Menu


 Aktualności
«  19/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego"ZAKRĘĆ" SIĘ Z BIBLIOTEKĄ

Zbierając wspólnie z nami plastikowe nakrętki i makulaturę pomagasz nam wzbogacić księgozbiór naszej książnicy w nowe tytuły i lektury do szkół.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej akcji!!!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"MOJA KSIĄŻECZKA"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej pt. "Moja książeczka". Prace zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców z Przedszkola nr 4 im. "Leśne Skrzaty"

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęć"LOKOMOTYWA"

Zapraszamy do obejrzenia prac uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych prowadzonych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Łasku, u których orzeczono głęboki stopień niepełnosprawności intelektualnej. Prace inspirowane utworem J. Tuwima pt. : "LOKOMOTYWA".

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZapraszamy do obejrzenia dekoracji wielkanocnych wykonanych przez:

UCZNIÓW OBJĘTYCH ZAJĘCIAMI REWALIDACYJNYMI

GOŚCI SPOTKANIA INTEGRACYJNEGO „WIOSENNA WIELKANOC”

III GRUPY INTERNATU SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJOGA W BIBLIOTECE
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych w mury naszej książnicy na spotkanie z panem ZBYSZKIEM PATYKIEM - prezesem polskiej filii Światowej Federacji Medycyny Alternatywnej, Międzynarodowego Centrum Profilaktyki Zdrowotnej, nauczycielem jogi klinicznej oraz propagatorem alternatywnych metod leczenia. Od wielu lat uznanym i cenionym terapeutą niosącym pomoc potrzebującym. Dzięki pacjentom corocznie od 1994 roku bierze udział w plebiscycie miesięcznika UZDRAWIACZ na najlepszego polskiego uzdrowiciela, znajdując się w gronie 100 najskuteczniejszych krajowych uzdrowicieli.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O MEDYCYNIE ALTERNATYWNEJ, POZNAĆ TAJNIKI YOGI I ODWAŻYĆ SIĘ BYĆ ZDROWYM, ZAPRASZAMY 17 kwietnia o godz. 16:30 DO BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ (FILIA DLA DZIECI)


    Wyślij do znajomego
    Wyślij do znajomegoZE WZGLĘDU NA CHOROBĘ PRACOWNIKA FILIA DLA DZIECI OD DNIA
27 LUTEGO (AŻ DO ODWOŁANIA) W SOBOTY BĘDZIE NIECZYNNA
A W POZOSTAŁE DNI CZYNNA W GODZINACH OD 8:00 DO 16:00
KSIĄŻKI DO ZWROTU BĘDZIE MOŻNA ZOSTAWIĆ W WYPOŻYCZALNI DLA DOROSŁYCH
PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

    Wyślij do znajomegoSERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

"W ZIMOWEJ KRAINIE"

PRACE DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 4 W ŁASKU IM. "LEŚNE SKRZATY" UCZĘSZCZAJĄCE NA KOŁO PLASTYCZNE "PLASTUŚ"

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBIBLIONERZY czyli biblioturniej wiedzy o książce i bibliotece
Bibliotecznej Feriady to już przedostatni dzień i jak przystało na instytucję biblioteki nie mogło zabraknąć u nas akcentu związanego z książką i wiedzą o bibliotece. W związku z tym przygotowany został konkurs zwany Biblionerzy, czyli biblioturniej z którym zmierzyli się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Łasku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat kadry bibliotecznej, roku powstania biblioteki, adresu i wiele innych tematów związanych stricte z biblioteką. Nie zabrakło również pytań z rekwizytem czyli : do czego to służy…. Nasi konkursowicze musieli wykazać się nieliczną wyobraźnią widząc dziwne żelazko (zgrzewacz do folii czy czytnik do kodów książkowych). Inną formą pytań były działania praktyczne, czyli jak to zrobić… drużyny musiały ułożyć kilka książek w porządku alfabetycznym, wyszukać w encyklopedii hasła, wskazać kartkę tytułową…Na wszystkie zagadki członkowie biblioturnieju z pomocą prowadzącej i opiekunki odpowiedzieli śpiewająco. Najbardziej rozbawiły tzw. pytania z uśmiechem, czyli śmieszne pytania dotyczące pań z filii dla dzieci a mianowicie : „która z pani najbardziej krzyczy i daje kary.

Końcowym elementem Biblioturnieju była słodka nagroda dla dwóch drużyn oraz nagroda w postaci kalendarza ściennego z bohaterką lubianej opowieści Martynką dla zwycięscy konkursu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPOZNAJ ZDROWIE SWOJEGO ZWIERZAKA. ZAPYTAJ WETERYNARZA
W Bibliotecznych murach prowadziliśmy rozmowy co to uroda, czystość i higiena a dziś przyszedł czas, jak zadbać o czworonożnego przyjaciela. To dziś mimo chłodu na dworze, przybyła do nas grupa „feryjnych” dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łopatkach, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej oraz wielbiciele czworonogów chcących uzyskać medyczne porady dotyczące swych pupili. A to wszystko to za sprawą specjalnego gościa, którym była przesympatyczna pani Anna Szałas - lekarz weterynarii. Grupa dzieci przybyłych do biblioteki w większości przyprowadziła swych ulubieńców począwszy od chomików, świnek, królików na kotkach i pieskach skończywszy. Celem spotkania było poznanie i uświadomienie, że zwierzęta, tak jak ludzie są żywymi istotami, które też chorują, cierpią i wymagają opieki, pomocy i leczenia. Nasz gość poprzez prezentację multimedialną opowiedział jak przygotować się do nowego członka rodziny, którym ma być nasz zwierzak, co należy zakupić, jak karmić i go pielęgnować. Na koniec spotkania dzieciaki zaspokoiły swoją ciekawość zadając pani weterynarz masę pytań, która to odpowiadając na nie rozwiała ich wszelką ciekawość. Dodatkową atrakcją była bezpłatna porada weterynaryjna każdego z naszych czworonożnych pupili. Pani Annie serdecznie Dziękujemy i piszemy się na następne spotkanie.


«  19/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)