Menu


 Aktualności
«  22/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWAKACJE Z BIBLIOTEKĄ!


Podczas tegorocznych wakacji filia dla dzieci, działająca przy Bibliotece Publicznej w Łasku zaproponowała najmłodszym - jak co roku zresztą – kreatywne spędzenie wolnego czasu. Mali czytelnicy mogli wziąć udział w zajęciach plenerowych, promujących zarówno „letnie lektury”, jak i bibliotekę. Wystarczyła garść pomysłów i kolorowa kreda, by na chodniku przed budynkiem biblioteki wyczarować pogodne, wakacyjne rysunki i hasła, zachęcające do czytania i odwiedzania łaskiej książnicy, np.: „Książka na wakacje – przyjemność z każdej strony”, „Koncert świerszczy, kompot z wiśni, z książek płyną świeże myśli”, „Zaczytaj się latem” czy „Najtańsze podróże w najdalsze strony – książka na lato”. Ponadto dzieci wykonały i rozwiesiły na słupach ogłoszeniowych mini-plakaty, przekonujące przechodniów o wartościach, płynących z czytania książek. Ze względu na lipcowe kaprysy pogodowe nie udało się zrealizować akcji: - „Czy tu, czy tam – CZYTAM”, czyli czytania bajek w plenerze. Miejmy nadzieję, że w sierpniu aura będzie nam sprzyjać i wspólnie z dziećmi usiądziemy na kocykach, by w promieniach słonecznych delektować się wyśmienitą lekturą. Przez cały wakacyjny okres czytelnicy mogą oglądać w czytelni dla dzieci 3 wystawy: Prace uczestników ŚDS w Łasku wykonane techniką dywizjonizmu, fotografie będące zwieńczeniem międzyprzedszkolnego konkursu, pt: „Moja piękna miejscowość” oraz publikacje – „Zrób to sam”, prezentujące poradniki dla małych artystów i rodziców. Codziennie do biblioteki zgłaszają się dzieci, które pragną rozwijać swe plastyczne talenty podczas wspólnego malowania i rysowania. Na cierpliwych milusińskich czekają puzzlowe szaleństwa, a dla miłośników wirtualnego świata – komputery, tego lata – zdecydowanie najbardziej oblegane.

    Wyślij do znajomegoBiżuteryjna zabawa - i tym razem wyobraźnia młodych dam (uczestniczek warsztatów plastycznych z panią Kasią) wzięła górę. Mega zdolności manualne pozwoliły dziewczętom na wykonanie z modeliny przepięknych kolczyków, broszek i bransoletek. Miło było patrzeć, jak w tych małych rączkach powstawała biżuteria, którą z dumą będą nosiły nasze projektantki. Z wielką precyzją małe artystki wylepiały kolczyki w kształcie smakowitych truskawek, soczystych bananów, makaronowe bransoletki, czarne koty przynoszące nam szczęście lub inne ozdoby, które można oglądać w naszej galeryjce. Serdecznie zapraszamy!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBaśniowe metamorfozy   Z okazji Dnia Dziecka, w bibliotece czekały na milusińskich nie lada niespodzianki. Na zajęcia plastyczne z Panią Kasią Omiecińską dzieci miały przynieść jedynie... lusterko. Zapowiadało się tajemniczo i ciekawie. I rzeczywiście – dzieci się nie rozczarowały. Na początek spotkania Pani Kasia przygotowała dla swych „podopiecznych artystek” słodki cukierkowy poczęstunek, a korzystając z pomocy specjalnych farb zorganizowała wspaniałą zabawę, polegającą na fantazyjnym malowaniu twarzy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nasze uczestniczki przeobraziły się w piękne motyle, sympatyczne pieski i prawdziwe księżniczki, zdobione kwiatowymi ornamentami. Twarzyczki zmieniły się nie do poznania również dlatego, że ich urodę podkreślił prawdziwie szczery uśmiech:) A jak to stwierdził Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat...”

Musicie to zobaczyć! Obowiązkowo!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKwiaty dla mamy, czyli LAURKA od serca.

Z okazji jutrzejszego Święta Mamy uczestniczki zajęć plastycznych wraz z Panią Kasią Omiećińską z wielkim zaangażowaniem i miłością wycinały i wyklejały laurki dla swych mam. W ruch poszły kolorowe kwiaty, brokat, motylki i kokardki. W wielkiej tajemnicy przed mamami powstały barwne laurki, które my możemy tylko podziwiać w naszej kolorowej galeryjce. Zapraszamy.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćFANTAZYJNE PLAMY,
CZYLI PLAMA TU – PLAMA TAM a CO WYJDZIE ZOBACZ SAM!?


