Menu


 Kolorowa galeryjka
«  2/18  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, wszystko    Wyślij do znajomegoCo prawda Dzień Mamy oficjalnie obchodzimy 26 maja, ale w naszej bibliotece zaczęliśmy w tym roku trochę wcześniej. Razem z grupą Biedronek z PP1 w Łasku czytaliśmy opowiadanie z popularnej serii o Franklinie pod tytułem Franklin mówi Kocham Cię. Razem z małym żółwiem i jego kolegami zastanawialiśmy się jaki może być najwspanialszy prezent dla mamy. Udało się kilka propozycji wymyślić, a nawet jedną z nich zrealizować. Prosto z biblioteki w ręce mam trafią przepiękne laurki wykonane przez bardzo zdolne przedszkolaki.

 


    Wyślij do znajomegoKłamstwo ma krótkie nogi

Jaki pracowity koniec tygodnia w naszej bibliotece. Z samego rana zawitały do nas Pszczółki z PP1 na zajęcia o bardzo ważnym zjawisku jakim jest kłamanie. Oczywiście dzieci z grupy Pszczółek nigdy nie kłamią, ale potrafiły wyjaśnić czym kłamstwo jest i kiedy może się przydarzyć. Dla pogłębienie znajomości tematu czytaliśmy wiersz Juliana Tuwima O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci oraz fragmenty książki Katarzyny Wasilkowskiej Baltazar wraca do domu. Po bardzo żywej dyskusji ustaliliśmy, że kłamać po pierwsze nie wolno, bo może być komuś przykro, a po drugie nie opłaca się, bo kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze się wydaje.
W części warsztatowej naszego spotkania dzieci tworzyły własne zakładki. Wyszło bardzo udanie.

Po zajęciach tym razem to my poszliśmy z wizytą. W ramach zajęć Poczytanki gościliśmy w PP1 w grupie 4-latków. Czytaliśmy dwie książki: O wilku, który miał humory Oriane Lallemand oraz O wiewiórkach, które nie chciały się dzielić Rachel Bright. Książki były bardzo ciekawe, bo dzieci słuchały bardzo grzecznie. Chociaż nasza wizyta była bardzo krótka to bardzo było nam miło gościć u kochanych przedszkolaków.

 


    Wyślij do znajomegoTydzień Bibliotek wciąż trwa. Dziś odwiedzili nas uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łasku. Zajęcia poświęciliśmy poznaniu życiu i twórczości Juliana Tuwima. Na pamiątkę wizyty w naszej bibliotece każdy z uczniów mógł zrobić sobie zakładkę do książki.

 


    Wyślij do znajomego8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza. Odwiedziły nas w tym szczególnym dniu dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 Misiaczek oraz z Niepublicznego Przedszkola Dzieciak Plus w Łasku. Podczas zajęć poznawaliśmy tajniki pracy bibliotekarza, sprawdziliśmy ile książek jest w bibliotece, jaka książka jest najcięższa i jak wypożyczyć książkę do domu. Zwiedziliśmy też wszystkie zakamarki naszej biblioteki. W ramach relaksu czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek, a po lekturze sami tworzyliśmy niezwykłe słonie w kratkę.

Otrzymaliśmy również przepiękne kwiaty od przedszkolaków dla wszystkich naszych bibliotekarek.

 


    Wyślij do znajomego7 maja ponownie mieliśmy przyjemność gościć w naszej bibliotece grupę Żabek z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku. Czytaliśmy książkę Davida McKee Elmer i motylek dzięki której poznaliśmy pewnego niezwykłego słonia – Elmera, który jest słoniem w kratkę. W grupach stworzyliśmy własne, niepowtarzalne słonie w kratkę.

 


    Wyślij do znajomegoChcę być EKO - Razem z przedszkolakami z Przedszkola Publicznego nr 4 „Leśne Skrzaty” obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dowiedzieliśmy się jak możemy zadbać o nasze środowisko i czy łatwo być eko? Co zrobić żeby nie marnować wody? Gdzie wyrzucać śmieci? Na te i inne pytania przedszkolaki udzieliły wyczerpujących odpowiedzi, bo mogą się już pochwalić sporą ekologiczną wiedzą. W ramach zajęć plastycznych ćwiczyliśmy segregację śmieci robiąc plakaty i kolorowaliśmy. A na koniec wizyty w naszej bibliotece to co dzieci lubią najbardziej – samodzielne przeglądanie książek.

 


    Wyślij do znajomegoCzy można szczypać? Czemu chłopcy ciągną dziewczynki za włosy? Dlaczego nie wolno gryźć innych? Na te bardzo ważne pytanie w piątek odpowiedziała grupa Motylków z PP1. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały lektury książki Dokuczalska Joanny Fabickiej. Następnie zastanawialiśmy się, czy łatwo być miłym i co z tego wynika? Co zrobić żeby mieć wielu przyjaciół? Po żywej dyskusji warsztaty plastyczne i chwila na przeglądanie książek.

 


    Wyślij do znajomegoChcę być EKO - Razem z grupami 4 i 6-latków z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łasku poznawaliśmy sposoby na „bycie eko”. Dyskutowaliśmy na temat co sami możemy zrobić aby zadbać o nasze środowisko. Następnie uczyliśmy się zasad segregacji śmieci, która teraz nie ma już przed nami tajemnic.

 


    Wyślij do znajomegoSpotkanie z sieciakami – sieciakowe zasady bezpieczeństwa w internecie. Edukacyjna kreskówka z sieciowymi misjami dla najmłodszych.

 


    Wyślij do znajomegoCzeko… Czeko… Czekolada, czyli słodkie warsztaty dla małych łasuchów

 

 
 

«  2/18  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)