Menu


 Aktualności
«  20/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"WŁOS MA GŁOS"
Dziś minął kolejny dzień feriady w bibliotece, tym razem pod hasłem "WŁOS MA GŁOS". Na wyczesane spotkanie z panem Marcinem i jego koleżanką po fachu panią Ewą przybyło wiele mniejszych i większych modniś, które zapragnęły na swych głowach niecodziennych fryzur. Zainteresowanie modnymi fryzurami, technikami i pielęgnacją nie tylko zainteresowało płeć piękną, na spotkaniu pojawiło się również kilku chłopców (może nowych fachowców naszych głów). Loków, koków, warkoczy i kolorowych pasemek nie zabrakło w naszych murach. Każda główka była inna, niepowtarzalna i oryginalna (aż szkoda było zakładać zimowe czapy). Kolejka do rąk fachowców, wiła się jak przysłowiowy wąż boa, każda z modniś z niecierpliwością czekała na swą kolej. Z zazdrością na swe pociech, zerkały tylko mamy, które o tak fantazyjnych fryzurach mogły tylko pomarzyć. I kto zaprzeczy pytając:

"LUSTERECZKO, LUSTERECZKO POWIEDZ PRZECIE, GDZIE SĄ NAJPIĘKNIEJSZE FRYZURY NA ŚWIECIE" oczywiście w ŁASKIEJ BIBLIOTECE.

W imieniu czytelniczek i biblioteki panu Marcinowi i pani Ewie serdecznie dziękujemy i czekamy na następne równie wyczesane spotkanie.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"WIZYTA NA KOMENDZIE POLICJI"
To już piaty dzień ferii, który dzieci chętnie spędzają wraz z Łaską Książnicą - Filią dla dzieci. Tym razem wspólnie z naszymi milusińskimi (grupą ok. 30 osób) tj. podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku, dziećmi z Placówki Szkolno-Wychowawczej oraz uczestnikami Świetlicy Środowiskowej odwiedziliśmy mury łaskich mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Z wypiekami na twarzach zobaczyliśmy jak na co dzień pracuje oficer dyżurny.

Sporo emocji wzbudził monitoring miejski, gdzie dzieci mogły obejrzeć i zobaczyć jak działają kamery i co można dzięki nim zobaczyć. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów oraz mogły zwiedzić te miejsca jednostki, które nie są dostępnego dla każdego. W dalszej części wycieczki nasi milusińscy mogli dobrowolnie poddać się badaniu daktyloskopijnemu. Osobiście złożyli swój odcisk palca a dokument mogli zabrać ze sobą na pamiątkę. Atrakcją było również badanie na obecność alkoholu we krwi. Oczywiście wszystkie badania pokazały same zera. Podczas zwiedzania nie mogło zabraknąć prezentacji policyjnych radiowozów do których każdy uczestnik mógł wsiąść i choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Spotkanie zakończyła pogadanka o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i przekazaniu dzieciom dobrych rad związanych z bezpieczeństwem. Komisariat opuściliśmy z prezentami w postaci malowanek tematycznych z nr alarmowymi oraz odblaskami, dzięki którym zapamiętamy wizytę na komendzie, ale i nosząc je będziemy bezpieczni podczas drogi do szkoły. Mimo wielkie mrozu wycieczkę zaliczamy do udanych a łaskiej komendzie DZIĘKUJEMY!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"NA ZDROWIE"
to pod takim hasłem spędziliśmy kolejny dzień ferii w bibliotece. Wśród feryjnych gości witaliśmy dziś naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dzieci przybyłych z chęcią dowiedzenia się wiadomości o zdrowym trybie życia. Miła Pani pielęgniarka w bardzo obrazowy sposób naświetliła, że nie POMADKA I PUDER URODY DODA LECZ MYDŁO I WODA. Nasi feryjni goście dowiedzieli się jak dbać o higienę osobistą, włosy, cerę, skórę i zęby.
Podsumowaniem spotkania były zagadki tematyczne przygotowane przez panią pielęgniarkę. Miło było patrzeć jak każda zagadka w mig została odgadnięta przez naszych słuchaczy. Świadczy to o tym, ze nasi najmłodsi super znają zasady higieny i aktywnie uczestniczyły w naszym spotkaniu. Miłym akcentem była masa pytań, które uczestnicy zadawali naszemu gościowi. Wynika z tego, że temat zdrowia i higieny zainteresował naszych feryjnych gości.
Każdy maluch z naszego spotkania wyszedł z malowanką i naklejką "SUPER PACJENTA"


