Menu


 Nasi goście
«  ‹ 17/2 ›  »    Wyślij do znajomegoPanie: Agnieszka i Dorota z INSPIRO - Akademia Twórczego Rozwoju. Dziękujemy za najsłodsze warsztaty pod słońcem

    Wyślij do znajomegoSylwia Strugińska-Wochowska - warsztaty teatralne z łódzką aktorką

    Wyślij do znajomegoTeatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa

    Wyślij do znajomegoTomasz Grala
Profesjonalny fotograf ze Zduńskiej Woli

    Wyślij do znajomegoIzabela Smażek
z Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych

    Wyślij do znajomegoKrzysztof Petek
Autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania

    Wyślij do znajomegoIda Pierelotkin
Laureatka pierwszej nagrody w konkursie im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom

    Wyślij do znajomegoŁódzka poetka Małgorzata Gałęcka-Skwarek, "Moim sposobem na próbę porozumienia ze światem jest poezja"

    Wyślij do znajomegoPani Anna Szałas lekarz weterynarii

    Wyślij do znajomegoPani pielęgniarka z Przychodni Rejonowej Renata Cholerzyńska

    Wyślij do znajomegoPani Hanna Badziak konsultant firmy kosmetycznej ORIFLAME

    Wyślij do znajomegoDokładnie w Mikołajki , w naszej bibliotece miało miejsce świąteczne spotkanie poetycko-muzyczne z Panem Zbigniewem Paprockim. W roli wspaniałych gości wystąpiły dzieci z klasy I a i I c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku . W rytm szarpanych gitarowych strun popłynęły opowieści o misiu, krasnalach i zimie, za sprawą których mali słuchacze przenieśli się w świat pełen poezji i świątecznej zadumy. Nie tylko Pan Zbigniew, ale także dzieci brały udział w potęgowaniu tej sympatycznej atmosfery, poprzez piękną recytację wierszy, oczywiście autorstwa Paprockiego. Na zakończenie każdy miłośnik wierszowanych utworów mógł nabyć egzemplarz książeczki "O koguciku listonoszu" wraz z autografem samego autora - bohatera naszego mikołajkowego spotkania.


    Wyślij do znajomegoW związku z Dniem Głośnego Czytania (29 września) zaprosiliśmy do filii biblioteki dla dzieci specjalnego gościa - Panią Ewę Buss. Bohaterka spotkania przeczytała przedszkolakom z Przedszkola nr 3 w Łasku opowieść o perypetiach zwierzątek: jelonka Bambiego, zajączka Tuptusia, skunksa Kwiatka i wielu, wielu innych sympatycznych leśnych stworzeń. Głośne czytanie lektury (zwłaszcza przez tak miłą osobę jak Pani Ewa) wzbudziło spore zainteresowanie dzieciaczków, rozśmieszyło je, a przede wszystkim - skłoniło do zastanowienia nad zachowaniem poszczególnych bohaterów.


    Wyślij do znajomegoWIOSENNY GOŚĆ

   Wraz z pierwszymi ciepłymi powiewami wiosny w progi biblioteki dla dzieci zawitała pisarka rodem z ziemi łaskiej – Pani Joanna Tyluś-Malak. Autorka dwóch książeczek adresowanych do najmłodszych przeprowadziła z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 5 warsztaty zatytułowane „Jak powstaje książka”, w których zdradziła tajniki tworzenia własnych publikacji, począwszy od pomysłu w głowie, poprzez proces ilustrowania, druku, na czynnościach introligatorskich skończywszy. Młodzi adepci niełatwej sztuki wydawniczej brali także czynny udział w kreowaniu własnej publikacji o tematyce - a jakże! – WIOSENNEJ. W ruch poszły kredki o świeżych, intensywnych kolorach, które wyczarowały na papierze cudne wielobarwne motyle, tęczowe kwiaty, sympatyczne żabki i ćwierkające ptaszki. W bibliotece na dobre zagościła WIOSNA, a każdy czytelnik „zarażony” jej powiewem z pewnością może powiedzieć: ZIELONO MI...


