Menu


 Aktualności
«  2/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćLaurki na dzień Mamy

Co prawda Dzień Mamy oficjalnie obchodzimy 26 maja, ale w naszej bibliotece zaczęliśmy w tym roku trochę wcześniej. Razem z grupą Biedronek z PP1 w Łasku czytaliśmy opowiadanie z popularnej serii o Franklinie pod tytułem Franklin mówi Kocham Cię. Razem z małym żółwiem i jego kolegami zastanawialiśmy się jaki może być najwspanialszy prezent dla mamy. Udało się kilka propozycji wymyślić, a nawet jedną z nich zrealizować. Prosto z biblioteki w ręce mam trafią przepiękne laurki wykonane przez bardzo zdolne przedszkolaki.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKłamstwo ma krótkie nogi

Jaki pracowity koniec tygodnia w naszej bibliotece. Z samego rana zawitały do nas Pszczółki z PP1 na zajęcia o bardzo ważnym zjawisku jakim jest kłamanie. Oczywiście dzieci z grupy Pszczółek nigdy nie kłamią, ale potrafiły wyjaśnić czym kłamstwo jest i kiedy może się przydarzyć. Dla pogłębienie znajomości tematu czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci oraz fragmenty książki Katarzyny Wasilkowskiej Baltazar wraca do domu. Po bardzo żywej dyskusji ustaliliśmy, że kłamać po pierwsze nie wolno, bo może być komuś przykro, a po drugie nie opłaca się, bo kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze się wydaje.
W części warsztatowej naszego spotkania dzieci tworzyły własne zakładki. Wyszło bardzo udanie.

Po zajęciach tym razem to my poszliśmy z wizytą. W ramach zajęć Poczytanki gościliśmy w PP1 w grupie 4-latków. Czytaliśmy dwie książki: O wilku, który miał humory Oriane Lallemand oraz O wiewiórkach, które nie chciały się dzielić Rachel Bright. Książki były bardzo ciekawe, bo dzieci słuchały bardzo grzecznie. Chociaż nasza wizyta była bardzo krótka to bardzo było nam miło gościć u kochanych przedszkolaków.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWiersze Pana Tuwima

Tydzień Bibliotek wciąż trwa. Dziś odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku. Zajęcia poświęciliśmy poznaniu życiu i twórczości Juliana Tuwima. Na pamiątkę wizyty w naszej bibliotece każdy z uczniów mógł zrobić sobie zakładkę do książki.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień Bibliotekarza

8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza. Odwiedziły nas w tym szczególnym dniu dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 Misiaczek oraz z Niepublicznego Przedszkola Dzieciak Plus w Łasku. Podczas zajęć poznawaliśmy tajniki pracy bibliotekarza, sprawdziliśmy ile książek jest w bibliotece, jaka książka jest najcięższa i jak wypożyczyć książkę do domu. Zwiedziliśmy też wszystkie zakamarki naszej biblioteki. W ramach relaksu czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek, a po lekturze sami tworzyliśmy niezwykłe słonie w kratkę.

Otrzymaliśmy również przepiękne kwiaty od przedszkolaków dla wszystkich naszych bibliotekarek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćSłoń w kratkę

7 maja ponownie mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece grupę Żabek z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku.
Czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek dzięki której poznaliśmy pewnego niezwykłego słonia – Elmera, który jest słoniem w kratkę. W grupach stworzyliśmy własne, niepowtarzalne słonie w kratkę.

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćChcę być EKO

Razem z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 4 „Leśne Skrzaty” obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dowiedzieliśmy się jak możemy zadbać o nasze środowisko i czy łatwo być eko? Co zrobić żeby nie marnować wody? Gdzie wyrzucać śmieci? Na te i inne pytania przedszkolaki udzieliły wyczerpujących odpowiedzi, bo mogą się już pochwalić sporą ekologiczną wiedzą. W ramach zajęć plastycznych ćwiczyliśmy segregację śmieci robiąc plakaty i kolorowaliśmy. A na koniec wizyty w naszej bibliotece to co dzieci lubią najbardziej – samodzielne przeglądanie książek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćCzy warto być miłym?

Czy można szczypać? Czemu chłopcy ciągną dziewczynki za włosy? Dlaczego nie wolno gryźć innych? Na te bardzo ważne pytanie w piątek odpowiedziała grupa Motylków z PP1. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały lektury książki Dokuczalska Joanny Fabickiej. Następnie zastanawialiśmy się, czy łatwo być miłym i co z tego wynika? Co zrobić żeby mieć wielu przyjaciół? Po żywej dyskusji warsztaty plastyczne i chwila na przeglądanie książek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćChcę być EKO

Razem z grupami 4 i 6-latków z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku poznawaliśmy sposoby na „bycie eko”. Dyskutowaliśmy na temat co sami możemy zrobić aby zadbać o nasze środowisko. Następnie uczyliśmy się zasad segregacji śmieci, która teraz nie ma już przed nami tajemnic.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Zakończenie ferii

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć
   Słów parę o...Spotkanie z sieciakami – sieciakowe zasady bezpieczeństwa w internecie. Edukacyjna kreskówka z sieciowymi misjami dla najmłodszych

 

 

 


«  2/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)