Menu


 Aktualności
«  18/20  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, wszystko    Wyślij do znajomegoBiżuteryjna zabawa - i tym razem wyobraźnia młodych dam (uczestniczek warsztatów plastycznych z panią Kasią) wzięła górę. Mega zdolności manualne pozwoliły dziewczętom na wykonanie z modeliny przepięknych kolczyków, broszek i bransoletek. Miło było patrzeć, jak w tych małych rączkach powstawała biżuteria, którą z dumą będą nosiły nasze projektantki. Z wielką precyzją małe artystki wylepiały kolczyki w kształcie smakowitych truskawek, soczystych bananów, makaronowe bransoletki, czarne koty przynoszące nam szczęście lub inne ozdoby, które można oglądać w naszej galeryjce. Serdecznie zapraszamy!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBaśniowe metamorfozy   Z okazji Dnia Dziecka, w bibliotece czekały na milusińskich nie lada niespodzianki. Na zajęcia plastyczne z Panią Kasią Omiecińską dzieci miały przynieść jedynie... lusterko. Zapowiadało się tajemniczo i ciekawie. I rzeczywiście – dzieci się nie rozczarowały. Na początek spotkania Pani Kasia przygotowała dla swych „podopiecznych artystek” słodki cukierkowy poczęstunek, a korzystając z pomocy specjalnych farb zorganizowała wspaniałą zabawę, polegającą na fantazyjnym malowaniu twarzy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nasze uczestniczki przeobraziły się w piękne motyle, sympatyczne pieski i prawdziwe księżniczki, zdobione kwiatowymi ornamentami. Twarzyczki zmieniły się nie do poznania również dlatego, że ich urodę podkreślił prawdziwie szczery uśmiech:) A jak to stwierdził Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko – śmieje się cały świat...”

Musicie to zobaczyć! Obowiązkowo!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćKwiaty dla mamy, czyli LAURKA od serca.

Z okazji jutrzejszego Święta Mamy uczestniczki zajęć plastycznych wraz z Panią Kasią Omiećińską z wielkim zaangażowaniem i miłością wycinały i wyklejały laurki dla swych mam. W ruch poszły kolorowe kwiaty, brokat, motylki i kokardki. W wielkiej tajemnicy przed mamami powstały barwne laurki, które my możemy tylko podziwiać w naszej kolorowej galeryjce. Zapraszamy.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćFANTAZYJNE PLAMY,
CZYLI PLAMA TU – PLAMA TAM a CO WYJDZIE ZOBACZ SAM!?


Grupa małych artystów pod skrzydłami pani Kasi z uśmiechem na ustach i z wielką precyzją wyciskały kolorowe plamy z tubek farb. Następnie po zgięciu kartonów z niepewnością oglądały swoje dzieła, które wyglądały jak kolorowe olbrzymie kleksy. Każdy inny i nie do powtórzenia. Wyobraźnia u dzieci zaczęła działać i każde w swych obrazach dostrzegało niepowtarzalny magiczny obrazek (samoloty, kwiaty, motyle...). Do owych prac wykorzystywane zostały nie tylko pędzle, ale i DŁONIE., które w różnych barwach wyglądały jakby były w rękawicach. Przekonajcie się sami oglądając naszą galeryjkę!

    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPoznajemy zwierzęta domowe

Uczestnicy ŚDS w Łasku obejrzeli w bibliotece prezentację multimedialną przedstawiającą wizerunki zwierząt (szczekanie psa, miauczenie kotka,beczenie owieczki czy rżenie konia...). Po prezentacji goście wzięli udział w quizie, polegającym na odgadywaniu zwierząt po fragmencie ich obrazu na multimedialnych puzzlach. Zwieńczeniem zajęć w bibliotece było kolorowanie wybranego domowego zwierzaka bliskiego ich sercu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćZ SERCEM NA DŁONI, czyli warsztaty ceramiczne.
   W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dniem Matki, dzieci uczestniczące w warsztatach ceramicznych, prowadzonych przez Panią Donatę Lesińską z czułością i z piosenką na ustach wylepiały z gliny serca dla swych kochanych mam. Oczywiście, każde z nich było wyjątkowe i niepowtarzalne z uwagi na miłość płynącą z ich serc i małych rączek.
   Oprócz gorących glinianych serc na szczególną uwagę zasługują również prace małych artystów, którzy z wielką precyzją i zamiłowaniem wylepiały kolekcję ceramicznych zwierzątek.
   Czekamy na efekty, które będziemy mogli podziwiać za kilka dni, gdyż artystyczne dzieła wypalają się w piecu.


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMotyle i tyle!

   Delikatne, zwiewne, pastelowe motylki przysiadały na pracach zgromadzonych w bibliotece małych artystów. Prowadzaca warsztaty plastyczne – Pani Kasia Omiecińska zapoznała dzieci z różorodnymi gatunkami tych skrzydlatych stworzeń, pokazując pięknie ilustrowane albumy o motylach jak i gabloty z prawdziwymi azjatyckimi motylami o naprawdę imponujących gabarytach. Wybrane kształty i desenie dzieci przenosiły na kolorowe papiery, tworząc wielobarwne i doprawdy interesujące prace! Jakie?


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćW ŚWIECIE WYNALAZKÓW...


- Co to są wynalazki?
- Dlaczego powstają?
- Jakie pełnią funkcję w naszym życiu?
Na te i inne pytania odpowiadali w bibliotece uczestnicy ŚDS. Poprzez wyciąganie z worka rozmaitych nowoczesnych sprzętów z życia codziennego, biblioteczni goście poznawali przedmioty za pośrednictwem zmysłu dotyku. Dowiedzieli się do czego służy konkretny przedmiot taki jak np. pendrive, czytnik kodów kreskowych, aparat fotograficzny, skaner i inne. Kolejnym etapem zajęć o wynalazkach było wykonanie prac manualnych. Z powycinanych z gazet obrazków powstawały prace prezentujące ulubione przedmioty naszych uczestników ułatwiające nasze i ich życie, czyniąc je przyjemnym i przede wszystkim wygodniejszym.
Dzięki zajęciom w bibliotece ponownie doceniliśmy wartość pralki, komputera czy zwykłej żarówki...


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWydrapywanka - a to heca, czyli farbki i świeca!

   Na kolejnych zajęciach z Panią Kasią Omiecińską mali artyści poznawali efekt pracy z kredkami świecowymi i farbkami. Wszyscy zgodnie kolorowali w tęczowej tonacji swoje kartony a następnie za pomocą świecy tworzyli magiczne zwierzęta i kwiaty. Było przy tym wiele śmiechu i radości, gdy następnie musieli je szukać na swych obrazach i z wielką dokładnością wydrapywać za pomocą nożyków i wykałaczek. Po wydrapaniu farby ukazały się pastelowe zwierzaki i kolorowe kwiaty.
Obrazki wykonane tą techniką widnieją już w bibliotecznej Galerii sztuki Dziecka. Koniecznie zobaczcie sami!


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćMalowane jaja!

   Drugi etap zmagań plastycznych za nami! Wielkanocne element (ulepione na poprzednich zajęciach) dzięki tęczowym farbkom nabrały niepowtarzalnego charakteru.
W pastelowych tonacjach i kolorowych nastrojach powitaliśmy Święta w bibliotece. Popatrzcie sami!


«  18/20  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)