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKolorowe Buźki na zimowe smutki
pod takim hasłem, witaliśmy dziś kolejny dzień feriady w łaskiej bibliotece. Czytelnia biblioteki zapełniła się małymi gośćmi z Przedszkola nr 3 „Misiaczek” (ok. 20 os. grupa), uczestnikami Świetlicy Środowiskowej (ok. 10 os.) oraz maluszkami, które przybyły w nasze mury kolejny raz, ze swoimi uroczymi mamusiami. Maluchy chętnie wystawiały swe policzki do malowania różnorodnych wzorów począwszy od trupich czaszek do kolorowych truskawek , kwiatków i serc. Każda buźka była wyjątkowa i radosna. Te kolorowe metamorfozy zawdzięczamy dzięki zaangażowaniu firmy Oriflame, za co bardzo DZIĘKUJEMY! Uwieńczeniem tegoż dnia, było kolejne spotkanie Mam ze swoimi pociechami, które wspólnie bawiły się interaktywnie w kolejnym Dniu Malucha. Mali goście dziś żwawo tańczyli, podskakiwali i malowali w rytm płynących edukacyjnych melodii.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień malucha
Dzień Malucha to drugi dzień ferii w Łaskiej Bibliotece, który obfitował w bezgraniczną radość dzieci. Maluszki w wieku 1-5 lat wraz ze swoimi mamami uczestniczyły w zajęciach relacyjno-relaksacyjnych, stymulujących rozwój, rozbudzających kreatywność, a przede wszystkim – umacniających więź między dzieckiem a rodzicem. Podczas 1,5 godzinnego spotkania mali goście poznali dobrodziejstwo dziecięcego masażyku, rozwijali małą motorykę bawiąc się tzw. zabawkami niedokończonymi, pokonując kolorowy tor przeszkód czy też kąpiąc się w gazetowym deszczu. W tym samym czasie w czytelni starsi czytelnicy (inspirowani urokiem naszego miasta) chwycili za pędzle i tworzyli prace pt. „Łask oczami dzieci”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


    Wyślij do znajomegoFERIADA BIBLIOTECZNA 2012
Chcesz przepędzić zimową nudę?

Pragniesz rozwijać talenty?

Chcesz się dowiedzieć, jak udzielać pierwszej pomocy?

A może po prostu masz ochotę dobrze się bawić?

Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco - to znak, że tegoroczne ferie na pewno spędzisz w BIBLIOTECE!


Biblioteka Publiczna w Łasku (filia dla dzieci) proponuje pogodną rozrywkę na chłodne dni. W programie, m.in.:

-Spotkania z osobami o niezwykłych zawodach (policjant, pielęgniarka, weterynarz)
-Karaoke, a zatem śpiewać każdy może...
-Biblioturniej "BIBLIONERZY", czyli co Ty wiesz o książce? (UWAGA: NIESPODZIANKA!)
-"Wierszopisanie na zawołanie" (wesołe lekcje poezji dla mniejszych i większych)
-"Łask oczami dzieci" - konkurs plastyczny
-Turniej gier on-line
-Dzień Malucha - Zabawy ruchowo-relaksacyjne wspomagające rozwój najmłodszych dzieci (1-5 lat)

Ponadto dla wszystkich miłośników dobrej lektury - książki, książki, książki...30.01 PONIEDZIAŁEK

godz.11.00

Gry on-line

31.01. WTOREK

godz. 11.00

Dzień Malucha”-

zabawy ruchowo-relaksacyjne wspomagające rozwój najmłodszych dzieci (1-5 lat)