    Wyślij do znajomegoHOKUS - POKUS W BIBLIOTECE   W bibliotece dla dzieci znów się działo! Śmiechu było co niemiara, bo w nasze progi zawitał istny CZARODZIEJ – DOMATUS. Swój magiczny kunszt zaprezentował przed dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej w Łasku, dwoma grupami przedszkolaków z Przedszkola nr 1 oraz dziećmi, które odwiedziły naszą książnicę indywidualnie.

Pan Czarodziej zapoznał nas ze zjawiskiem lewitacji i zdumiewającej funkcji magicznej różdżki.

Co więcej – na oczach widzów zorganizował w formie dramy – scenkę rodem z baśni o królewnie, rycerzu i smoku. I jak w każdej baśnie – dobro zwyciężyło. Kolejny dzień ferii upłynął pod znakiem magii, dobrego humoru i niezapomnianych wrażeń.


    Wyślij do znajomegoWyczesane spotkanie w bibliotece z Panem Marcinem

Tego jeszcze w naszej bibliotece nie było! Wśród regałów zapełnionych książkami pojawił się Niezwykły Gość – Pan Marcin – fryzjer wraz z Panią Ewą (również fryzjerką) i Panią Agnieszką – kosmetyczką.
  Czytelnia biblioteki dla dzieci na prawie dwie godziny zamieniła się w profesjonalne studio dziecięcej urody. Chętne czytelniczki (a było ich naprawdę sporo!) najczęściej życzyły sobie, by na ich główkach wyczarowano fantazyjnie plecione warkoczyki, dodające wdzięku fale bądź burze niekonwencjonalnie spiętych loków. Warto dodać, że każda fryzura była inna, niebanalna, a jednocześnie - niesamowicie twarzowa. Metamorfozie ulegały nie tylko włosy, ale także – jak przystało na prawdziwy salon piękności –paznokietki:) Małe elegantki najczęściej wybierały manicure w soczystych kolorach, z ręcznie malowanym motywem kwiatowym. Oprócz bezpłatnych usług fryzjerskich i kosmetycznych, Pan Marcin zadbał także o atrakcyjne upominki dla  swoich małych klientek w postaci kolorowanek, słodyczy i mnóstwa rozmaitych gadżetów.
A zatem - w imieniu zadowolonych i zadbanych czytelniczek dziękujemy serdecznie za sympatyczną wizytę, prezenty i zupełnie nieodpłatne upiększanie:)

Kto nie był niech nie żałuje – tylko czym prędzej podąża pod wskazany wyżej adres i na własnej skórze doświadcza zdolności Pana Marcina, Pani Ewy i Pani Agnieszki.

Było naprawdę miło – atmosferę tego spotkania uwieczniliśmy na fotografiach. Koniecznie zobaczcie!
 

    Wyślij do znajomegoWIESŁAW DRABIK


    Las dziecięcych rąk w górze, nieustający chichot i chór krzyczących małych gardeł to rezultat... spotkania dzieci z krakowskim poetą – Wiesławem Drabikiem. Śmiechu było co niemiara, gdyż autor przygotował dla dzieci rymowaną zabawę, aktywizującą dosłownie każdego (nawet panie nauczycielki i bibliotekarki). Oprócz humorystycznych zagadek Pan Drabik omówił krótko historię powstania swoich utworów oraz drogę tekstu i ilustracji, począwszy od pomysłu w głowie do ukazania się publikacji w księgarniach. Zachwyt młodej publiki nie znał granic. Świadczyła o tym długa jak wąż boa kolejka po autograf i zdjęcie z „mistrzem”. Spotkanie z tak zabawnym, wesołym autorem wzbudziło wśród dzieci spore zainteresowanie: padały pytania do poety, chętnie wypożyczano i kupowano książeczki.
    W październiku musimy przyznać zapanowała w naszej bibliotece prawdziwa „DRABIKOMANIA


«  ‹ 17/2 ›  »
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)