraszamy naszych czytelników w nasze mury, aby wspólnie spędzić zimowe godziny.
Wśród propozycji znajdą się m. in.:
  • Bałwan feriowych pomysłów
  • Czar starych bajek – projekcja bajek z rzutnika
  • Lepienie bibliotecznego bałwana (jak pozwoli aura)
  • Laurka dla Babci i Dziadka
  • Tajemniczy gość
  • Animacja z Kamilem
  • BiblioKINO
  • Śpiewające zakończenie ferii
Ponadto wspólna wystawa fotografii :
„Ocalmy wspomnienia – Kiedy byłam/em małym dzieckiem” do udziału w której zapraszamy wszystkich chętnych.
Prosimy zabrać ze sobą dobry humor!!!

ZAPRASZAMY


    Wyślij do znajomegoWesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich czytelników


«  23/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)