UWAGA: Na zajęcia prosimy zabrać ze sobą matę/karimatę;
Obecność rodzica/opiekuna – obowiązkowa!

a dla starszych

Łask oczami dzieci”zajęcia plastyczne

01.02 ŚRODA

godz. 10.00

Kosmetyczne szaleństwo - czyli kolorowe buźki na zimowe smutki

02.02. CZWARTEK

godz. 11.00

Na zdrowie!” – spotkanie z pielęgniarką

03.02. PIĄTEK

godz.10.00

(9.50 – zbiórka pod biblioteką)


Pod numerem 997” – zwiedzanie Komendy Powiatowej Policji w Łasku

06.02 PONIEDZIAŁEK

godz.11.00


godz. 17.00


Gry on-line


Spotkanie zAndrzejem Sapkowskimpisarzem fantasy, autorem sagi o „Wiedźminie”(spotkanie w ŁDK)

07.02. WTOREK

godz. 10.00

Włos ma głos”- czyli wyczesane spotkanie z fryzjerem” – zapraszamy wszystkie modnisie

08.02. ŚRODA

godz. 11.00

Poznaj zdrowie swojego zwierzaka. Zapytaj weterynarza”
- czyli spotkanie z weterynarzem

(na spotkanie możesz zabrać swojego pupila)


09.02 CZWATREK

godz. 11.00


Biblionerzy” - biblioturniej wiedzy o książce, bibliotece i wiedzy + NIESPODZIANKA!

10.02 PIĄTEK

godz.11.00

Karaoke - czyli śpiewać każdy może...

Śpiewające zakończenie ferii

Mile widziane wcześniejsze zarezerwowanie większej grupy.

    Wyślij do znajomegoKOMPUTEROWY KURS ANGIELSKIEGO W BIBLIOTECE


Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łask.: Filia dla dzieci oraz Filia Publiczno-Szkolna w Bałuczu zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl. Łączy on zabawę i naukę z używaniem komputera. Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, "foto-lekcji" i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Kurs jest oparty o metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i "foto-lekcja" oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie "FunEnglish w bibliotece". Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl udziela:

Filia dla dzieci - Agnieszka Bartoszczyk, e-mail : biblioteka_lask_dzieci@wp.pl

Filia Publiczno-Szkolna w Bałuczu - Agnieszka Klimczak, e-mail : biblioteka_balucz@wp.pl

    Wyślij do znajomegoWesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich czytelników życzy Filia dla dzieci

    Wyślij do znajomegoWALT DISNEY


człowiek o wielkiej wyobraźni, wielkiej odwadze i wielkim sercu Stworzył wiele filmów pełnych magii
Kim był?
Czarodziejem-artystą?
Dlaczego właśnie jemu, niewykształconemu chłopakowi, którego jedynym majątkiem były pomysły i determinacja, udało się zostać królem rodzinnej rozrywki i ukochanym wujkiem wszystkich dzieci świata? Biblioteka Publiczna – Filia dla dzieci zaprasza na wystawę książkową poświęconą 110 rocz. urodzin i 45 roczn. śmierci twórcy Myszki Miki - WALTA DISNEYA

Zainteresowane grupy chcące poznać życie i twórczość Walta Disneya (pokaz multimedialny) zapraszamy na spotkanie w naszych murach po uprzednim zarezerwowaniu terminu.    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW naszej Galerii prezentujemy wspólne prace dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 4 w Łasku (gr. IV "Misie") oraz dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łasku powstałe podczas zajęcia integracyjnego w szkole nt "Drzew liściastych jesienią" w ramach projektu edukacyjnego "Z uśmiechem do szkoły" przeznaczonego dla dzieci pięcioletnich mającego na celu poznanie szkoły i jej funkcjonowania, eliminowania lęku związanego z podjęciem w przyszłości roli ucznia w szkole. Zajęcia prowadzone przez nauczycielkę z przedszkola gr IV Anny Piotrowskiej.


«  20/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)