Menu


 Aktualności
«  ‹ 1/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćHU HU HA zima nie jest zła

Pierwsze zajęcia w roku 2019 za nami. Do Filii dla dzieci zawitała grupa 6-latków z Przedszkole Publiczne nr 1 w Łasku. Czytaliśmy książkę Kate Hudson "Za dużo zimowych zabaw", która posłużyła nam za inspirację do wyliczania zalet zimowej pory. Brak śniegu za oknem nie przeszkodził nam w stworzeniu uroczych bałwanków.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAkademia Małych Artystów - spotkanie drugie

Za nami drugie spotkanie Akademii Małych Artystów. Tym razem w Filii dla dzieci powstały ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Nasze zdolne dzieciaki same wycinały wzory z masy foremkami w świątecznych kształtach, a następnie, zgodnie z własną wizją artystyczną je ozdabiały. Na deser tworzyliśmy witraże z bibuły i kolorowych papierów w kształcie bombek. Jak zawsze było wesoło, głośno, kolorowo i kreatywnie.

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćWarsztaty świąteczne

13 grudnia naszą Filię odwiedzili uczniowie z klas I-III z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach. Porozmawialiśmy o zbliżających się świętach i wymieniliśmy wymarzone prezenty. W ramach warsztatów plastycznych stworzyliśmy przepiękne kartki bożonarodzeniowe dla naszych najbliższych.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAkademia Małych Artystów

Pierwsze spotkanie Akademii Małych Artystów za nami. W sobotę, w Filii dla dzieci powstały przepiękne kartki bożonarodzeniowe. Było pomysłowo i kreatywnie, a wszystko to w ciepłej przedświątecznej atmosferze.

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćPrzepis na udane Andrzejki?

Dla naszej Filii dla dzieci to nic prostszego. Potrzebujemy:

- 4 szklanki rezolutnych przedszkolaków;
- 1 szt. ciekawej książki (my użyłyśmy "Przepraszam, czy jesteś czarownicą E. Horst");
- 1 szt. czarodzieja lub czarodziejki;
- 2 łyżeczki wyselekcjonowanych andrzejkowych wróżb;
- 1 łyżka dobrego humoru;
- 3 opakowania warsztatów plastycznych;
- 4 szczypty magii.


Wszystkie składniki należy bardzo dokładnie ze sobą wymieszać. Czekamy chwilę, potrząsamy i możemy się cieszyć super Andrzejkami.
Dziękujemy za udział przedszkolakom z Przedszkoli Publicznych Nr 1 i 6 w Łasku.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćBiblioteka świętuje niepodległość

W tym tygodniu Filię dla dzieci odwiedziły grupy sześciolatków z Przedszkoli Publicznych Nr 1 i 6 w Łasku. Na warsztatach pracowaliśmy z książkami Kto ty jesteś Joanny Olech oraz Komendant wolnej Polski Wojciecha Widłaka. Dowiedzieliśmy się z nich m. in. kto to jest patriota i jak nim zostać oraz poznaliśmy postać marszałka Józefa Piłsudskiego i drogę Polski do odzyskania niepodległości. Niesamowitą przyjemność sprawiło nam odkrycie jak dużo dzieciaki już wiedzą o naszym kraju oraz jak wspaniale potrafią przedstawić swoje pomysły na bycie małym patriotą.

 

W części plastycznej zajęć tworzyliśmy przepiękne flagi złożone z biało-czerwonych serduszek.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćDzień głośnego czytania

Dziś 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji odwiedziliśmy w tym tygodniu przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kolumnie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajeczek o przygodach samochodzika Franka i Tygryska.

Pierwsza edycja tej ogólnopolskiej akcji odbyła się w 2001 roku i została zainaugurowana przez Polską Izbę Książki. Ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie postaw czytelniczych. Pamiętajmy, że czytanie na głos jest niezwykle ważne w życiu małego czytelnika, gdyż stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJak nie czytam, jak czytam

W ramach akcji "Wielka Paka dla Zwierzaka" zaprosiliśmy do nas p. Magdalenę Urbaniak z Łaskich Zwierzolubów, aby opowiedziała nam o działalność fundacji oraz przybliżyła temat bezdomnych zwierząt. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie są zasady adopcji podopiecznych Łaskich Zwierzolubów, jak można im pomagać a także poznaliśmy właściwe sposoby opieki nad naszymi pupilami.

Serdecznie dziękujemy p. Magdzie oraz dzieciom z PP nr 1 w Łasku za wizytę w naszej bibliotece.

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćAktywne wakacje 2018

Wtorki z Teatrzykiem Kamishibai. Warsztaty plastyczne. Arteterapia. Wycieczka do OSM Łask i Komendy Policji w Łasku. Poznawanie historii Łasku. Warsztaty biżuterii.

 

 

 

 


    Wyślij do znajomego
   Galeria zdjęćJak nie czytam, jak czytam

Filia dla dzieci również przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i zaprosiła najmłodszych na wspólne spotkanie z książką. Wszyscy wiemy, jak ważne jest wyrobienie nawyku czytania wśród dzieci, jednak Czytanie ma kojarzyć się z przyjemnością, relaksem, a nie przykrym obowiązkiem. Przedszkolaki same wybrały sobie lektury (z odpowiedniego dla nich przedziału wiekowego), które z zapałem wertowali strona po stronie.


«  ‹ 1/24  »
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, wszystko
X
Podaj adres e-mail do kogo wysłać

Podpis(imię, nick, cokolwiek)