Grupa małych artystów pod skrzydłami pani Kasi z uśmiechem na ustach i z wielką precyzją wyciskały kolorowe plamy z tubek farb. Następnie po zgięciu kartonów z niepewnością oglądały swoje dzieła, które wyglądały jak kolorowe olbrzymie kleksy. Każdy inny i nie do powtórzenia. Wyobraźnia u dzieci zaczęła działać i każde w swych obrazach dostrzegało niepowtarzalny magiczny obrazek (samoloty, kwiaty, motyle...). Do owych prac wykorzystywane zostały nie tylko pędzle, ale i DŁONIE., które w różnych barwach wyglądały jakby były w rękawicach. Przekonajcie się sami oglądając naszą galeryjkę!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPoznajemy zwierzęta domowe

Uczestnicy ŚDS w Łasku obejrzeli w bibliotece prezentację multimedialną przedstawiającą wizerunki zwierząt (szczekanie psa, miauczenie kotka,beczenie owieczki czy rżenie konia...). Po prezentacji goście wzięli udział w quizie, polegającym na odgadywaniu zwierząt po fragmencie ich obrazu na multimedialnych puzzlach. Zwieńczeniem zajęć w bibliotece było kolorowanie wybranego domowego zwierzaka bliskiego ich sercu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZ SERCEM NA DŁONI, czyli warsztaty ceramiczne.
   W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dniem Matki, dzieci uczestniczące w warsztatach ceramicznych, prowadzonych przez Panią Donatę Lesińską z czułością i z piosenką na ustach wylepiały z gliny serca dla swych kochanych mam. Oczywiście, każde z nich było wyjątkowe i niepowtarzalne z uwagi na miłość płynącą z ich serc i małych rączek.
   Oprócz gorących glinianych serc na szczególną uwagę zasługują również prace małych artystów, którzy z wielką precyzją i zamiłowaniem wylepiały kolekcję ceramicznych zwierzątek.
   Czekamy na efekty, które będziemy mogli podziwiać za kilka dni, gdyż artystyczne dzieła wypalają się w piecu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMotyle i tyle!

   Delikatne, zwiewne, pastelowe motylki przysiadały na pracach zgromadzonych w bibliotece małych artystów. Prowadzaca warsztaty plastyczne – Pani Kasia Omiecińska zapoznała dzieci z różorodnymi gatunkami tych skrzydlatych stworzeń, pokazując pięknie ilustrowane albumy o motylach jak i gabloty z prawdziwymi azjatyckimi motylami o naprawdę imponujących gabarytach. Wybrane kształty i desenie dzieci przenosiły na kolorowe papiery, tworząc wielobarwne i doprawdy interesujące prace! Jakie?


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW ŚWIECIE WYNALAZKÓW...


- Co to są wynalazki?
- Dlaczego powstają?
- Jakie pełnią funkcję w naszym życiu?
Na te i inne pytania odpowiadali w bibliotece uczestnicy ŚDS. Poprzez wyciąganie z worka rozmaitych nowoczesnych sprzętów z życia codziennego, biblioteczni goście poznawali przedmioty za pośrednictwem zmysłu dotyku. Dowiedzieli się do czego służy konkretny przedmiot taki jak np. pendrive, czytnik kodów kreskowych, aparat fotograficzny, skaner i inne. Kolejnym etapem zajęć o wynalazkach było wykonanie prac manualnych. Z powycinanych z gazet obrazków powstawały prace prezentujące ulubione przedmioty naszych uczestników ułatwiające nasze i ich życie, czyniąc je przyjemnym i przede wszystkim wygodniejszym.
Dzięki zajęciom w bibliotece ponownie doceniliśmy wartość pralki, komputera czy zwykłej żarówki...


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWydrapywanka - a to heca, czyli farbki i świeca!

   Na kolejnych zajęciach z Panią Kasią Omiecińską mali artyści poznawali efekt pracy z kredkami świecowymi i farbkami. Wszyscy zgodnie kolorowali w tęczowej tonacji swoje kartony a następnie za pomocą świecy tworzyli magiczne zwierzęta i kwiaty. Było przy tym wiele śmiechu i radości, gdy następnie musieli je szukać na swych obrazach i z wielką dokładnością wydrapywać za pomocą nożyków i wykałaczek. Po wydrapaniu farby ukazały się pastelowe zwierzaki i kolorowe kwiaty.
Obrazki wykonane tą techniką widnieją już w bibliotecznej Galerii sztuki Dziecka. Koniecznie zobaczcie sami!


«  22/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)